صفحه اول

پشت پرده حرف‌هاي فائزه هاشمي

علي شيرازي

پس از پيروزي انقلاب اسلامي و تشكيل نظام مردمسالار ديني در ايران، ده‌ها مركز و كانون در امريكا، اروپا و رژيم صهيونيستي به وجود آمد؛ تا با جمهوري اسلامي ايران مبارزه كنند و نگذارند "اسلام ناب محمدي" رونق بگيرد و مردم جهان از استكبار جهاني رويگردان شوند.

يكي از روش‌هاي دشمنان در اين ميدان، نفوذ بر روي فكر مسؤولين بود. براي اثرگذاري، گاهي به سراغ فرزندان آنان مي‌رفتند؛ تا محاسبات مسؤول را عوض كنند.

فائزه هاشمي، چه به عنوان فرزند رئيس جمهور وقت، چه به عنوان نماينده مجلس وقت و مدير مسؤول روزنامه زن، سوژه مناسبي بود كه انتخاب شد و برخي افراد با نفوذ در روزنامه وي، پل ارتباطي غربي‌ها با فائزه شدند.

فائزه، اقرار مي‌كند‌: مسعود بهنود مشاور من در روزنامه زن بود. ايشان مدت‌ها قبل از انتشار زن، كلاس‌هاي آموزشي براي تحريريه گذاشت.

هاشمي رفسنجاني هم مي‌گويد‌: ديدم افرادي كه مناسب نيستند، در روزنامه اش كار مي‌كنند.

امام خامنه‌اي در تاريخ ۲۰ اسفند ۱۳۹۴ فرمودند‌: نفوذ براي اين است كه اين محاسبات در ذهن مسؤولين عوض بشود. آن وقت، وقتي نتيجه اين بشود كه فكر مسؤولين و اراده مسؤولين در مشت دشمن قرار بگيرد، ديگر لازم نيست دشمن بيايد دخالت مستقيم بكند؛ نه، مسؤول كشور همان تصميمي را مي‌گيرد كه او مي‌خواهد.

حداقل درباره فائزه، اين نفوذ كارساز شد و خودش گفت‌: من ذاتا تند هستم و قابل كنترل نيستم. اعتقاد دارم كه بايد حقيقت را بگويم، حتي اگر گزنده باشد!

طبيعي بود كه گام را فراتر نهد و وارد گود بعدي شود‌:

۱. دوست داشتم آقاي ترامپ انتخاب شود، به خاطر فشارهايي كه بر ايران مي‌آورد، بالاخره شايد يك تغيير سياسي اتفاق بيفتد!

۲. تنها راه بازگشت سپاه به پادگان‌ها اين است كه در ليست تحريم‌ها باقي بماند. چيزي كه از سپاه نصيب جامعه ايران مي‌شود، منفي است و بايد متوقف شود!

۳. حضرت محمد پول‌هاي حضرت خديجه را حرام كرده است.

۴. اگر امير انتظام را مظلوم و نماد مظلوميت ببينيم، اصلا امام حسين را نمي‌توانيم در چارچوب مظلوميت و چنين نمادي مطرحش نمائيم! [معاذ ا...]

كسي كه حرف‌هاي سران رژيم غاصب صهيونيستي و سران كاخ سفيد و پنتاگون را مرور كند، هرگز تفاوتي بين آنان با سخنان فائزه نمي‌بيند.

اين يك روي سكه است. روي ديگر آن اين است كه چرا اين حرف ها، زماني از زبان وي صادر مي‌شود، كه‌:

۱. مركز صهيونيست‌ها در اربيل عراق، توسط سپاه هدف قرار مي‌گيرد.

۲. انقلاب مردم غزه و كرانه باختري اوج مي‌گيرد و صهيونيست‌ها را دچار ترس و وحشت و اضطراب مي‌كند.

۳. در آستانه روز قدسيم و بناست در سال جديد كه كرونا در سراشيبي سقوط است، راهپيمايي جهاني عليه اسرائيل با شكوه مضاعف برپا شود.

آيا فائزه هاشمي، نمي‌فهمد كه حرف هايش، گستاخانه عظمت دين، پيامبر اسلام‌(ص) و امام حسين‌(ع) را نشانه گرفته است؟!

آيا فائزه ‌نمي‌داند كه ترامپ قاتل سردار سپهبد شهيد حاج قاسم سليماني است؟

آيا فائزه ‌نمي‌داند كه ترامپ دشمن ملت ايران است؟

آيا فائزه ‌نمي‌داند كه نظام مردم سالار ديني، با راي ملت ايران شكل پذيرفته است؟

آيا فائزه نمي‌داند، اگر سپاه نبود كشور هم نبود؟

آيا فائزه نمي‌داند، امير انتظام جاسوس بود و بر بازرگان اثر گذاشت و به دنبال انحلال مجلس خبرگان بود؟

امام خميني(ره) در تاريخ ۲۴ خرداد ۱۳۶۰ فرمودند‌: قضيه طرح آن‌كه مجلس خبرگان منحل بشود كه در زمان دولت موقت اين طرح شد و بعد هم معلوم شد كه اساسش از امير انتظام بوده و آن مسائل. آن وقت آمدند آقايان پيش ما؛ همه اين آقاياني كه، آقاي بازرگان و رفقايش گفتند‌: ما خيال داريم اين مجلس را منحلش كنيم. من گفتم‌: شما چه كاره هستيد اصلا كه مي‌خواهيد اين كار را بكنيد! شما چه سمتي داريد كه بتوانيد مجلس منحل كنيد؟ پا شويد برويد سراغ كارتان. وقتي ديدند محكم است مسأله، كنار رفتند.

امام بزرگوارمان در ادامه فرمودند‌: من مي‌خواهم به شما آقايان بگويم كه بيدار باشيد و هوشيار! دشمن‌هاي شما پشت همين دروازه‌هاي تهران و دروازه‌هاي ايران هستند. در داخل اين كشور هم دشمن‌هاي ايران هستند. يك دسته دشمن نيستند؛(بلكه) از روي ناداني كار دشمن را مي‌كنند.

امام خامنه‌اي در تاريخ ۲۸ مهر ۱۳۹۵ فرمودند‌: دشمنان عامل دارند؛ اين‌كه قابل انكار نيست. ملت، ملت بزرگي است. ملت خوبي است. اما در درون ملت - مثل همه ملت‌هاي ديگر - آدم‌هاي غريب پرست، سست عنصر، مادي و فريب خور هستند.

ايشان در تاريخ ۱۹ دي ۱۳۹۵ مي‌فرمايند‌: " دشمن امروز مشخصا عبارت است از امريكا، انگليس، زرسالاران بين المللي، صهيونيست‌ها و دنباله هايشان؛ حالا دنباله هايشان خيلي اهميت ندارند، ارزشي ندارند كه آدم اسم از آن‌ها بياورد. "

دشمن اصلي در پشت صحنه؛ انقلاب، دين، ارزش‌ها و نظام جمهوري اسلامي ايران را نشانه گرفته است. عده‌اي نيز فريب خورده و در روي صحنه، در زمين دشمن بازي مي‌كنند و حرف او را تكرار مي‌كنند.

رهبر حكيم انقلاب اسلامي در تاريخ ۷ اسفند ۱۳۹۷ مي‌گويند‌: امروز دشمنان به زواياي زندگي من و شما ملت انقلابي، با دقت دارند نگاه مي‌كنند كه شايد نقطه ضعفي پيدا كنند و از آن‌جا نفوذ كنند؛ اين مناطق نفوذ دشمن را شناسايي كنيد. در مقابل آنها صف آرايي كنيد.

مرادمان در تاريخ ۶ دي ۱۳۹۶ فرمودند‌: بايد حدس بزنيد دشمن چه كار مي‌خواهد بكند.

در آستانه روز قدس، دشمن از زبان فائزه، حرف‌هايي مي‌زند، كه ذهن‌ها را متوجه مباحثي غير از مبارزه با رژيم اشغالگر قدس نمايد.

فائزه بداند يا نداند، مهم نيست. او در راهي قدم گذاشته كه خواسته دشمن را عملي مي‌كند و تكليف ماست در مقابل طرح دشمن صف آرايي كنيم و نگذاريم خواسته دشمنان اسلام و ايران محقق شود.

عذرخواهي تلويحي او در رابطه با اهانت به پيامبر‌(ص) هرگز از گناه او نمي‌كاهد. فائزه هرگز از اهانت به امام حسين‌‌(ع) عذرخواهي نكرد. وي از اهانت به سپاه عذرخواهي نكرد. او از اهانت‌هايي كه به ملت ايران و به سردار سليماني هم كرده، عذرخواهي نكرد.

زماني، عذرخواهي فائزه هاشمي پذيرفته است كه رابطه‌اش را با مسعود بهنود و مسيح علي نژاد و محافل بهايي‌ها قطع و از تكرار حرف‌هاي كژ خودداري كند.

اهانت به اولياي الهي نيز چيز ساده‌اي نيست كه با يك اشتباه كردم، پايان بپذيرد. اگر بحث عذرخواهي باشد، وي بايد از دروغ‌هايي هم كه به هاشمي رفسنجاني گفته، عذرخواهي كند.

فضاي مجازي؛ رزمگاهي «بي‌‌سرو‌ته»!

راضيه شعبان

[1]. همزمان با گسترش شبكه‌هاي ارتباطي و اطلاعاتي، اقتضاي شرايط موجود جهاني و همچنين بسط تجارت اينترنتي و مجازي، اشتياق و تلاش براي ورود به فضاي مجازي امري قهري و اجتناب‌ناپذير شده است. از اين رو، فضاي مجازي به‌عنوان «يك اصل» و «يك بخش حقيقي» در زندگي مردم جا باز كرده و با وجود اين‌كه فرصت‌هاي خوبي براي رشد، آموزش و كسب و كار اينترنتي به وجود آورده است؛ اما مديريت اين فضاي «وسيع» و «بي‌سروته» در اختيار بيگانه و البته دشمن ماست. با نيم‌نگاهي به سابقۀ دشمني بيگانه نسبت به ما اين ضرب‌المثل يادآور مي‌شود كه «گربه براي رضاي خدا موش نمي‌گيرد».

[2]. در اين شكي نيست كه دشمن از ابتدا، اين فضا را براي نفوذ و سلطه به وجود آورده است؛ به‌گونه‌اي كه اكنون در قرن بيست‌ودوم، استكبار به سرگردكي آمريكا تمام تمركز خود را بر جنگ نرم و از طريق رسانه و فضاي مجازي معطوف داشته است. گواه اين سخن، نه حدس و گمان و ظنّ، بلكه اعتراف خودِ دشمن به‌ويژه در انتخابات 88 و 96 است كه با تمركز بر روي زمين فضاي مجازي مي‌توانستند اغتشاشاتي را راه‌اندازي و نقشه براندازي نظام را مديريت كنند. اين مؤيد آن است كه دشمن آرايش جنگي به خود گرفته است، تمامي لوازم و سازوبرگ مورد نياز را در دست دارد و رئيس جنگ خودِ اوست. در چنين شرايطي كه فضاي مجازي به ميدان جنگي تمام‌عيار تبديل شده است؛ مگر مي‌شود مردم و كاربران را همچون سربازاني بي‌مهارت و بي‌سلاح به ميدان رزم فرستاد و آنان را «بي‌پناه» رها كرد؟!

[3]. عوامل مسلّط بين‌المللي، به‌شدّت فعال، پركار و پرمحتوا هستند تا فضاي مجازي را بر طبق فرهنگ خودشان قبضه كنند و افسارِ افكار ملّت‌ها را در اختيار خود بگيرند. در چنين شرايطي كه همه چيز بوي توطئه، دشمني و كينه مي‌دهد، چگونه مي‌توان مردم «بي‌خبر» را به «لغزش‌گاهي» فرستاد كه ديواربه‌ديوار «پرتگاهي بي‌بازگشت» است؟! اكنون دشمن از بستر «وِل» و «رها»ي فضاي مجازي براي سواري گرفتن از موجِ ذهن و فكر كاربران استفاده مي‌كند و به هر سو كه خواهد، مي‌برد. رسانه‌هاي نوپديد، وسيلۀ خوبي در جهت تهديد نوبه‌نو براي دشمن شده است تا از اين طريق راحت‌تر و سريع‌تر بر فرهنگ جوامع نفوذ و تسط يابد و در يك كلام، «استقلال فرهنگي» را از آنان بگيرد.

چو دزدي با چراغ‌ايد گزيده‌تر برد كالا

(سنايي؛ قصيده شماره7، بيت 39)

[4]. با توجه اين‌كه همۀ كشورهاي دنيا مانند آلمان با قانون فدرال، فرانسه با تصويب قانون LSQ، انگليس از طريق ISP، ايتاليا از طريق ISP و قانون Romani Law، تركيه با ليست سياه فيلترينگ، استراليا با ليست سياه ACMA و ديگر كشورها چون، ويتنام، چين، كره جنوبي، سنگاپور و حتي عربستان سعودي بر فضاي مجازي خود مديريت دارند و اين امري مرسوم است؛ ما هم بايد افتخارمان اين باشد كه خود بر اين فضا حاكم باشيم. از اين رو، حكومت اسلامي، علاوه بر معيشت مردم، موظف به حفظ «امنيتِ اجتماعي»، «عقايد و اخلاق جامعه» و «حقّ آزادي» آنان است. نبايد چنين باشد كه وقتي مظلومي براي گرفتن حقّ و ستاندنِ دادِ خود به حكومت مراجعه كرد، حكومت چون حاكم بر فضاي مجازي نيست، از احقاق حقِ شهروند خود درمانده و عاجز باشد.

[5]. در عصري كه دشمن با لطايف‌الحيل بدون هيچ «مانع» و «مزاحمي» مردم را به سوي جهنم دعوت مي‌كند. چگونه دولت و مجلس مي‌تواند «بي‌كار» بنشيند و نظاره‌گر به مسلخ رفتن مردمش باشد؟! اگر دولت و مجلس نمي‌تواند مردم را به زور به بهشت ببرد، كمترين كار، آگاهي‌دهي به‌موقع و اقناع فكري آنان در شرايط پيش‌رو است. چراكه اگر مردم خوب توجيه شوند و بر مهلكه و مضرّت آگاهي يابند، آن‌گاه خود، خواهان ترك محيط بيگانه و جايگزيني براي شبكه‌هاي آن خواهند بود. البته اين امر مستلزمِ تلاش و اهتمام دولت بر داشتن برنامه، ايجاد بستر و جايگزين مناسب براي شبكه‌هاي بيگانه است. بنابراين، بايد فرصت‌ها و تهديدها را با هم ديد و سنجيد كه كفۀ كدام يك وزين‌تر و گران‌مايه‌تر است.

با وجود اين‌كه بر خلاف تأكيد مكرر مقام معظم رهبري و همچنين ابراز ناراحتي ايشان از عدم مديريت فضاي مجازي، در سال‌هاي گذشته گام مؤثري در اين راه برداشته نشد؛ چشم اميد مردم انقلابي و نيز مقام معظم رهبري به دولت و مجلس انقلابي است تا با «بومي كردن اينترنت ملّي» و «ساماندهي فضاي مجازي»، امنيت و آرامش را به خانواده‌هاي ايراني به ويژه جوانان هديه دهد.

 سرمقاله

در حاشيه تشديد اقدامات تروريستي در منطقه

محمد ملك زاده

در روزهاي اخير جهان شاهد افزايش اقدامات تروريستي در منطقه مانند به خاك و خون كشيده شدن جمع زيادي از كودكان مظلوم در مدارس افغانستان مي‌باشد؛ تعدادي از نمازگزاران بي‌دفاع اين كشور به دست تروريست‌هاي تكفيري و دست پروردگان آمريكا و رژيم صهيونيستي با زبان روزه و در حين اقامه فريضه الهي در مساجد مختلف افغانستان به شهادت مي‌رسند. چندي پيش از اين نيز دو تن از طلاب جهادگر در حرم مطهر امام رضا(ع) به دست تروريستي از همين قماش به شهادت رسيدند. از سوي ديگر رژيم صهيونيستي به تشديد حملات عليه نمازگزاران قدس شريف روي آورده و جمعي را به شهادت مي‌رساند و... بررسي اتفاقات اخير و كنار هم قرار دادن اين حوادث پي در پي، تامل در نكاتي را حائز اهميت نموده است:
1. اين روزها آمريكا و رژيم صهيونيستي به شدت در ضعف و در سخت‌ترين ايام تاريخ سراسر منحوس خود قرار دارند در حالي كه جمهوري اسلامي ايران به رغم تمام فشارها و تهديدها در اوج اقتدار دارد. از اين رو آنان با پشتيباني از دست پروردگان خود يعني تروريستهاي تكفيري در صدد ناامن كردن منطقه و انحراف افكار عمومي ازجنايات رژيم كودك كش صهيونيستي برآمده اند. به شهادت رساندن دو طلبه جهادي در حرم امن رضوي با هدف نا امن جلوه دادن اماكن مقدس، ايجاد اختلاف ميان شيعه و سني و برهم زدن رابطه دوستانه دو ملت ايران و افغانستان تا كشتار وحشيانه دانش اموزان مظلوم افغانستاني و حمله به مساجد و كشتار بي‌رحمانه شيعيان و اهل سنت همه در يك پازل توطئه استكباري طراحي شده است.
2. كشتار بي‌رحمانه اين روزها در افغانستان در ادامه حملات ددمنشانه رژيم صهيونيستي به مردم مظلوم فلسطين، قتل عام مردم بي‌پناه يمن و تشديد عمليات تروريستي در منطقه قرار دارد. همه اين اتفاقات براي به زانو دراوردن جريان مقاومت و سلطه بيگانگان بر سرزمين‌هاي اسلامي طراحي شده اند. اين امر ضرورت اتحاد و هوشياري بيش از پيش مسلمانان براي خنثي نمودن اين توطئه استكباري عليه جهان اسلام را دوچندان نموده است.
3. جريان مقاومت در افغانستان يكي از دشمنان اصلي آمريكا و رژيم صهيونيستي به عنوان بازوي اصلي جبهه مقاومت و در راس آن جمهوري اسلامي ايران در شكست توطئه تكفير در منطقه و مبارزه با تروريستهاي دست پرورده استكبار در سوريه، عراق و افغانستان و ساير مناطق اسلامي مي‌باشد. از اين رو آنان با تحريك مجدد عمال خود در منطقه به ويژه افغانستان در كنار وادار ساختن رژيم‌هاي مرتجع عربي به عادي سازي روابط با رژيم صهيونيستي در صدد نجات اين رژيم اشغالگر و كودك كش از نابودي حتمي برآمده اند. غافل از آن‌كه علائم زوال حتمي اشغالگران قدس آشكار گرديده و اين توطئه‌ها هرگز نمي‌تواند آن را از سقوط حتمي نجات دهد.
4. توطئه تكفير يكي از خطرناكترين توطئه‌ها در جهان اسلام از صدر آن تاكنون به شمار مي‌رود؛ امام علي(ع) به دست همين جريان متعصب و جاهل به شهادت رسيد. جرياني كه در اوج ناداني و جهالت از احكام الهي، قرآن ناطق و اسطوره اسلام ناب اميرمومنان علي بن ابيطالب عليه السلام را به خروج از دين متهم ساخته و به شهادت رساند. از نگاه اين خشك مغزان بيسواد نسبت به احكام الهي، همه مسلمانان كافر و واجب القتل مي‌باشند! اين در حالي است كه آنان هيچ احساس دشمني نسبت به غاصبان قبله گاه مسلمين ندارند و از حمايت كامل آنان جهت قتل عام مسلمين نيز بهره مند مي‌باشند. از اين رو اين جريان همواره مورد حمايت دشمنان اسلام قرار داشته اند. بدون حمايت انگلستان وهابيت تكفيري در عربستان هرگز در دو قرن گذشته پا نمي‌گرفت و امروز نيز اين جريان تكفير بدون حمايت آمريكا و رژيم صهيونيستي دوامي نخواهد داشت. در اين شرايط مسلمانان بايد براي مقابله با مثلث ارتجاع، تكفير و استكبار با تاسي به اميرمومنان و مولاي متقيان كه در راه حفظ وحدت امت اسلامي به شهادت رسيد، به مقابله با اين توطئه استكباري برخيزند و با صفوف به هم فشرده خود دست‌هاي نفاق و تزوير و تكفير در منطقه را قطع نمايند.