صفحه اخبار

تسليت رهبر انقلاب به آيت‌ا... جوادي آملي

حضر‌ت آيت‌الله خامنه‌اي رهبر انقلاب اسلامي در پيامي درگذشت همسر مكرّم آيت‌الله جوادي آملي را تسليت گفتند.

در متن پيام رهبر انقلاب آمده است: درگذشت همسر مكرّم آن‌جناب رحمةالله‌عليها را به حضرتعالي و فرزندان محترم و ديگر بازماندگان تسليت عرض ميكنم و رحمت و مغفرت الهي را براي ايشان از خداوند متعال مسألت مي‌نمايم.

رئيس جمهور:
«سند تحول دولت» يك سند كتابخانه‌اي نيست و مبناي برنامه هفتم است

آيت‌ا... سيد ابراهيم رئيسي در جلسه هيات دولت، با تاكيد بر اراده دولت سيزدهم بر تحول‌آفريني در همه عرصه‌ها، خاطرنشان كرد: بناي ما از آغاز فعاليت اين دولت بر اين بوده كه اقدمات‌مان در چارچوب يك برنامه جامع و نقشه راه انجام شود و روزمرگي‌ها بر اهداف كلان دولت، سايه نيندازد.

وي سند تحول دولت را كاربردي توصيف كرد و گفت: اين سند با نگاهي كاملا كاربردي تنظيم شده و به هيچ عنوان يك سند كتابخانه‌اي نيست. در عين حال اين سند به دليل تطابق حداكثري با قوانين و سياست‌هاي ابلاغي مقام معظم رهبري، اين قابليت را دارد كه مبناي تهيه و تنظيم برنامه پنج ساله توسعه هفتم قرار بگيرد.

رئيسي سند تحول دولت را نقشه راه قوه مجريه دانست و گفت: از ابتداي دولت سيزدهم تلاش كرده‌ايم اقدامات‌مان در چارچوب يك نقشه راه انجام شود و كاملا قابل ارزيابي باشد.

رئيس جمهور با اشاره به ماموريت معاونت حقوقي رئيس جمهور، براي تامين زيرساخت‌هاي لازم جهت اجراي كامل سند، اظهار داشت: اراده دولت اجراي كامل اين سند براي تحول‌آفريني جدي در كشور است.

وي در عين حال سند تحول دولت را يك سند قابل ارتقا و اصلاح دانست و تاكيد كرد: در جلساتي كه اين ايام با گروه‌هاي نخبگاني برگزار مي‌شود، همه صاحبنظران در سخنانشان به سند تحول استناد مي‌كنند و پيشنهادات خوبي هم براي ارتقاي اين سند ارائه مي‌دهند.

پوتين:
تلاش براي تجزيه روسيه از اولويت‌هاي غرب است

رئيس‌جمهور روسيه با بيان اين‌كه ايجاد تفرقه در جامعه روسيه و تلاش براي تجزيه آن از درون از اولويت‌هاي اصلي كشورهاي غربي است، گفت تاكنون اين تلاش‌ها با شكست مواجه شده است.

به گزارش «اسپوتنيك»، پوتين در نشستي با مقامات دفتر دادستاني روسيه خواستار اتخاذ تدابير قاطع براي توقف اقدامات تحريك‌آميز عليه ارتش روسيه توسط رسانه‌هاي خارجي شد و ايجاد تفرقه در جامعه روسيه و تلاش براي تجزيه اين كشور از درون را از اولويت‌هاي اصلي غرب خواند؛ او گفت كه تاكنون اين تلاش‌ها با شكست مواجه شده است.

در اين نشست رئيس‌جمهور روسيه همچنين به بازرسان دستور داد تا جنايات مشكوك را كه توسط عناصر افراطي ناسيوناليست اوكرايني انجام شده با جزئيات مستند كرده و پرونده‌هاي قضايي عليه آن‌ها آماده كنند. رئيس‌جمهور روسيه اظهار داشت: مي‌خواهم تاكيد كنم كه بايد براي همه جنايات نئونازي‌ها و همدستان آن‌ها از كودتاي ۲۰۱۴ در كي‌يف كه راه را براي جنگ داخلي، خونريزي و خشونت در اوكراين هموار كرد، چنين پايگاهي از شواهد جمع‌آوري شود.

تسويه بدهي‌‌هاي دولت قبل موجب كاهش تورم نقطه به نقطه شده است

محمد حسن نژاد نماينده مجلس شوراي اسلامي در دوره دهم در گفت‎وگو با فارس در مورد مشاهده آثار افزايش فروش نفت در اقتصاد ايران گفت: براي اظهار نظركردن در اين خصوص بايد اصول بودجه ريزي را بدانيم.

وي خاطرنشان كرد: وقتي دولت از محل فروش نفت و... به منابع مالي دست پيدا مي‌كند آن را به عنوان درآمد محقق شده به بانك مركزي انتقال مي‌دهد و بانك مركزي معادل آن پول را به ريال در اختيار دولت مي‌گذارد، بايد در نظر داشته باشيم كه معادل ريالي درآمدهاي فعلي قبلا در اختيار دولت‌ها قرار گرفته و خرج شده‌اند.

حسن نژاد افزود: دولت قبلي به دليل بي‌كفايتي، تحريم يا هر مسأله ديگري نمي‌توانست با منابع مالي در آن مقطع زماني كشور را اداره كند به همين جهت به استقراض از بانك مركزي روي آورد كه اين استقراض بايد پرداخت شود.

اين نماينده مجلس دهم گفت:‌ آقاي رئيسي بدهي‌هاي دولت قبل به بانك مركزي را با پول نفت تسويه مي‌كند كه اين باعث مي‌‌شود پايه پولي افزايش پيدا نكند و در نهايت تورم نقطه به نقطه كم شود به طور كلي مي‌توان گفت افزايش درآمدهاي نفتي باعث كاهش تورم نقطه به نقطه شده است.

محاكمه نشدن فائزه هاشمي، فرصت ادعاهاي نادرست را براي امثال مطهري ايجاد مي‌كند

عضو شوراي مركزي حزب موتلفه اسلامي گفت: وقتي با حرف‌هاي فائزه هاشمي برخورد نمي‌كنيم،‌ علي مطهري هم به خود اجازه مي‌دهد به قصد ديده شدن، حرف‌هاي چرندي درباره صنعت هسته‌اي كشور بزند.

حميدرضا ترقي عضو شوراي مركزي حزب موتلفه اسلامي در گفت‌وگو با فارس، با اشاره به اظهارات اخير فائزه هاشمي و لزوم پيگيري قضايي‌ آن گفت: برخورد قضايي با خانم هاشمي امروز يك مطالبه عمومي است و مردم از اين نوع موضع‌گيري‌هاي مكرر ايشان كه هر روز بهانه‌اي به دست دشمن مي‌دهد كاملا ناراضي‌اند و شكايت دارند و طبيعتا بايد دستگاه قضايي به عنوان مدعي‌العموم نسبت به اين نوع اقدامات و موضع گيري‌ها برخورد قضايي جدي داشته باشد.

وي افزود: از آن جايي كه اين نوع موضعگيري‌ها شخصي است در قالب جرم سياسي نيست كه از طريق هيات منصفه بررسي شود و اگر فرد ديگر چنين اهانتي به پيامبر اعظم(ص) مي‌كرد، با او برخورد قضايي مي‌شد يا ضربه زدن به امنيت ملي كشور و اين نوع برخورد با يك سپاه و لشكري كه نقش اصلي را در امنيت منطقه و پاسداري از انقلاب دارد، همگي جرائمي هست كه نمي‌شود از كنارش گذشت و با يك معذرت‌خواهي آن را لاپوشاني كرد.

ترقي با بيان اين‌كه ممكن است كه برخورد قضايي تبعاتي داشته باشد ولي نبايد در برابر اين نوع رفتارها منفعل بود و طبق بيانات اخير رهبر انقلاب،‌ انفعال در برابر دشمن و سياه‌نمايي‌ها و كساني كه به دشمن آتو مي‌دهند، يك رفتار خطرناك است كه براي جامعه ضرر دارد،‌ تصريح كرد: بايد با اين نوع رفتارها فعالانه برخورد كرد و وقتي با حرف‌هاي فائزه هاشمي برخورد نمي‌كنيم،‌ آقاي علي مطهري هم به خود اجازه مي‌دهد كه به قصد ديده شدن، حرف چرندي زده و بگويد كه ايران از ابتدا مي‌خواسته بمب هسته‌اي بسازد.

معاون صنايع حمل‌ونقل وزارت صمت:
وزارت صمت آماده اجرايي كردن واردات خودرو پس از اجازه نهادهاي بالادستي است

معاون صنايع حمل‌ونقل وزارت صنعت، معدن و تجارت در تشريح برنامه‌هاي وزارت صمت در صنعت خودرو گفت: نگاه وزارت صمت به واردات خودرو براي تنظيم بازار مثبت است و با توجه به اين‌كه مجري اين موضوع وزارت صمت است، هر زمان نهادهاي بالادستي اجازه دهند كار را اجرايي خواهيم كرد.

منوچهر منطقي اضافه كرد: يكي از مواردي كه به كاهش تقاضاهاي كاذب در بازار خودرو مي‌انجامد، واردات خودرو است. بنابراين براي تنظيم بازار خودرو به واردات به ديد مثبت نگاه مي‌كنيم.

وي بابيان اين‌كه قواعد لازم براي واردات خودرو در حال تنظيم است، تصريح كرد: يكي از ابزارهايي كه قانون‌گذار در اختيار ما گذاشته واردات است و بايد از اين ابزار استفاده مفيد كنيم، بنابراين هر زمان نهادهاي بالادستي اجازه دهند كار را اجرايي خواهيم كرد.

سخنگوي دولت:
آمريكا به شكست از ايران عادت كرده است

علي بهادري جهرمي سخنگوي دولت در يادداشتي با عنوان «از شكست در صحرا تا شكست تحريم‌ها» نوشت: «مأموريت كارتر براي نجات گروگان‌ها در درون شعله‌ها فرو رفت. براي كارتر به طور خاص و براي آمريكا به طور عام، ماجراي طبس يك شكست نظامي و سياسي بود.

وي در ادامه اين يادداشت آورده است: يك بار ارتش پرقدرتش در ويتنام در حالي كه از پاي مي‌افتاد و به خود مي‌پيچد به زبوني و بيچارگي افتاد، و حالا به نظر رسيد كه قادر نيست حتي زماني كه هيچ دشمني نمي‌داند كه آنها در آن‌جا هستند و علي‌رغم چهار ماه تمرين مداوم، نمي‌توانند هواپيماها را از برخورد با يكديگر حفظ كنند». اين اعتراف مجله تايم در ۵ مي‌۱۹۸۰ در مقاله‌اي با عنوان «شكست در صحرا» است.

سخنگوي دولت با بيان اين‌كه «شن‌ها مامور خدا بودند». اين امداد غيبي به تعبير امام خميني(ره)، واقعيت انكارناپذيري است كه در طول تاريخ اسلام بارها و بارها تكرار شده است، تاكيد كرد: هرجا كه كار جامعه اسلامي گره مي‌خورد، دست امداد الهي از جايي كه حتي تصور هم نمي‌شود، گره‌گشايي مي‌كند. يك نمونه‌اش همين عمليات طبس بود كه گروه ويژه نيروي زميني آمريكا موسوم به دلتا را در اولين عملياتش با عنوان پنجه عقاب، در ۵ ارديبهشت ۱۳۵۹ مفتضحانه زمين‌گير كرد.

فعال اصلاح‌طلب:
اظهارات فائزه هاشمي جنجال‌آفريني براي ماندن در رسانه است

احمد شريف دبيركل حزب همبستگي دانش آموختگان ايران به خبرنگار فارس، گفت: من خانم فائزه هاشمي را در دايره اصلاح‌طلبي نمي‌بينم و خودش هم تاكيد دارد كه من اصلاح‌طلب نيستم و رفتار و اعمال و مواضع ايشان نيز مورد تاييد حزب كارگزاران نيست.

وي با اشاره به اين‌كه هر كسي بايد مسؤوليت صحبت‌هاي خود را بپذيرد و صحبت هر كسي در چارچوب منافع ملي باشد، اظهار داشت: مگر خانم فائزه هاشمي مفسر تاريخ يا تاريخدان است كه در مورد پيامبر(ص) اظهار نظر مي‌كند و ما همه ئبايد به اعتقادات و مقدسات ديگران احترام بگذاريم.

شريف ضمن تأكيد بر اين‌كه اينگونه مواضع با هدف جنجال آفريني و ماندن در عرصه رسانه مطرح مي‌شود و تبعاتي نيز دارد، خاطر نشان كرد: موضع‌گيري ايشان در مورد تحريم سپاه نيز محكوم است چون با وجود هرگونه اختلاف سليقه در داخل كشور، نبايد اجازه دهيم كشورهاي خارجي از اين اختلاف نظر سوء استفاده كنند و از شكاف موجود براي اختلاف افكني بهره بگيرند.

برداشتن برخي محدوديت‌ها از ميرحسين موسوي

به گزارش فارس، دو درب كه از ابتداي موضوع حصر ميرحسين موسوي در بن بست اختر به‌منظور بازدارندگي براي اعمال فتنه گران تعبيه شده بود، با تصميم شوراي عالي امنيت ملي برداشته شد.

گفتني است از سال ۸۹ و به دليل ادامه يافتن اقداماتِ ضد امنيت ملي و بر هم زننده آرامش مردم كه توسط برخي از سران فتنه ۸۸ و اطرافيان آن‌ها صورت مي‌پذيرفت، شوراي عالي امنيت ملي بر اساس مصوبه اي، برخي محدوديت‌ها درباره رفت و آمد سران فتنه اعمال كرد.

اين محدوديت‌ها در طول سال‌هاي گذشته با روند كاهنده ادامه داشت و مشخصا متناسب با رفتارهاي آن‌ها در ميزان رعايت نظم عمومي و آرامش جامعه، تنظيم مي‌شد.

بر اساس اين گزارش، در ماه‌هاي اخير با اغماض نسبت به كارنامه اين افراد در فتنه‌ ۸۸، محدوديت‌هاي وي به مرور در حال كاهش بود.

تصويب طرح تعطيلي پنجشنبه‌ها در كميسيون آموزش

سخنگوي كميسيون آموزش مجلس گفت: طرح تعطيلي پنجشنبه‌هاي مراكز اداري، آموزشي و قضايي در كليه استان‌ها و شهرستان‌ها در كميسيون آموزش تصويب شد.

تصويب اين طرح به دليل حمايت از نهاد خانواده انجام شده است.

فرمانده نيروي دريايي سپاه:
امتياز نمي‌خواهيم؛ فقط انتقام

فرمانده نيروي دريايي سپاه گفت: دشمنان مرتب پيغام مي‌دهند اگر از انتقام حاج قاسم دست بكشيد به ايران امتياز مي‌دهيم.

دريادار پاسدار عليرضا تنگسيري افزود: همه آمران و عاملان ترور شهيد سليماني در اين دنيا حتما به سزاي عمل كثيف‌شان خواهند رسيد. البته همان‌طور كه فرمانده كل سپاه گفت تقاص خون حاج قاسم حتمي است اما زمان و مكان آن را ما تعيين مي‌كنيم.

سردار تنگسيري بيان داشت: امر جهاد در اسلام هيچ وقت كهنه نمي شود يك رزمنده جهادي و انقلابي هميشه در حال جهاد است ديروز در جهاد نظامي و امروز در عرصه جهاد كبير و جهاد تبيين تكليف داريم بصورت خستگي ناپذيري مثل ديروز تلاش و مجاهدت نماييم .

 اخبار ويژههراس منافقين
از «جهاد كشاورزي»
به گزارش سراج، روز دوشنبه 5 ارديبهشت ماه، شبكه رسمي منافقين و طرفداران مسعود رجوي و مريم رجوي در تلويزيون خود اعلام كردند كه به سايت‌هاي وزارت جهاد كشاورزي و ولايت فقيه حمله كردند و آن را هك نموده و به خيال خود ضربه‌اي وارد كرده اند.
بر اساس آخرين اقدامات وزات جهاد در جهت امنيت غذايي و مبارزه با مافياي محصولات كشاورزي، منافقين اين فعاليت‌هاي انقلابي را بر‌نمي‌تابند و حملات خود را به وزار تخانه‌هاي تاثير گذار آغاز كرده‌اند.
اخيرا سايت مقام معظم رهبري گفت‌وگو با دكتر سيد جواد ساداتي نژاد وزير جهاد كشاورزي داشته بود كه بازتاب زيادي در داخل و خارج داشت و همين باعث انگيزه براي حمله منافقين به سايت وزارت جهاد كشاورزي شد.
اينكه منافقين حملات به سايت‌هاي وزارت جهاد كشاورزي را براي خود دستاورد تلقي مي‌كنند نويد بخش مسير درست اين وزارتخانه در مبارزه با فساد و رفع مشكلات مردم و حوزه كشاورزي است.

۴۰ سفير در ليست تغيير هستند
سعيد خطيب‌زاده سخنگوي وزارت امور خارجه در پاسخ به سوالي در خصوص آخرين وضعيت تغيير سفرا در دولت جديد گفت: حدود ۴۰ نفر از سفرا در ليست تغيير هستند و جانشين‌هاي آنها مشخص شدند كه پروسه‌هاي اداري در حال انجام است.
خطيب‌زاده همچنين در خصوص هتك حرمت به قرآن كريم در سوئد گفت: اقداماتي كه در برخي كشورهاي اسكانديناوي مشاهده شد، منزجر كننده بود و وزارت امور خارجه موضوع را از طريق وزارت خارجه‌هاي مقابل پيگيري كرده است.

پنتاگون، سردمدار آموزش كودتاچيان در آفريقا
دولت ايالات متحده در دو دهه گذشته، به نام مبارزه با تروريسم ضمن تكرار وقايع دهه ۱۹۷۰ آمريكاي لاتين، به آموزش آشوب‌گراني مي‌پردازند كه با كودتا در كشورهاي آفريقايي، رهبراني مطيع و هم‌راستا با سياست‌هاي آمريكا را به قدرت مي‌رساند.

«مير حسين موسوي»؛ باني سنگين‌‌ترين تحريم تاريخ عليه ايران!
تيم سياست خارجي آمريكا پس از اوج‌گيري فتنه سال 88 به رهبري كلينتون عازم بيش از ۱۰۰ كشور جهان شد و در نهايت توانست قطعنامه ۱۹۲۹ را در سالگرد فتنه موسوي با اجماع جهاني به تصويب برساند. در سايه قطعنامه ۱۹۲۹ سنگين‌ترين تحريم تاريخ عليه ايران اعمال شد.
اخيرا برخي محدوديت‌هاي حصر ميرحسين موسوي برداشته شد. حصري كه شروع آن از ۲۵ بهمن ۱۳۸۹ در خانه باغ كوچه اختر بود. در اين روز شوراي عالي امنيت ملي تصميم گرفت موسوي را براي جلوگيري از سوريه‌ سازي ايران در خانه ويلايي‌اش تحت الحفظ نگه دارد.
البته فقط در واژه، حصر بودند و اگر روزي شرايط زندگي اين افراد در حصر براي مردم بازگو شود، اين شرايط چندان شباهتي با واژه سنگين حصر نخواهد داشت. تصاويري كه از سفرهاي سياحتي و خانوادگي سران فتنه منتشر شده است گواه اين مدعاست.
موسوي فتنه‌اي به پا كرد كه منتج به اعمال سنگين‌ترين تحريم تاريخ عليه مردم ايران شد.

 توئيت گرديعطش بندگي در دانمارك
يك كاربر توئيتر با انتشار عكسي از جوان مستبصر دانماركي نوشت: اين جوان تازه مسلمان شده توي دانمارك داره نماز ميخونه و چون عربي بلد نيست از برگه روبروش كمك ميگيره؛ كلمات عربي رو به انگليسي آوا نگاري كرده و ميخونه!
ما براي بندگي چقدر تلاش ميكنيم؟

شب‌هاي داغ قدر
‏مهدي فضائلي بر اساس نظر سنجي ‎ايسپا ۷۶.۸ درصد شهروندان بالاي ۱۸ سال ساكن شهر تهران و ۸۳.۷ درصد مردم ‎ايران امسال اعمال شب‌هاي قدر را انجام خواهند داد.
در زمانه‌اي كه شاهد اين همه هجمه برنامه‌ريزي شده عليه دين و دينداري هستيم، اهميت اين آمار بسي بيشتر است.

بچه‌هاي شيكاگو در ايران
سيد ياسر جبرائيلي در توئيتي نوشت: فاجعه ‎آبان ۹۸ و افزايش قيمت بنزين، محصول سندي بود كه بچه‌هاي شيكاگو در ايران با همكاري IMF در ارديبهشت ۹۸ تدوين كردند. كليدواژه‌هايشان: يارانه پنهان، ارز ترجيحي، نقدينگي، كسري بودجه، تورم! فاجعه آفريدند و كنار نشستند. امروز بار ديگر دست به كار شده‌اند. تماشاگر نباشيم.

دلسوزي رسانه‌اي سردمدار تورم در كشور
حسن صادقي نژاد در صفحه توئيتري خود در پاسخ به توئيت عبدالناصر همتي كه از كاهش مخاطبان تلويزيون نوشته بود، آورده است: رئيس سابق بانك مركزي كه ركورد تورم و نقدينگي را در اختيار خود دارد نگران افت مخاطبين تلويزيون است! حالا فهميديد دليل مشكلات اقتصادي ما چيست؟

زندگي پس از زندگي
‏علي اكبر رائفي پور در توئيتر نوشت: بزرگ‌ترين خدمت برنامه ‎زندگي پس از زندگي اين بود كه مردم در يافتند بايد از «من» ترسيد نه از «مرگ». مردم فهميدند بايد نسبت به رعايت حقوق هم مراعات حداكثري كرده و يكديگر را حلال كنند. چه دست آوردي از اين بزرگ‌تر؟

شكست‌هاي تازه‌ي استعمارگر
عبدالرحيم انصاري در توئيتي نوشت: يكي از معضلات امروز آمريكا قدرت ديروز اوست. وقتي قدرت داشت همه جا را مستعمره خود كرد و پايگاههايش را گسترش داد؛ حال كه رو به افول نهاده، همين شاخ و برگهاي اضافه بلاي جانش شده اند. اوكراين، تايوان، اسرائيل، پايگاههايش در غرب آسيا؛ كدام را حفظ كند؟ هرشكست تازه، يك خفت و خواري جديد!

تشنه سفره انقلاب و عليه انقلاب
يك فعال فضاي مجازي با اشاره به رفتار اصلاح طلبان نوشت: ‏وظيفه اين جماعت، از ‎فائزه تا ‎مطهري، از ‎اصلاحات تا ‎اصولگراي بي‌اصول، ضربه زدن به جمهوري اسلامي و پايه‌هاي انقلاب و شخص رهبري است. از هيچ كاري دريغ نمي‌كنند تا قدرت طلبي سهم خواهي خود را اثبات كنند. و البته هرچه بيشتر از سفره انقلاب و بيت المال ميخورند، خونخوارتر مي‌شوند.