صفحه اخبار

رئيسي:
قدرت ايران رژيم‌ صهيونيستي را آرام نخواهد گذاشت

آيت‌ا... سيد ابراهيم رئيسي در مراسم روز ارتش گفت: امام بزرگوار ما حكيمانه اين روز را روز ارتش اعلام كردند؛ زيرا ارتش ما يك ارتش خدا خواه، مردم دوست و با بصيرت و مكتبي و داراي روحيه انقلابي است.

رييس جمهور با تاكيد بر اين‌كه ارتش نيروي مجهز و آماده براي دفاع از كشور و مورد اعتماد مردم است، بيان داشت: ارتش اميدآفرين است. آمادگي ارتش براي دشمن اين است كه بداند قدرت نيروهاي مسلح ما قدرت بازدارندگي است.

رئيسي با هشدار به تحركات رژيم صهيونيستي در منطقه، تاكيد كرد: كوچكترين تحركي از سوي دشمن از چشمان تيزبين نيروهاي مسلح ما مخفي نيست. رژيم صهيونيستي بداند كوچكترين تحرك آن‌ها از نيروهاي مسلح ما مخفي نيست و اگر كوچك‌ترين حركتي از سوي آنها رخ دهد، مقصد نيروهاي مسلح ما،مركز رژيم صهيونسيتي خواهد بود و قدرت نيروهاي مسلح ما آنها را آرام نمي‌گذارد.

وي تصريح كرد: آمريكا اعلام كرده است كه در تمام تحريم‌ها و فشار حداكثري عليه ايران، شكست مفتضحانه نصيبمان شد.اين سرنوشت همه كساني است كه عليه جمهوري اسلامي ايران اقدام كنند.

رييس جمهور بيان داشت: پيام اين اقتدار به همه محرومان عالم اين است كه نيروهاي مسلح ما نقطه اميد براي مظلومان و مستضعفان در سراسر جهان هستند.

رهبر معظم انقلاب اسلامي در ديدار مسؤولان نظام:
منظومه قدرت جمهوري اسلامي الگويي جذاب براي ملت‌هاست

رهبر معظم انقلاب اسلامي در ديدار مسؤولان نظام:

منظومه قدرت جمهوري اسلامي الگويي جذاب براي ملت‌هاست

رهبر معظم انقلاب اسلامي در ديدار مسؤولان و كارگزاران نظام همه مسائل كشور را قطعاً قابل حل خواندند و با تبيين ابعاد مختلف شعار سال، تأكيد كردند: منظومه قدرت جمهوري اسلامي و دستاوردهاي گوناگون آن در بخش‌هاي مختلف، ايران را به الگويي جذاب براي ملتها تبديل كرده است و نااميد كردن مردم و القاي حسّ بن‌بست، جفا به مردم و انقلاب است.

حضرت آيت‌الله خامنه‌اي مسؤوليت در نظام اسلامي را به معناي مورد سؤال بودن برشمردند و افزودند: در نظام‌هاي سياسي جهان مسؤولان مورد سؤال مردم هستند اما در نظام اسلامي مسؤولان علاوه بر مردم، در معرض سوال و مؤاخذه مهمتر و سنگين‌ترِ خداوند نيز هستند.

رهبر انقلاب اسلامي گفتند: انفعال به معناي احساس بن‌بست در امور، نقطه مقابل غرور و خطرناك است كه دشمنان تلاش دارند با روش‌هاي گوناگون آن را در جامعه و در ميان مسؤولان القاء كنند كه البته بر اساس وعده تخلف‌ناپذير الهي، راه مقابله با اين طراحي دشمن، «صبر» و «تقوا» است. صبر يعني خسته نشدن و از ميدان خارج نشدن، و تقوا نيز يعني مراقب حركت خود و دشمن بودن.

حضرت آيت‌الله خامنه‌اي افزودند: دشمن براساس طمع‌ورزي‌هاي خود، حرفهاي يأس‌آوري را بيان مي‌كند كه قبلاً هم از اينگونه مطالب بيان مي‌شد اما نادرستي همه آن مطالب بعدها به اثبات رسيد مانند سخنان صدام هنگام آغاز جنگ تحميلي و وعده فتح يك‌هفته‌اي تهران و يا سخنان چند سال قبل يك دلقك امريكايي كه گفته بود كريسمس را در تهران جشن مي‌گيريم.

رهبر انقلاب اسلامي تأكيد كردند: اين‌كه امريكايي‌هاي مغرور صريحاً اعتراف مي‌كنند كه فشار حداكثري عليه ايران شكست خفت بار خورده، موضوع بسيار مهمي است كه نبايد فراموش شود.

وزير راه و شهرسازي خبر داد؛
آغاز ساخت ۲ميليون واحد نهضت ملي مسكن تا مرداد

رستم قاسمي، وزير راه و شهرسازي در نشست با مديران راه و شهرسازي استان‌ها با اشاره به اين‌كه جلسات حضوري ماهانه و جلسات هفتگي ويدئوكنفرانسي با مديران‌كل راه و شهرسازي استان‌ها در خصوص ميزان پيشرفت پروژه‌هاي نهضت ملي مسكن انجام مي‌شود، اظهار كرد: يكي از اهداف مهم دولت و قانون مجلس اجراي طرح نهضت ملي مسكن است كه خوشبختانه گزارش‌هايي كه مديران‌كل راه و شهرسازي در خصوص تأمين زمين و پيشرفت پروژه‌ها ارائه كردند حاكي از آن است كه روند اجراي طرح نهضت ملي مسكن روند مناسبي است.

وي افزود: به‌زودي تا مردادماه 2 ميليون واحد مسكوني طرح نهضت ملي مسكن‌ شروع‌ شده در كشور خواهيم داشت، با اين كار در دو بخش دوميليوني موفق خواهيم شد در دولت سيزدهم به تعهدات خود در خصوص ساخت مسكن عمل كنيم.

بانك جهاني پيش‌بيني رشد اقتصادي ايران را افزايش داد؛
اقتصاد ايران در ۲۰۲۲ رشد ۳.۷ درصدي خواهد داشت

بانك جهاني در جديدترين ارزيابي خود از وضعيت اقتصادي كشورهاي خاورميانه‌اي پيش بيني خود از رشد اقتصادي ايران در سال 2022 را افزايش داده است.

اين نهاد بين المللي كه در ژانويه 2022 رشد اقتصادي 2.4 درصدي را براي ايران در اين سال پيش بيني كرده بود در گزارش جديد خود اين رقم را به 3.7 درصد افزايش داده است.

اين گزارش همچنين از بهبود وضعيت تورم، تراز حساب‌هاي جاري و وضعيت مالي دولت ايران در سال 2022 در مقايسه با سال قبل از آن خبر داده است.

در حالي كه نرخ تورم ايران در سال 2021 بالغ بر 40.7 درصد بوده پيش بيني شده است نرخ تورم ايران در سال 2022 به 37.6 درصد كاهش يابد.

تراز حساب‌هاي جاري ايران در سال ميلادي گذشته معادل 1.8 درص توليد ناخالص داخلي بوده كه بر اساس پيش بيني بانك جهاني اين رقم در سال جاري به معادل 4.7 درصد توليد ناخالص داخلي ايران مي‌رسد.

بر اساس برآوردهاي اين نهاد بين المللي تراز مالي دولت ايران در سال گذشته معادل منفي 5.5 درصد جي دي پي بوده و پيش بيني مي‌شود اين رقم در سال جاري به معادل 3.7 درصد جي دي پي برسد كه بيانگر كاهش كسري بودجه دولت نسبت به سال قبل از آن است.

اعتراض مشاور لاريجاني به اظهارات فائزه هاشمي؛
نظام بايد رأفت را در قبال افرادي همچون فائزه هاشمي كنار بگذارد

منصور حقيقت‌پور نايب رئيس كميسيون امنيت ملي مجلس نهم در گفت‌وگو با خبرنگار پارلماني خبرگزاري فارس، با اشاره به مصاحبه اخير فائزه هاشمي عضو شوراي مركزي حزب كارگزاران سازندگي در فضاي مجازي عليه سپاه و مجموعه نظام گفت: من معتقدم كه خانم فائزه هاشمي از خطوط قرمز نظام عبور كرده و ارزش‌هاي حاكم بر مملكت و منافع ملي را‌‌‌‌‌‌‌‌ زيرپا گذاشته است.

مشاور علي لاريجاني افزود: من معتقدم كه بايد مجموعه نظام برخورد تأديبي مناسبي با فائزه هاشمي داشته باشد.

نايب رئيس كميسيون امنيت ملي مجلس نهم اظهار داشت: اولا مصاحبه با يك رسانه معاند جرم است و از سوي ديگر بايد پاسخ‌هاي درخوري به اين خانم داده شود.

حقيقت‌پور خاطرنشان كرد: فائزه هاشمي در فتنه 88 ضربات زيادي را‌‌‌‌‌‌‌‌ به كشور و نظام وارد كرد و پس از آن هم شاهد لجن‌پراكني‌هايي از سوي وي عليه نظام بوديم.

وحدت و هم افزايي ارتش و سپاه ارمغان آورنده امنيّت و آرامش را براي ملت

سردار سرتيپ پاسدار محمد پاكپور فرمانده نيروي زميني سپاه در پيامي، روز ارتش جمهوري اسلامي ايران را به فرمانده نيروي زميني ارتش تبريك گفت.

در فرازي از اين پيام، به هم افزايي ارتش و سپاه در مقابله با تهديدات دشمن اشاره و تصريح شده است: امروز، به فضل الهي و به بركت خون‌هاي پاك شهيدان، وحدت، اخوت و هم افزايي مدبّرانه، هوشمندانه و قدرت آفرين ارتش جمهوري اسلامي ايران و سپاه پاسداران انقلاب اسلامي، تحت زعامت و فرماندهي فرمانده معظم كل قوا(مدظله العالي) كه موجب جلب رضايت معظّم له و عزّت، امنيّت و آرامش ملّت سرافراز ايران عزيز شده است، دشمنان خبيث و قسم‌خورده نظام و انقلاب شكوهمند اسلامي ايران را نيز عليرغم همه توطئه ها، تهديدات و القائات شيطاني آن‌ها سرخورده و متزلزل و از تلاش‌هاي مذبوحانه خويش، مأيوس و نااميد نموده است.

مرعشي:
اظهارات فائزه هاشمي درباره سپاه موضع حزب كارگزاران نيست

حسين مرعشي دبيركل حزب كارگزاران سازندگي در گفت وگو با فارس، با اشاره به مواضع اخير فائزه هاشمي در حمايت از تحريم سپاه گفت: اين مواضع موضع شخصي خانم هاشمي هست و موضع حزب كارگزاران نيست.

وي افزود: در حزب كارگزاران سازندگي هيچ بحثي در خصوص صحبت‌هاي اخير خانم هاشمي نشده است.

به گزارش فارس، فائزه هاشمي عضو شوراي مركزي حزب كارگزاران سازندگي در فضاي مجازي گفته بود: «خروج سپاه پاسداران از ليست تحريم‌ها به سود منافع ملي و جامعه ايران نيست». اين اظهارات واكنش‌هاي زيادي را در فضاي افكار عمومي ايجاد كرده است.

تلاش ستاد اربعين بر تامين امكانات حداكثري براي زائران حسيني است

رييس ستاد مركزي اربعين حسيني با اشاره به شرايط آب و هوايي در موعد برگزاري مراسم اربعين حسيني، گفت: تقويت زيرساخت‌هاي بهداشتي، امكانات پشتيباني اعم از آب آشاميدني و مسيرهاي مواصلاتي براي عبور و مرور راحت‌تر عاشقان حضرت ابا عبدالله الحسين(ع) امري ضروري است و در نشست مسؤولان امر تاكيد جدي بر سرعت بخشي در اين حوزه شد.

وي با تاكيد بر اين امر كه بناي اين ستاد بر فراهم سازي حداكثري امكان اعزام زائر با در نظر گرفتن امكانات و شرايط است؛ تصريح كرد: براي همين تلاش داريم با توجه شرايط آب و هوايي پيش رو، برنامه ريزي‌هاي لازم را براي فراهم سازي امكان حضور سهل‌تر زائران حسيني داشته باشيم.

هراس صهيونيست‌ها از انتقال درگيري‌هاي قدس به مناطق ديگر

طبق گزارش شبكه «الميادين» و به نقل از روزنامه عبري‌زبان «هاآرتص»، نظاميان و نيروهاي پليس رژيم صهيونيستي از افزايش درگيري‌ها در قدس اشغالي مي‌ترسند و نگران انتقال اين تنش‌ها به شهرهاي عربي ديگر به‌ويژه مناطق صهيونيست‌نشين هستند.

روزنامه هاآرتص مي‌نويسد: «اين نگراني‌ها از انتشار زياد مطالب در شبكه‌هاي اجتماعي پيداست؛ مطالبي كه در پي تلاش اسرائيل براي سيطره بر مسجدالاقصي منتشر شده‌اند.»

اين رسانه به نقل از نظاميان و پليس تل‌آويو نوشت: صحبت درباره عمليات احتمالي از سوي نيروهاي فعال جنبش حماس و مقامات فلسطيني مرتبط با نهادهاي اوقاف اسلامي است.

درآمدهاي ارزي امروز هزينه پركردن چاله‌هاي دولت قبل مي‌شود

حجت الاسلام غلامرضا مصباحي مقدم عضو مجمع تشخيص مصلحت نظام در گفت‌وگو با فارس در پاسخ به سوالي درمورد دلايل عدم محسوس بودن آزادسازي منابع ارزي و درآمدهاي نفتي در اقتصاد كشور، اظهار داشت: دولت سيزدهم با انباشتگي مشكلات اقتصادي روبرو است و با درآمدهاي ارزي كه به دست مي‌آورد چاله‌هايي كه از قبل ايجاد شده بود را پر مي‌كند.

وي با بيان اين‌كه اولين چاله كسري ۴۵۰ هزار ميليارد توماني بودجه سال ۱۴۰۰ است، اظهار داشت: از اول سال ۱۴۰۰ همه مي‌گفتند اين مقدار كسري بودجه داريم ولي ديديم كه پايان سال، دولت اعلام كرد كه كسري بودجه را پر كرديم و قطعاً بخشي از اين امر با درآمدهاي ارزي بدست آمده حاصل شده است.

 اخبار ويژهرئيس مؤسسه آموزشي و پژوهشي امام خميني(ره):
رژيم صهيونيستي ديگر توان كنترل جبهه مقاومت را ندارد
آيت‌ا... رجبي گفت: مقامات اسرائيل غاصب امروز احساس امنيت نمي‌كنند و معناي عمليات استشهادي اين است كه اسرائيل ديگر نمي‌تواند جبهه مقاومت را كنترل كند.
آيت‌ا... محمود رجبي رئيس مؤسسه آموزشي و پژوهشي امام خميني(ره)، در گفت‌وگو با خبرگزاري رسا، با اشاره به حمله نيروهاي رژيم غاصب اسرائيل به نمازگزارن مسجدالاقصي گفت: هيمنه رژيم صهيونيستي شكسته شده است و در برابر جبهه مقاومت نمي‌تواند عرض اندام كند، بخصوص با مقاومتي كه در سال‌هاي اخير جبهه مقاومت از خود نشان داده است و شكست‌هايي كه اين رژيم متحمل شده است در سطح جهاني همه مي‌دانند كه اين رژيم رفتني است.
وي افزود: براي اين‌كه تاحدي به نيروها و مردمي كه در اين سرزمين اشغالي زندگي مي‌كنند دلگرمي دهند چنين تحركاتي صورت مي‌گيرد، وقتي رژيمي كه ادعا مي‌كرد در برابر كشورهاي اسلامي پيروز مي‌شود امروز از يك جمع محدود در حال محاصره شكست مي‌خورد، سپرهاي آهني آن‌ها نمي‌تواند مانع حركت پهپادهاي جبهه مقاومت شود و در درون سرزمين خود امنيت ندارد، شاهد متلاشي شدن رژيم خود از درون بايد باشد.
استاد درس خارج حوزه علميه با اشاره به عدم امنيت در اسرائيل اظهار كرد: ساكنين اين سرزمين به دليل عدم امنيت قصد بازگشت به سرزمين خود را دارند و اين به معناي افول و فروپاشي از درون اين رژيم است و اين رژيم براي تاخير اين افول ناچار به تحركات جديدي است تا روحيه هراسان شده‌ها را براي مدت كوتاهي برگرداند.
وي ابراز كرد: ساكنان مناطق اشغالي پشتوانه نظامي خود را از دست داده‌اند و از درون دچار هراس شده اند، لذا اگر اين روند ادامه پيدا كند فروپاشي با سرعت بيشتر به وقوع خواهد پيوست.

روسيه از ايران سامانه پدافندي باور ۳۷۳ دريافت كرده است!
گاردين مدعي است روسيه در جنگ اوكراين اقدام به واردات تسليحات از جمهوري اسلامي ايران كرده است.
اين روزنامه انگليسي مدعي شد روسيه يك گردان سامانه پدافندي باور ۳۷۳ ساخت ايران و چندين موشك انداز و موشك‌هاي ضد زره را از طريق بندر آستاراخان دريافت كرده است.

هشدار درباره سونامي نقدينگي ۵۰۰۰ هزار ميلياردي
مطابق با آخرين آمارها، نقدينگي در بهمن ۱۴۰۰ نسبت به اسفند ۹۹، با افزايشي به مقدار ۱۱۴۸ هزار ميليارد تومان، به رقمي بالغ بر ۴۶۲۴ هزار ميليارد تومان رسيده و طبق برآوردها در انتهاي اسفندماه از رقم ۴۷۵۰ هزار ميليارد تومان نيز عبور كرده است.
با عنايت به ارقام فوق، لازم است دقت شود كه آن­چه در نهايت منجر به بروز تلاطم در بازارهاي مختلف، بروز تورم شديد و تضعيف معيشت مردم مي­شود، كل نقدينگي است و اقشار مختلف مردم، دولت را مسؤول وضعيت خواهند دانست.
لذا توصيه مي‌شود تا دولت محترم به جاي توجه صرف به عدم استقراض از بانك مركزي كه در جاي خود قابل تقدير است، ليكن توجه خود را بر كانون اصلي انتشار نقدينگي كه همانا رفتار ناصحيح بانك­ها و به ويژه بانك­هاي خصوصي است، معطوف ساخته و مانع از پول­پاشي بانك­ها شوند.

قدرت؛ اصلاح‌طلبا ن را به هم نزديك مي‌كند
سعيد آجرلو كارشناس مسائل سياسي گفت: در سال ۹۲ و ۹۶ قدرت دو طيف اصلاح‌طلب يعني طيف تجديدنظرطلب و تندرو و طيف معتدل را به هم نزديك كرد. در مقطع فعلي هم طيف تندرو عرصه انتخابات و قدرت را رها نكرده و اگر ببيند از نظر اجتماعي فضا مساعد است، حتما مي‌خواهد وارد صحنه شود تا از ظرفيت اجتماعي خود استفاده كند. در وضعيت فعلي اختلافات بين اصلاح‌طلبان به اختلافات هويتي، فكري و انديشه‌اي تبديل شده است. به ‌لحاظ فكري و عملي اين دو طيف دو مسير جدا از هم را مي‌روند. براي مثال همين انتقادهاي راديكال‌ها از قوچاني نشان دهنده اين شكاف سياسي است.

 توئيت گرديتشكر آمريكا از عربستان به خاطر كمك به مردم يمن!
يك كاربر فضاي مجازي در توييتر نوشت: ‏در سخنراني گرينفيلد، نماينده دائم آمريكا در سازمان ملل درباره يمن، كلا ۳ مرتبه به سعودي اشاره ميشه؛ هر ۳ بار هم براي تشكر از كمك مالي به مردم يمن!
نه اشاره‌اي به جنگي، نه حمله‌اي، نه كشتاري، نه جنايتي، نه محاصره‌اي...هيچي! فقط تقدير و تشكر!

‏سيرك آزادي بيان
يكي از فعالان فضاي مجازي نوشت: اروپا جاييه كه همين چند روز قبل يه خانم كه نزديك يه قرن سن داره رو به جرم نقد هلوكاست بازداشت كردن؛ اونوقت الان ميگن چون آزادي بيان داريم نمي‌تونيم جلوي آتيش زدن قرآن رو بگيريم. همينقدر سيرك، همينقدر باغ وحش!

پديده‌اي فراتر از قدرت بشري
يك كاربر فضاي مجازي در توييتر نوشت: ‏تو دوراني از تاريخ كه دشمن اگه دستش برسه حتي بين محله‌هاي خود تهران جنگ راه ميندازه...
تشكيل محور مقاومت از فلسطين اهل سنّت، يمن زيدي، سوريه‌ي علوي، لبنان شيعه، افغانستان فارس، پاكستان اردو، عراق عرب و ايران، پديده‌اي فراتر از قدرت بشريه.

شفافيت قواي سه گانه
تصويب شد
كاربر ديگري در صفحه توئيتر خود نوشت: دم همه ي اونايي كه از دل براي اين طرح مطالبه كردند گرم و تسليت به پروژه بگيرهايي كه شفافيت از فاكتور هاشون حذف شد.
از همه نمايندگاني كه به اين طرح راي مثبت دادند تشكر ميكنيم بخصوص از زحمات رئيس مجلس براي جمع كردن اين آراي مثبت طي اين چند ماه كه گذشت.

نگراني اين روزهاي آمريكا
يك كاربر فضاي مجازي در توييتر نوشت: ‏اين روزها يكي از نگراني‌هاي آمريكا اين است كه نكند ايران راه‌هاي دور زدن تحريم را به روسيه ياد بدهد! اين را هم سياستمداران آمريكايي گفته‌اند و هم اخيرا سوژه يكي از برنامه‌هاي CNN بوده است.
اگر اين مسأله اعتراف آشكار به شكست تحريم‌هاي آمريكا توسط ايران نيست پس چيست؟!

زيباكلام در تراژدي نژادپرستي
كاربر ديگري در صفحه توئيتري‌اش نوشت: پاپ گفته ما نژادپرستيم و اين خوب نيست.

زيباكلام قبلا گفته بود غربيها خوبند و ايرانيها نژاد پرستند!
كاتوليك‌تر از پاپ كه ميگويند، همين تئوريسين اصلاحات، آقاي زيباكلام است!

كاري كه مقامات آمريكايي بجاي تقابل با مردم ايران بايد انجام بدن
فواد ايزدي، تحليلگر سياسي در توييتر نوشت: ‏امروز تعداد جانباختگان روزانه ‎كرونا در ايران به ٢٣ نفر كاهش پيدا كرد.
متأسفانه تعداد جانباختگان كرونا در ‎آمريكا هنوز روزانه بالاي ۵۰۰ نفر است، بدون تحريم خارجي. خوب بود مقامات آمريكايي بجاي تقابل با مردم ايران به مردم خودشان رسيدگي مي‌كردند.