صفحه اخبار

رهبر معظم انقلاب اسلامي:
اگر عده اي سست عنصري نشان نمي دادند، امروز وضع كشور خيلي بهتر بود

حضرت آيت ا... خامنه اي رهبر معظم انقلاب اسلامي در ديدار اعضاي اتحاديه انجمن‌هاي اسلامي دانشجويان در اروپا، حركت علمي در كشور را نياز فوري و ضروري دانستند و بر رسالت خطير جوانان در «كسب علم» و «مجاهدت و تلاش در راه خدا» براي عبور از يك گردنه عظيم تاريخي تأكيد كردند.

ايشان به تلاش جمهوري اسلامي براي ايجاد نظم عادلانه جهاني اشاره و اظهار اميدواري كردند: مي‌توان پرچم عدالت را در سطح جهان بالا برد و نيروي عظيم مردمي را زير اين پرچم جمع كرد.

حضرت آيت ا... خامنه اي، دو هدف عمده در اين راه را «ايجاد و ساخت يك نمونه و نظام عادل» و «معرفي و نشان دادن آن نظام» برشمردند و تصريح كردند: در ايجاد ومعرفي اين نظام اسلامي، علم، ايمان، همت و توانايي روحي و جسمي لازم است كه اين ويزگي‌ها در جوانان كشور وجود دارد.

رهبر انقلاب اسلامي با اشاره به انحراف و زاويه پيدا كردن برخي افراد در داخل كشور تصريح كردند: اگر اين مسأله اتفاق نميافتاد و عدهاي وسط راه، سست عنصري نشان نميدادند، امروز وضع كشور در زمينههاي مادي و معنوي خيلي بهتر بود؛ اما همان‌گونه كه بارها تأكيد شد و واقعيت‌هاي جامعه نيز نشان ميدهد هر مقدار ريزش بود دو برابر آن رويش وجود دارد.

حضرت آيتا... خامنهاي به اظهارات برخي سياستمداران دنيا درخصوص اغتشاشات روز عاشورا در تهران، اشاره كردند و اين‌گونه اظهارات را ناشي از «خباثتها و خود مهره شدن در جهت تغيير حقايق و واقعيت‌ها» و «تأثيرپذيري از رسانههاي صهيونيستي و بيگانه دنيا» بيان كردند.

آيت ا... يزدي در تبيين تصميم اخير جامعه مدرسين:
برخي آراي فقهي آقاي صانعي بدعت و خلاف قرآن است

جامعه مدرسين حوزه علميه قم در پاسخ به سؤال جمعي از استادان و فضلاي حوزههاي‌ علميه، نظر خود را درباره مرجعيت شيخ يوسف صانعي اعلام كرد. متن اين پاسخ بدين شرح است:

بسم ا... الرحمن الرحيم

با توجه به پرسش‌هاي مكرر مؤمنان، جامعه مدرسين حوزه علميه قم براساس تحقيقات به عمل آمده در يك سال گذشته و پس از جلسات متعدد به اين نتيجه رسيده است كه ايشان[آقاي يوسف صانعي] فاقد ملاك‌هاي لازم براي تصدي مرجعيت مي‌باشد.

جامعه مدرسين حوزه علميه قم

در همين راستا رئيس جامعه مدرسين حوزه علميه قم با ارايه توضيحاتي نسبت به تصميم اين نهاد حوزوي درباره آقاي يوسف صانعي به تشريح ابعاد اين تصميم مهم پرداخت.

به گزارش رسا آيت ا... يزدي با ارائه توضيحاتي در خصوص تصميم اخير جامعه مدرسين حوزه علميه مبني بر اين‌كه آقاي يوسف صانعي فاقد ملاك‌هاي لازم براي تصدي مرجعيت است، گفت: اين موضوع در كميسيون مربوطه جامعه مدرسين بحث شده و به نتيجه هم رسيده بود؛ منتهي طبق آييننامههاي مربوطه مبني بر اين‌كه مسايل مهم بايد به تصويب نهايي جامعه مدرسين برسد، چندي قبل گزارش كميسيون در اين خصوص در اجلاس عمومي جامعه مدرسين به اتفاق تصويب شد و با توجه به اين اعتراضات مردمي و اين‌كه براي اعلام رسمي، جامعه مدرسين مصوبه داشت، مناسب ترين شرايط و زمان را روزهاي اخير ديديم و خوشبختانه در جلسه اي كه با حضور تعداد قابل توجهي از اعضاي جامعه مدرسين و به‌صورت رسمي برگزار شد اعضا موافقت كردند كه اين بحث در دستور كار رسمي جلسه قرار گيرد.

آيتا... يزدي در ادامه با اشاره به برخي از ديدگاههاي فقهي آقاي صانعي اظهار داشت: برخي از اعضاي جامعه مدرسين كه با من صحبت ميكردند گفتند ايشان مبدع است و بدعت گذاري امري است كه رد آن بر همه واجب است.

وي با انتقاد از برخي آراي فقهي آقاي صانعي، گفت: از جمله بدعت هايي كه در نظرات ايشان است بحث پسر خواندگي ميباشد، در حالي فتوا داده اند كه پسر خوانده در حكم پسر واقعي است كه اين موضوع بر خلاف نص صريح آيات و اتفاق روايات و فتاوا است.

همچنين آيت‌ا... مرتضي مقتدايي با اشاره به اين بيانيه اظهار داشت: جامعه مدرسين از چندي پيش فتاواي آقاي صانعي را از نظر فقهي مورد بررسي قرار داده و تقريباً همه اعضا به اتفاق آرا دليل متقن شرعي براي اين فتاوا قائل نبودند.

مدير حوزه علميه قم خاطرنشان كرد: حتي در زمان مرحوم آيت‌ا... مشكيني، احكام حج آقاي صانعي كه در بعثه رهبري به چاپ مي‌رسيد بارها مورد اعتراض قرار گرفته و انتشار آن متوقف شده بود.

وي تأكيد كرد: اين اقدام تنها پاسخ فقهي به سؤالات شرعي مردم بوده و اعضاي جامعه مدرسين اين مهم را وظيفه خود ‌دانسته‌اند.

پيام تسليت رهبر معظم انقلاب اسلامي
حضرت آيت ا... علي صافي عمر بابركت خود را در خدمت علم و دين گذراندند

به گزارش پايگاه اطلاع‌رساني دفتر مقام معظم رهبري، متن پيام بدين شرح است:

بسم ا... الرحمن الرحيم

حضرت آيت ا... آقاي حاج شيخ لطف ا... صافي دامت بركاته

ارتحال اخوي مكرم مرحوم آيت ا... آقاي حاج آقا علي صافي رحمت ا... عليه را به آن جناب و ديگر بازماندگان و به همه ارادتمندان ايشان به‌ويژه مردم مؤمن گلپايگان تسليت عرض مي‌كنم. اين فقيه عالي‌قدر كه از شاگردان برجسته مرحوم آيت ا... العظمي بروجردي اعلي ا... مقامه بودند، عمر با بركت خود را در خدمت علم و دين گذرانيدند و اميد است مشمول فضل و رحمت و مغفرت الهي بوده باشند. علو درجات آن مرحوم و بقاء وجود شريف جناب‌عالي را از خداوند متعال مسألت مي‌كنم.

حضرت آيت‌ا... نوري‌همداني:
حضرت آيت ا... خامنه اي با همه مشكلات و حملا‌ت دشمنان، اسلام ناب را در كشور حفظ كردند

حضرت آيت‌ا... نوري‌همداني در ديدار با جمعي از طلاب و استادان استان همدان و ائمه جماعات اين استان كه به منظور قدرداني از مواضع شجاعانه، روشنگرانه و انقلابي ايشان به قم آمده بودند اظهار داشت: مردم استان همدان متعهد به اصل ولايتمداري هستند و اقدامات صورت گرفته در حمايت از اصل ولايت فقيه يك وظيفه بوده است.

ايشان ادامه داد: مسأله امامت از اصول دين ماست و در فرهنگ اسلام دو موضوع امت و امامت در كنار يكديگر مطرح هستند.

حضرت آيت‌ا... نوري‌همداني يادآور شد: مسأله امامت مسأله مهم و اصولي است و نقش بسيار عميقي دارد و بدون آن هيچ عبادتي پذيرفته نيست، چرا كه با بيان مسأله ولايت بود كه اسلام كامل و نعمت خداوند بر مردم تمام شد.

اين مرجع تقليد حفظ ولايت فقيه را سبب نااميدي دشمنان دانست و افزود: آيت‌ا... خامنه‌اي از لحظ شجاعت و بصيرت شايستگي كامل براي اداره امور مملكت را دارا هستند و با وجود مشكلات و حملات دشمنان توانسته‌اند اسلام ناب را در مملكت حفظ كنند.

ايشان با اشاره به صدور بيانيه از سوي روِساي حرمت‌شكنان كه در آن از عدم حمايت جريانات روز عاشورا سخن به ميان آمده است، يادآور شد: مردم نبايد در برابر اين قبيل بيانيه‌ها دچار ترديد شوند، چرا كه اين افراد در چند موضوع مواضع خود را مشخص نكردند.

اين مرجع تقليد اظهار داشت: مردم فريب اين بيانيه‌ها را نخواهند خورد، چرا كه مردم ما با بصيرت هستند و تا آخرين قطره خون پشتيبان ولايت فقيه بوده و زمينه‌ساز ظهور امام زمان(عج) خواهند بود.

رئيس جمهور:
هدفمند كردن يارانه ها زمينه ‌ساز پيشرفت است

دكتر احمدي‌نژاد در ديدار صميمي با نمايندگان مجلس شوراي اسلامي با تبيين ابعاد گوناگون هدفمند كردن يارانه‌ها گفت: هدفمند كردن يارانه‌ها براساس مصوبه كنوني مجلس شوراي اسلامي به جلوگيري از افزايش سرمايه‌گذاري و بهرهوري، افزايش تورم انتظاري و فقر و گسترش قاچاق منجر مي‌شود.

رئيس‌ جمهور با تأكيد بر ضرورت وجود انعطاف براي تنظيم بازار در راستاي جلوگيري از فشار بر مردم در طرح هدفمند كردن يارانهها افزود: دولت به گونهاي برنامه‌ريزي كرده است كه تورم و تبعيض در جامعه كاهش يافته و در نهايت حذف شود.

آقاي احمدينژاد با بيان اين‌كه با هدفمند كردن صحيح يارانه‌ها، ظرف پنج سال تمام زيربناهاي كشور ايجاد و تكميل ميشود، تاكيد كرد: تنها با مصرف صحيح و جلوگيري از هدررفتن منابع ، سالانه 30 هزار ميليارد تومان صرف كارهاي عمراني خواهد شد.

آقاي احمدي‌ نژاد همچنين با طرح اين سؤال كه اگر قرار بود هدفمند كردن يارانه‌ها هر سال در بودجه بيايد، آيا تدوين لايحه لازم بود، ادامه داد: برنامه ‌ريزي اقتصادي يك‌ساله نيست و با اين روش نميتوان سرمايه‌ گذاري كرد، ضمن آن‌كه بودجه عمراني كاهش يافته و در بخش‌هاي مختلف دچار مشكل خواهيم شد.

رئيس‌ جمهور با بيان اين‌كه هدفمند كردن تدريجي يارانه‌ها در پنج سال به ضرر كشور است و سالانه تورم انتظاري ايجاد مي‌كند، گفت: در كل جهان تورم انتظاري را حذف كرده‌اند و هدفمند كردن يارانه‌ها تك مرحله‌اي يا در نهايت دو مرحله‌اي اجرا شده است.

اهانت خطيب جمعه عربستان به حضرت آيت ا... سيستاني

شيخ عبدالهادي الكربلايي نماينده حضرت آيتا... سيدعلي سيستاني در شهر مقدس كربلا اعلام كرد: برخي افراد در عربستان سعودي خواهان تفرقه افكني ميان امت اسلامي هستند.

به گزارش شبكه خبري العالم، الكربلايي افزود: محمد العريفي روحاني عربستاني در خطبههاي نماز جمعه در رياض به مرجع ديني عالي‌قدر نجف اشرف اهانت كرد؛ اهانتي كه شايسته خطيب جمعه يك كشور مسلمان نيست.

الكربلايي گفت: مرجعيت ديني عالي‌قدر نجف اشرف به چنين اهانتي واكنش نشان نميدهد؛ زيرا مقام مرجعيت بالاتر از چنين چيزهايي است واهانت اين مرد و امثالش لطمه اي به مرجعيت نجف اشرف نميزند.

گزارشگر واشنگتن پست:
غرب براي فرار از بحران به دنبال راهكار ديني بگردد

به گزارش خبرگزاري فارس، نويسنده گزارشي در روزنامه واشنگتن پست با اشاره به وضعيت بحراني غرب مي‌نويسد: گروه‌هاي ديني و فعالان اخلاقي نقش مهمي در احياي ارزش‌هاي ديني و اخلاقي خواهند داشت. واقعاً بايد جايگاه خدا در نظام اقتصادي آمريكا تعريف شود. كره زمين به نظام اقتصادي بازار آزاد تعلق ندارد. بايد از اشتباهات گذشته خود در مديريت نظام اقتصادي بازار آزاد درس بگيريم و جايگاه مهمي را نيز براي ارزش‌هاي اخلاقي و انساني قائل شويم. بايد نخستين اصل اقتصاد آزاد را كه محدوديت منابع است درست تعريف كنيم. منابع محدود نيست اگر آن را به طور عادلانه تقسيم كنيم. اديان مسيحيت، يهوديت و اسلام بايد براي پايان بخشيدن به اين بحران اقتصادي و مالي راهكارهاي ديني و اخلاقي ارائه كنند. با استفاده از آموزههاي ديني بايد بر اين بحران غلبه كرد. واقعاً جايگاه و نقش كليسا، كنيسه و مسجد در قبال جامعه بشريت چيست و اديان مختلف الهي چگونه ميتوانند در برابر بحرانهاي اقتصادي و مالي واكنش نشان دهند؟

وي اضافه كرد: به نظرم حل كامل اين بحران به يك راهكار ديني و اخلاقي نياز دارد. جهان امروز با مشكلات بزرگي مثل بيكاري، بيخانماني و فقر و گرسنگي روبه‌رو است. اگر به آموزههاي ديني به طور كامل عمل شود، مشكلات و بحرانهاي اقتصادي وجود نخواهد داشت و بحرانهاي كنوني نيز از بين خواهد رفت.

نامه 76 تن از اعضاي جامعه قرآني كشور در تجديد بيعت با رهبر فرزانه انقلاب

76 تن از اعضاي جامعه قرآني كشور درباره حوادث اخير به مقام معظم رهبري نامه نوشته‌اند كه در متن اين نامه آمده است: خداوند را سپاس كه در روز نزول هل‌اتي، كه اعطاي نشان عالي خداوند بر خاندان رسالت است، بار ديگر پرتوي از انوار كتابش را در بيان ولي خود بر ملت بزرگ ايران ارزاني داشت و كاروان بزرگ تبليغ و روحانيان عازم جبهه‌هاي نبرد بصيرت با كوري و نور با ظلمت را از زلال معرفت و فيض حقيقت، حياتي دوباره بخشيد، همه زواياي تاريك را روشن و حقيقت را بر دير فهم‌ترين افراد نيز آشكار و حجت را بر همگان تمام كرد.

نويسندگان اين نامه در ادامه خطاب به رهبر فرزانه انقلاب نوشته‌اند: اي پيشوا و اي رهنما! احتجاج شما با گرفتاران فتنه و حتي فتنه‌سازان‌، چون چراغ و مشعل هدايت، چنان روشنگر است كه هيچ نقطه ابهامي را براي هيچ كس حتي آنان كه اندك انصاف و يا كم‌ترين بهره را از خرد داشته باشند، باقي نمي‌گذارد.

در ادامه آمده است: آري بايد از اين وقايع عبرت گرفت؛ اما برخي به جاي عبرت با فلسفه‌بافي‌هايي كه گناهش كم‌تر از اصل اين فتنه‌ها و جنايت‌ها نيست، قصد پنهان كردن آن را دارند. به جاي آن‌كه به خود آيند و توبه كرده، از ملت و رهبري طلب عفو و بخشش كنند، براي جنايت‌هاي خود استدلال و فلسفه‌ هم درست مي‌كنند. بايد عبرت گرفت كه لبنان قهرمان چگونه به بركت مقاومت حزب‌ا... توانست پوزه آمريكا و سگ زنجيري منطقه‌اي او را به خاك بمالد و خواب حمله اسرائيل پليد به ايران را پريشان نمايد و از آن سو غزه عزيز با حماسه خود ثابت كرد كه ديگر هيچ قدرت و سلاحي نمي‌تواند بر ملت‌ها پيروز شود و صهيونيست‌ها با خفت و خواري به شكست تن دادند و جهانيان دانستند كه شعار امام عزيز ما كه خون بر شمشير پيروز است و ابرقدرت‌ها در برابر ملتي كه سلاح شهادت دارد هيچ غلطي نمي‌توانند بكنند، حقيقتي ثابت و بي‌چون و چرا است.

پروفسور مولانا:
رسانه هاي غربي در انعكاس حماسه عظيم مردم ايران گيج و احمقانه عمل كردند

پروفسور حميد مولانا در گفت‌وگو با فارس، راهپيمايي مردم ايران در روز چهارشنبه (9 دي 88)و خلق حماسه‌اي ديگر را در تاريخ انقلاب و جهان كم‌نظير دانست و با اشاره به حضور چهار تا پنج ميليون نفري مردم تهران و قدرت تأثيرگذاري آن گفت: راهپيمايي، بزرگ‌ترين رسانه سنتي در ايران است و من كشوري را سراغ ندارم كه حتي يك ميليون نفر از مردم آن هم در راهپيمايي شركت كنند.

وي در ادامه گفت: حضور مردم به قدري چشمگير بود كه خبرگزاري‌ها و رسانه‌هاي بيگانه كه هميشه موضعي ضد ايران دارند، گيج شده بودند و نمي‌دانستند چگونه اخبار خود را انعكاس دهند.

مشاور رسانه‌اي رئيس جمهور افزود: من از حماقت رسانه‌هاي غربي تعجب مي‌كنم؛ زيرا رسانه‌هايي مثل بي‌بي‌سي، صداي آمريكا، العربيه و الجزيره با دروغ‌پردازي‌هايي كه عليه ايران كرده‌اند از اعتبارشان در نظر مردم كاسته شده‌ است.

پروفسور مولانا اقدامات دولتمردان آمريكا، انگليس و فرانسه را در قبال ايران ناشيانه و احمقانه دانست و گفت: اين كشورها با اين‌گونه كارها شرايط را براي خود سخت‌تر مي‌كنند.

نماينده مردم تهران:
موسوي 20 سال است كه توهم زده مي باشد

نماينده مردم تهران در مجلس شوراي اسلامي با بيان اين كه موسوي 20 سال متوالي است كه توهم زده است، اظهار داشت: اطلاع رساني غلط و همچنين آرزوهاي بربادرفته سبب نگارش بيانيههايي توسط وي شده است كه بايد از آن‌ها به خدا پناه برد و بيانيه اخير وي به نوعي خودكشي سياسي قلمداد ميشود.

حسين نجابت با اشاره به بخشي از بيانيه موسوي تصريح كرد: موسوي قصد سواستفاده از را‡فت حكومت را دارد و با طرح اين ادعا كه عده اي شناخته شده، عزاداران حسيني را از پلها پايين انداختند، به نظام جمهوري اسلامي ايران تهمت و دروغ بزرگي را نسبت داده است.

وي با تأكيد بر اين كه موسوي مقابل نظام جمهوري اسلامي ايران ايستاده است خاطر نشان كرد: در حال حاضر تمامي سلطنت طلبان، منافقين و مطربها از حاميان موسوي شدهاند و كاش خداوند به اين آقايان شهامتي ميداد تا از اين اعمال خود و همراهي با بيگانگان توبه كنند.

نماينده مردم تهران جرم افرادي را كه در مقابل سران فتنه و اغتشاشات سكوت كردند قابل گذشت ندانست و تصريح كرد: انقلاب اسلامي ايران با هيچ فردي عقد اخوت نبسته؛ زيرا آبروي 30ساله نظام با قطره قطره خون شهدا جمع شده و ملت اجازه ريختن اين آبرو را توسط عدهاي فتنه گر نمي دهد.

جمعي از روحانيون و طلاب اليگودرزي مقيم قم::
آقاي كروبي! به آل زياد و آل مروان تأسي جسته اي

جمعي از روحانيون و طلاب اليگودرزي مقيم قم طي نامه‌اي به مهدي كروبي مراتب اعتراض شديد خود را نسبت به مواضع پس از انتخابات وي به ويژه حوادث عاشوراي تهران اعلام كردند. در اين نامه آمده است:

اللهم ان هذا يوم تبركت به بنو اميه و ابن آكله الآكباد اللعين ابن اللعين علي لسانك و لسان نبيك صلي ا... عليه و آله في كل موطن و موقف وقف فيه نبيك صلي ا... عليه و آله... و هذا يوم فرحت به آل زياد و آل مروان بقتلهم الحسين صلوات ا... عليه اللهم فضاعف عليهم اللعن منك و العذاب [الاليم]

آقاي كروبي

در طي هفت ماه گذشته چندين نامه و بيانيه مودبانه از سر اخلاص براساس رسالت هدايت گرمان برايتان ارسال نموديم كه شايد كمي به خود آييد و از اين وضعيت دشمن شاد كن آزاد شويد. اما چه بايد كرد كه خفته را ميتوان بيدار كرد اما خود به خواب زده را هرگز.

شما خواسته يا ناخواسته به آل زياد و آل مروان تأسي جستهاي و هتكان و رقاصان روز عاشورا را از خود دانسته اي و براي پيراهن عثمان آنان نوحه گري ميكني. آري! حق داري عاشورائيان عظيم و عزاداران مؤمن كه به دفاع از اسلام و انقلاب و اموال مردم پرداخته اند را «جماعتي وحشي» بخواني و هتاكان عاشورا و رقاصان پاي عكست را اسوه آزادگي چرا كه آزادي در قاموس عده‌اي يعني اباحهگري و.... در بخش ديگرياز نامه آمده است: ما براساس قسمتي از زيارت عاشورا كساني كه در روز عاشورا اين اقدامات ننگين را انجام داده‌اند، دنباله آل‌زيادها و ابوسفيان‌ها ميدانيم كه در آن مقطع در مقابل امام حسين(ع) ايستادند و افتخار داريم كه پيرو راه ابا عبدا... و فدائيان حسين زمان هستيم. ما جمعي از روحانيون و طلاب اليگودرزي مقيم قم اين اتفاقات را محكوم مي‌كنيم و در مقابل اين انحرافات همگي تا پاي جان ايستاده‌ايم.

وزير مسكن:
در ارائه تسهيلات مسكن مهر روستايي مشكلي وجود ندارد

علي نيكزاد در حاشيه بازديد از پروژه‌هاي مسكن مهر در شهرستان ساري با بيان اين‌كه در ارائه تسهيلات مسكن مهر روستايي مشكلي وجود ندارد، تصريح‌كرد: از كل رديف اعتباري مسكن مهر كه بيش از 350 هزار ميليارد ريال بوده، تاكنون يك هزار و 725 ميليارد تسهيلات پرداخت شده است.

وي يادآور شد: از يك‌هزار و 388 شهر كشور، 833 شهر كم‌تر از 25 هزار نفر جمعيت دارند كه 110هزار واحد مسكوني در اين شهرها ساخته مي‌شود.

در اين ميان 33 هزار و 831 نفر واجد شرايط ساخت واحد مسكوني شهري در مازندران وجود دارد كه بيش از 74ميليارد تومان تسهيلات براي آن‌ها اختصاص يافته كه 21 ميليارد تومان آن جذب شده است. نيكزاد در عين حال تصريح كرد: در اجراي مسكن مهر با 492 هزار نفر عقد قرارداد شده است.

توسط بانوان كرمانشاهي صورت گرفت
امضاي تومار 40 متري در حمايت از ولايت فقيه

جمعي از بانوان كرمانشاهي با امضاي تومار 40 متري، حمايت خود را از فرمايشات مقام معظم رهبري اعلام كردند.

در اين پارچه نوشت، با اشاره به فرمايشات مقام معظم رهبري در جمع نخبگان علمي كشور، آمده است: بر خود لازم ميدانيم كه ولايتمداري خويش را در حمايت از مقام عظماي ولايت در مقابل جيره خواران غربي اعلام نموده و انتظار ميرود مسؤولين امر در برخورد با خاطيان نهايت شدت عمل را داشته باشند.

«كرمي راد» نماينده مردم كرمانشاه در مجلس شوراي اسلامي، اين تومار را در راهروي مجلس در معرض ديد نمايندگان و خبرنگاران قرار داد و گفت كه اين پارچه را براي برخورد قوه قضاييه با خاطيان، در اختيار آيتا... لاريجاني رئيس قوه قضاييه قرار خواهد داد.

در قم و تهران عاشورائيان چقدر بودند؟

خروش ملت ايران در اقصي نقاط كشورمان در اعتراض به هتك حرمت ساحت مقدس عاشورا و حمايت از ولايت با حضور مثال زدني و ده‌ها ميليوني همراه شد.

با توجه به اين‌كه در تشييع جنازه آقاي منتظري افراد زيادي از تهران،اصفهان، نجف آباد و...آورده شده بودند، رسانههاي جريان فتنه از حضور بي شمار مردم در آن خبر دادند، اين درحالي است كه گزارش منابع رسمي حاكي است در راهپيمايي عظيم عاشورايان قمي در تاريخ 9 دي جمعيتي بالغ بر 6 تا 7 برابر جمعيت تشييع كننده حضور به هم رسانده بودند.همچنين بيش از 4 ميليون نفر نيز در روزي غير تعطيل در تهران در اعتراض به اهانت فتنه‌گران به ساحت مقدس عاشورا و مقام ولايت به صحنه آمدند كه در طول تمامي تظاهرات و راهپيماييهاي تاريخ انقلاب بي همتا بوده است.

لا‌زم به ذكر است كارشناسان، شمار جمعيت تظاهرات روز 9 دي جاري در كل كشور را بيش از چهل ميليون نفر دانسته‌اند كه غرورآفرين است.

محسن رضايي:
وحدت بر عدالت مقدم است!

دبير مجمع تشخيص مصلحت نظام درباره نامه‌اي كه پس از بيانيه اخير موسوي به رهبر معظم انقلاب نوشته است گفت: اين نامه را از قبل آماده كرده بودم و مي‌خواستم به نخبگان بگويم از مردم عقب نيفتند و به آن‌ها بپيوندند. وي كه در يك مصاحبه مطبوعاتي سخن مي‌گفت در پاسخ به سؤالي مبني بر اين كه آيا با ايجاد وحدت بايد از جرايم سران فتنه چشم پوشي كرد، گفت: بايد وحدت را بر عدالت مقدم كنيم البته سياسيوني كه اشتاباهاتي را مرتكب شده‌اند بايد در پي جبران آن باشند زيرا جبران مي‌تواند به فضاي سياسي كشور كمك كند.

البته رضايي نگفت اين نامه را چگونه از قبل آماده كرده بود در حالي كه تقريباً درتمام آن به يبانيه موسوي استناد شده است!

تغيير نام ميدان «سردار سازندگي» در رفسنجان

در پي راهپيمايي عظيم مردم ايران در سراسر كشور، مردم شهر رفسنجان در راهپيمايي خود نام يكي از ميادين اصلي شهر را تغيير دادند.

بنابراين گزارش، مردم رفسنجان با نصب تابلويي جديد، نام ميدان «سردار سازندگي» را به ميدان «امام حسين» تغيير دادند.

رجزخواني مجلس ايتاليا

سايت اينترنتي فرقه سبز موسوم به «جرس» (جريان رسواي سيا)! از حمايت رئيس و روِساي ادوار گذشته مجلس ايتاليا از مهدي كروبي خبر داد.

اين پايگاه اينترنتي كه توسط روزنامه‌نگاران فراري و در آن سوي مرزها اداره مي‌شود، با ذوق زدگي بسياري نوشت: اين نامه به سران نظام نوشته شده و در آن تأكيد شده كه در صورت دستگيري كروبي «عواقب سختي» در انتظار ايران خواهد بود. و دليل آن را همكاري و رابطه زياد كروبي با مجلس ايتاليا در زمان رياست وي در مجلس ايران اعلام كرد.

يك نكته فراموش نشود كه امريكا نتوانست هيچ غلطي بكند ايتاليا كه جاي خود دارد.

اخراج جريمه انتقاد از باراك

به گزارش شبكه تلويزيوني المنار، جمال زحالقه نماينده كنست (پارلمان رژيم صهيونيستي) در مصاحبه با كانال يك تلويزيون اسرائيل، ايهود باراك وزير جنگ اين رژيم را به قتل كودكان غزه متهم كرد و گفت: باراك موسيقي كلاسيك گوش مي‌دهد و كودكان را ميكشد.

دان مرگليت، گوينده اين شبكه نيز در پي اين سخنان، وي را بيشرم خواند و از استوديو بيرون كرد.

زحالقه هم در جواب گفت: قتل نشانه بي شرمي است. تو خدمتگزار همه نخست وزيران هستي. تو يك خبرنگار مزدوري.

كمك بهائيان براي آشوب روز عاشورا

تعدادي از فعالان اقتصادي بهايي در بعضي جمعهاي خود از كمك هاي مالي خويش براي وقوع حوادث روز عاشورا خبر داده بودند.

به گزارش «جوان آنلاين»، بهايي هاي تهران كه عمده فعاليت آنها در زمينه محصولات اپتيك شامل، لنز، عينك، ميكروسكوپ و... مي باشد، در سه مركز تجاري با محوريت پاساژي در محدوده خيابان جمهوري به فعاليت اقتصادي مشغول بوده و عمده هزينه هاي تبليغاتي خود را از تاجران اين صنعت تأمين مي كنند.

 مكث

مكث
روزنامه «تهران امروز»، هر روز مي رقصد!

حروف كلمه امروز در لوگوي روزنامه «تهران امروز» همراه با تغييرات معنادار به‌گونه‌اي روي هم سوار شده‌اند كه شكل زني را در حال رقص به خود گرفته است. از جمله تغييرات ايجادشده مي‌شود به موارد زير اشاره كرد: 1- انتهاي حروف «ر» در اين كلمه به‌گونه‌اي تغيير كرده است كه شكل پاي زن در حال رقص به خود گرفته است. 2- انتهاي حرف «و» و «ز» هم دستكاري شده تا بيش‌تر شكل دست به خود بگيرد. 3- نزديك‌شدن نقطه حرف «ز» به خود حرف هم شكل سر را تداعي مي‌كند در حالي كه به‌صورت طبيعي جاي نقطه آن‌جا نيست و موارد ديگر كه انتشار آن صحيح نيست. از مسؤولا‌ن ارشاد تقاضا مي‌شود تا ضمن تذكر به «تهران امروز» آن‌را به تغيير لوگو استفاده شده ملزم كند. همچنين بيش از پيش مراقبت نمايند تا عده‌اي خواسته يا ناخواسته دست به چنين اقداماتي نزنند. لا‌زم به ذكر است تهران امروز چندي پيش به دليل توهين به رئيس‌جمهور و سياه‌نمايي عليه دولت براي مدتي توقيف شده بود و پس از انتشار مجدد لوگوي خود را تغيير داده و اين طرح را برگزيده است.