صفحه گفته ها و نكته ها

گستاخي يك سياستمدار لهستاني

محمدمهدي شريعت

چند روز پيش سياستمدار لهستاني و عضو پارلمان اروپا گفت: ما را پوپوليست، ناسيوناليست، نژاد پرست يا هر چيز ديگري بناميد اصلاً مهم نيست، اجازه ورود حتي يك مسلمان(از اوكراين به خاك لهستان) را نخواهيم داد!

بايد به اين سياستمدار يادآوري كرد كه گويا يادتان رفته رفقاي فاشيست امروزتان در در جنگ جهاني دوم شهرهايتان را نابود كردند و شهروندان تان را آواره، چطوري با عزت و احترام ۱۲۱ هزار از آوارگان تان را پناه داديم، گرسنگي‌شان را برطرف كرديم، درمان‌شان كرديم و حتي مشاغل مناسبي در اختيارشان قرار داديم، انگار فراموش كرديد آن روزي كه آوارگانتان وارد كشور ما شدند جز يك لباس پاره چيز ديگري داشتند.

روزي خواهد رسيد كه اسلام دنيا را فتح خواهد كرد و روزي فرا خواهد رسيد كه اثري از انگل‌هاي فاشيست و نژادپرستي مثل تو نخواهد ماند.

امپرياليسم رسانه‌اي شيطان

امپرياليسم رسانه‌اي در مواجهه با انقلاب اسلامي و سبك زندگي اسلامي همواره در تلاش است دستاوردهاي ملت ايران را در دوران پيروزي شكوهمند انقلاب اسلامي ناديده بگيرد كه با برنامه‌هاي گوناگون و بودجه‌هاي كلان جريان سرمايه‌داري جهاني و استكباري در فتنه‌انگيزي و دشمني از هيچ تلاشي فروگذار نمي‌كند.

در زير جهت هوشياري جريانهاي سياسي داخل كشور و سلايق گوناگون فرهنگي، به ميدان فعاليت اين رسانه‌هاي معاند اشاره مي‌شود:

۱۵۰۰ روزنامه

۱۱۰۰ مجله

۹۰۰۰ شبكه‌ي راديويي

۱۵۰۰ شبكه‌ي تلويزيوني

۲۴۰۰ نشريه و...

تمامي اين‌ها تحت مالكيت ۶ شركت هستند.

شركت GE: مالكيت يهودي + زير شاخه‌ها

شركت News Corp: مالكيت يهودي + زير شاخه‌ها

شركت Disney: مالكيت يهودي + زير شاخه‌ها

شركت Viacom: مالكيت يهودي + زير شاخه‌ها

شركت Time Warner: مالكيت يهودي + زير شاخه‌ها

شركت CBS: مالكيت يهودي + زير شاخه‌ها

از اين رو بخش مهمي از توان جبهه انقلاب اسلامي بايد در مقابله هنرمندانه با اين جريان شيطاني به توليد محتوا و جهاد تبيين بپردازد.

پاسخ به دروغ «شهر ممنوعه‌ها!»

برخي با لجن‌پراكني سعي مي‌كنند دولت جديد و آيت‌الله علم الهدي را مخالف حضور بانوان در صحنه‌هاي ورزشي معرفي كنند، در پاسخ به اين ادعا كلام سمانه حميدي بانوي قهرمان موتور سوار مشهدي كافي است:

«با حمايت‌ آيت‌الله علم الهدي مجوز ساخت پيست مخصوص موتورسواري بانوان را گرفتيم كه اين امر در رشد ورزش‌ موتورسواري‌ بانوان، نقش بسزايي داشت؛ نماينده ولي فقيه در خراسان رضوي معتقدند اگر فضاي مناسب و مخصوص بانوان فراهم شود فعاليت آنها در رشته‌هايي همچون دوچرخه‌سواري و موتورسواري بلامانع است به همين خاطر در گرفتن مجوز ساخت پيست موتورسواري بانوان از من حمايت كردند.»

هفت تپه و صندوق ذخيره فرهنگيان براي ما، سوژه «ورود زنان به ورزشگاه» براي شما!

روزنامه اعتماد در يادداشتي به قلم «عباس عبدي» نوشت: «در دو هفته گذشته و در زمان تعطيلات نوروزي، به جز مساله برجام كه هنوز حل نشده باقي مانده است، برخورد با زنان براي ورود به ورزشگاه مشهد براي ديدن مسابقه فوتبال تيم ملي ايران با لبنان مهم‌ترين خبري بود كه شايسته است به آن پرداخته شود.»

در ادامه اين مطلب آمده است: «بخش مهمي از مديريت سياسي نمي‌خواهد كه زنان وارد ورزشگاه شوند و اين خواست و اراده خود را هر روز و در هر موردي به شكلي بازتاب مي‌دهند... در تصور طالباني از اسلام ورزش قهرماني مغاير با شرع هم هست، به ويژه اگر بخواهد شامل حال زنان شود. فراموش نكنيم كه طالبان حتي درس خواندن بالاتر زنان را هم مانع مي‌شوند، و آن را خلاف مسلم شرع مي‌دانند. بنابراين هر حكومتي از جمله حكومت ما اگر بخواهد در ورزش قهرماني حضور داشته باشد، چاره‌اي ندارد جز آن‌كه عضو فدراسيون‌هاي جهاني باشد. عضويت در اين فدراسيون‌ها نيز مستلزم پذيرش مقررات آنها از جمله حضور بدون تبعيض زنان در ورزشگاه‌ها است.»

يك سوال؛ آيا در حال حاضر دغدغه بانوان ايراني، ورود به ورزشگاه براي تماشاي بازي مردان است!؟ آيا شما ديده‌ايد كه رسانه‌هاي اصلاح طلب درباره سرانه ورزشي بانوان ايراني پيگير باشند؟ آيا اصلاح طلبان، بانوان را براي تماشاي بازي‌هاي بانوان ايراني تشويق مي‌كنند؟ چرا اصلاح طلبان، بانوان را تشويق نمي‌كنند كه براي تماشاي بازي بانوان به ورزشگاه‌ها بروند و حضور پرشور داشته باشند!؟

حالا از يك زاويه ديگر به مسأله نگاه مي‌كنيم؛ آيا دغدغه دختران جوان كشورمان، رفتن به ورزشگاه براي تماشاي بازي مردان است!؟ اين اولويت چندم دختران جوان ماست!؟ جريان اصلاح طلب براي رسيدگي به زنان سرپرست خانوار كه بخش مهمي از آنان جوان هستند، چقدر پيگير بوده است!؟ براي تهيه جهيزيه دختران جوان كشورمان چطور؟ آيا اصلاح طلبان تاكنون براي اين مسأله فراخوان داده‌اند!؟ براي تسهيل ازدواج جوانان چطور!؟

باز هم از يك زاويه ديگر به اين مسأله نگاه مي‌كنيم. در سالها و دهه‌هاي اخير هر وقت خبري از يك فساد بزرگ اقتصادي منتشر شده، بلاشك پاي اصلاح طلبان نيز در ميان بوده است. از كرسنت و توتال تا صندوق ذخيره فرهنگيان و هفت تپه و رشت الكتريك و حقوق‌هاي نجومي و وام‌هاي چند صد ميلياردي و كاخ نشيني و استات اويل و شهرداري و...

از نگاه جريان اصلاح طلب، هيات مديره هلدينگ‌هاي اقتصادي سهم آقازاده‌هاي اين جريان است و سياهي لشكر ميتينگ‌هاي سياسي و عروسك خيمه شب بازي در آشوب‌هاي خياباني، سهم جوانان مردم.

باز هم از يك زاويه ديگر به اين مسأله نگاه مي‌كنيم. جريان اصلاح طلب كه اين روزها براي ورود زنان به ورزشگاه، فرياد وامصيبتا سر داده و آن را نقض حقوق زنان مي‌نامد، وقتي نجفي همسر دوم خود را به طرز فجيعي به قتل رساند، سكوت كرده و حتي با توهين به شعور مردم، از «قاتلِ يك زن» دفاع كرده و او را يك قهرمان جا زد!

اصلاح طلبان پيش از اين مدعي بودند كه زنان بايد براي تماشاي بازي مردان به ورزشگاه بروند تا هم فحش بدهند و هم فحش بخورند. اين طيف همچنين مدعي بود كه اگر زنان براي تماشاي بازي مردان به ورزشگاه نروند، دچار بيماري‌هاي روحي و رواني مي‌شوند!

 گوناگون

توهم براندازي در سايه عقلانيت مدرن


البته انديشه اصول‌گرايي با عقلانيت سكولار و عقلانيت مدرن غربي مبارزه مي‌كند نه با مطلق عقلانيت. انقلاب اسلامي براي رسيدن به آرمان‌هاي خويش به دنبال ايجاد يك عقلانيت ديگر است.
نقطه اصلي چالش در فضاي كنوني، چالش بين آرمانهاي انقلاب و پيگيري آن آرمان‌ها با عقلانيت سكولار است. لذا مخالفان جريان اصول گرايي و مخالفان ادبيات امام(ره) و انقلاب، دولت را با تكيه بر عقلانيت مدرن تخطئه مي‌كنند و رفتار دولت راغير عقلاني، غير كارشناسانه و غير علمي مي‌دانند! در حالي كه اين رفتار، بدون محاسبه و كارشناسي نيست منتها با كارشناسي مدرن فاصله دارد و مي‌خواهد به بنيادهاي ديگري تكيه كند. هر چند جبهه انقلاب اسلامي متأسفانه تاكنون نتوانسته است يك عقلانيت تامه تا سطح برنامه‌هاي اجرايي به وجود آورد. ريزشي كه در اين مرحله اتفاق افتاد در جبهه كساني بود كه به ساز و كارهاي عقلاني مدرن تعلق دارند و با تكيه بر آن درصد تغيير آرمان‌هاي انقلاب اسلامي هستند تا در نهايت نوعي براندازي نرم را رفم بزنند.‬

 تقواي مطبوعاتي

همه مقصر هستند به جز آمريكا!

روزنامه شرق در مطلبي با عنوان «كليد اتمام مذاكرات دست كيست؟» نوشت: «طيفي از كارشناسان بر دخالت‌هاي مخرب روسيه بر روند مذاكرات وين تأكيد دارند و در مقابل برخي معتقدند اصرار ايران بر خطوط قرمز خود مبني بر خروج سپاه از ليست گروه‌هاي تروريستي و تحريم‌هاي آمريكا عملا به توقف و حتي انسداد مذاكرات انجاميده است.»
برخي رسانه‌هاي اصلاح طلب آنچنان شيفته آمريكا هستند و چنان در فضاي «ارباب-رعيتي» نسبت به آمريكا غرق شده‌اند كه ديگر بديهيات يك توافق را نيز ناديده مي‌گيرند.
در برجام، آمريكا از روز اول تعهدات خود را نقض كرده و توافق را زير پا گذاشته است. دولت‌هاي اوباما، ترامپ و بايدن در رفتاري مشابه، به هيچ عنوان به تعهدات خود عمل نكرده و توافق را به صورت فاحش نقض كردند.

 گفت ولي نگفت

گشايش اقتصادي به روايت واداده‌ها


روزنامه ابتكار در مطلبي با عنوان «بيم و اميدهاي اقتصاد در سال ۱۴۰۱» نوشت: «وضعيت اقتصادي در سال ۱۴۰۰ مناسب نبود اما اين امكان وجود دارد كه سال ۱۴۰۱ وضعيت اقتصادي بهتري را شاهد باشيم. در صورت به نتيجه رسيدن مذاكرات و احياي برجام، از محل فروش نفت درآمد مناسبي حاصل مي‌شود چراكه قيمت نفت نيز در بازارهاي جهاني بالاست. ‌ البته جز برجام بايد تكليف پيوستن يا نپيوستن به اف‌اي‌تي‌اف نيز روشن شود چراكه لازمه اثرگذاري برجام، برقراري مرودات مالي و شكستن سد تحريم‌هايي جز تحريم‌هايي است كه در اثر خروج ترامپ از برجام رخ داده است.»
رسانه‌هاي منتسب به جريان اصلاح طلب هم نقاط مثبت را انكار مي‌كنند و هم نقاط خيالي را به عنوان نقطه مطلوب معرفي مي‌كنند.
اين روزنامه اصلاح طلب مدعي هستند كه گشايش اقتصادي در گرو احياي برجام و پيوستن به FATF است اما هرگز نمي‌گويند كه در سالهاي گذشته واردات واكسن به ايران را در گروي احياي برجام و پيوستن به اف‌اي تي اف مي‌دانستند و مدعي بودند تا مادامي كه اين اتفاق رخ ندهد به هيچ عنوان شاهد واردات واكسن نخواهيم بود.