صفحه اخبار

رهبر معظم انقلاب:
مساجد تبديل به پايگاه‌هاي قرآني و تشويق نوجوانان و جوانان به قرآن شوند

حضرت آيت‌الله خامنه‌اي رهبر معظم انقلاب اسلامي، در مراسم انس با قرآن كه در حسينيه امام خميني(ره) برگزار شد، پس از قرائت تعدادي از قاريان كشورمان سخناني ايراد كردند.

حضرت آيت‌ا... خامنه‌اي ورود به مهماني بزرگ خدا را نيازمند همت انسان براي اجابت دعوت پروردگار خواندند و افزودند: اگر موفق به ورود به ضيافت‌الله شويم، از ما با فراهم كردن فرصت تقرب به خدا پذيرايي بي‌نظيري خواهد شد كه چيزي بالاتر از آن قابل تصور نيست.

ايشان تعلّم، تدبّر و تفقّه يعني آموزش و يادگيري عميق را راز بهره‌مندي از معارف عميق، باطني و عاليه قرآن دانستند و افزودند: شرط دستيابي به اين معارف، تطيهر دل و پاكيزگي روح است كه اين مسأله در دوره جواني بسيار سهل‌تر است.

حضرت آيت‌الله خامنه‌اي، فعاليت‌هاي قرآني در كشور را خوب اما ناكافي ارزيابي كردند و در بيان پيشنهادي براي گسترش اين فعاليت‌ها، گفتند: تبديل مساجد در هر محله به پايگاههاي قرآني و تعامل و ارتباط با مساجد ديگر آن محله و تشكيل جلسات و مسابقات قرآني در بين آنها، بهترين مشوّق براي وارد شدن نوجوانان و جوانان به وادي قرآن و بخصوص تربيت حافظان قرآن است.

ايشان افزودند: راه تربيت 10 ميليون حافظ كه چند سال قبل مطرح كرديم، وارد كردن نوجوانان به عرصه فعاليت‌هاي قرآني است كه اينگونه طرح‌ها مي‌تواند به تحقق آن كمك كند.

هر كشور اسلامي از آمريكا و رژيم صهيونيستي غفلت كند، مورد غضب مسلمانان قرار مي‌گيرد

آيت‌ا... سيد ابراهيم رئيسي، رئيس جمهور در پاسخ به تماس تلفني برهم صالح رئيس جمهور عراق با تبريك فرارسيدن ماه مبارك رمضان و آرزوي نزول بركات الهي براي ملت عراق و تمامي مسمانان جهان با تاكيد بر اين‌كه جمهوري اسلامي ايران از وحدت، استقلال، امنيت و ارتقاي جايگاه منطقه‌اي و بين‌المللي عراق حمايت مي‌كند، ‌اظهارداشت: كوچكترين ناامني در عراق را به زيان همه منطقه مي‌دانيم لذا از تحقق منافع مردم عراق و استقرار دولت قوي در اين كشور استقبال مي‌كنيم.

رئيس جمهور در ادامه تلاش براي استقرار امنيت و آرامش در منطقه را بدون دخالت بيگانگان مورد تاكيد قرار داد و اظهارداشت: گذشت زمان حقانيت بيانات رهبر معظم انقلاب كه آمريكا به هيچ عنوان دلسوز ملت‌هاي مسلمان منطقه بويژه عراق نيست را ثابت كرده است و امروز بر همگان آشكار شده كه بيگانگان صرفا بدنبال منافع و سلطه گري خود هستند.

آيت‌ا... رئيسي خاطرنشان كرد: هر كشوري در منطقه كه نسبت به اهداف سلطه‌گرانه آمريكا و رژيم صهيونيستي غفلت كند هم منافع ملت خود را پايمال كرده و هم مورد غضب ملت‌هاي مسلمان قرار خواهد گرفت.

برهم صالح رئيس جمهور عراق نيز در تماس تلفني خود با تبريك حلول ماه رمضان، بر لزوم همكاري مشترك دو كشور براي غلبه بر چالش‌هاي منطقه‌اي تاكيد كرد و گفت: استقرار ثبات و امنيت در منطقه از اهميت زيادي برخوردار است و در اين زمينه به نقش فعال جمهوري اسلامي ايران اميدوار هستيم.

رئيس دستگاه قضا خطاب به مديران ارشد قضايي:
دسترسي مردم به عدالت بايد كم‌هزينه‌تر و مطلوب‌تر شود

به گزارش مركز رسانه قوه قضاييه، حجت‌الاسلام والمسلمين محسني اژه‌اي در نشست شوراي عالي قوه قضاييه با تبريك فرا رسيدن ماه مبارك رمضان، به تبيين هدفگذاري‌هاي قوه قضاييه پرداخت.

رئيس قوه قضاييه «گره‌گشايي از كار مردم» را يكي از هدف‌گذاري‌هاي اصلي مجموعه تحت امر خود در سال ۱۴۰۱ دانست و با اشاره به دعاي سفارش شده در ماه مبارك رمضان كه در آن از خداوند مي‌خواهيم «هر گرسنه را سير، هر غمگينى را دلشاد و هر اسيرى را آزاد گرداند»، تصريح كرد: گره‌گشايي از كار مردم، عملي پرفضيلت است و اين عمل در گستره اجتماع، فضيلت بيشتري دارد؛ لذا با توجه به تقارن ماه مبارك رمضان با روز‌هاي آغازين سال ۱۴۰۱، مسؤولان و همكاران قضايي بايد بيش از پيش در امر گره‌گشايي از كار مردم كوشا باشند.

«تسهيل و تسريع دسترسي مردم به مجموعه قضايي» يكي ديگر از هدف‌گذاري‌هاي عدليه در سال جاري است كه در جلسه شوراي عالي قوه قضاييه مورد تاكيد حجت‌الاسلام والمسلمين محسني اژه‌اي قرار گرفت؛ رئيس دستگاه قضا در همين زمينه گفت: دسترسي مردم به عدالت بايد كم‌هزينه‌تر و مطلوب‌تر شود و مواجهه همكاران قضايي با مراجعان بايد توأم با خوشرويي باشد و دستگاه قضايي اين هدف را در سال جاري مجدانه دنبال خواهد كرد.

سردار تنگسيري:
توان رزم نيروي دريايي سپاه را با همكاري دانش‌بنيان‌ها ارتقا مي‌دهيم

دريادار عليرضا تنگسيري فرمانده نيروي دريايي سپاه پاسداران انقلاب اسلامي در مراسمي كه با حضور جمعي از فرماندهان و مسؤولان در ستاد فرماندهي نيروي دريايي سپاه برگزار شد ضمن تقدير و تشكر از زحمات همه فرماندهان، رزمندگان و سربازان دريادل نيروي دريايي سپاه كه در سال گذشته به‌صورت جهادي و انقلابي براي تحقق شعار سال 1400 تلاش موفقيت‌آميزي ارائه كردند، اظهار داشت: دانشمندان جوان و انقلابي كشورمان از ساليان گذشته با هدايت و حمايت رهبر معظم انقلاب اسلامي تحت عنوان شركت‌هاي دانش‌بنيان توانستند بسياري از مشكلات و نيازمندي‌هاي علمي و راهبردي كشور در بخش‌هاي مختلف را مرتفع نمايند كه همانا برخي از آن‌ها موجب خنثي شدن تحريم‌ها شد.

سردار تنگسيري با مثبت ارزيابي كردن سطح كيفي بسياري از دستاورد‌هاي شركت‌هاي دانش‌بنيان داخلي كه همگي از رويش‌هاي انقلاب اسلامي هستند بيان داشت: ما هم مي‌توانيم به‌سهم خود براي تقويت سطح آمادگي رزم و بالا بردن توان رزم با حمايت و پشتيباني از اين شركت‌هاي دانش‌بنيان، از ظرفيت‌هاي آنان استفاده و گام مؤثري در تحقق شعار سال برداريم.

عضو كميسيون عمران مجلس:
قطعا امسال قيمت مسكن نزولي خواهد شد

كمال عليپور خنكداري عضو كميسيون عمران مجلس شوراي اسلامي اظهار داشت: در سال جديد شاهد اتفاقات مثبتي در حوزه مسكن خواهيم بود؛ زيرا هم دربودجه امسال مجلس تسهيلات خوبي براي مسكن در نظر گرفته است و هم دولت اقدامات سازنده‌اي انجام داده است.

وي افزود: دولت در ساخت مسكن اقدامات خوب و مثبتي را رقم زده است يعني حدود هفتصد و پنجاه هزار واحد مسكن را در سال جديد در دستور كار دارد.

عضو كميسيون عمران مجلس تاكيد كرد: قطعاً امسال شاهد كاهش قيمت مسكن خواهيم بود كه اين يك اتفاق مثبت و خبر خوبي براي مردم است. در اواخر سال گذشته شاهد ركود در بازار مسكن بوديم كه اين ركود با اقدامات دولت و مجلس در سال جديد ادامه دار خواهد بود و شاهد روند نزولي قيمت مسكن در كشور خواهيم بود.

انتقادات جريان غربگرا از دولت با هدف تخريب صورت مي‌گيرد

محمدصالح جوكار نماينده مردم يزد در مجلس شوراي اسلامي در گفت‌وگو با فارس با انتقاد از عملكرد رسانه‌اي جريان اصلاح‌طلب در قبال دولت در ماه‌هاي گذشته اظهار داشت: اين‌كه مردم در شرايط سختي از نظر اقتصادي قرار دارند و بعضاً به شرايط موجود معترضند حق با آنها است اما اين‌كه جريان غربگرا سعي دارد از اين وضعت به نفع جريان خود بهره‌برداري كند، اخلاقي و انساني نيست.

وي افزود: جريان غربگرا در كشور زماني كه قدرت را در اختيار داشتند جيب خود را از پول مردم پر و سفره ملت را خالي كردند و حال زبان به انتقاد مي‌گشايند.

رئيس كميسيون شوراهاي مجلس شوراي اسلامي اظهار داشت: مسأله اين‌جا است كه جريان رسانه‌اي اصلاح‌طلب و غربگرا زماني كه قدرت در دست خودشان بود چشم خود را بر روي همه چيز بسته بود اما امروز اينگونه انتقاد و در واقع تخريب مي‌كند.

نيكزاد:
مصوبه واردات خودرو را با هماهنگي شوراي نگهبان اصلاح كرديم، نه با نظر مجمع تشخيص

علي نيكزاد نايب رئيس مجلس كه اداره جلسه علني روز دوشنه مجلس را برعهده داشت، در پاسخ به ارائه تذكر آيين‌نامه‌اي سيد غني نظري نماينده مردم خلخال و كوثر گفت: در رابطه با موضوع واردات خودرو در قانون بودجه، در صحن رأي مشروطي از نمايندگان گرفته شد كه اگر شوراي نگهبان در اين مورد نظري داشت، هيأت رئيسه بتواند آن را اعمال كند،‌ لذا هيأت عالي نظارت مجمع تشخيص نظام هم نظر خودش را به شوراي نگهبان داد، بنابراين اين‌كه عده‌اي تصور كنند هيأت عالي نظارت مجمع تشخيص مصلحت نظام بند مربوط به واردات خودرو را حذف كرده درست نيست.

نايب‌رئيس مجلس افزود: در جريان بررسي لايحه بودجه هنگام طرح موضوع واردات خودرو، اين مصوبه به صورت مشروط رأي‌گيري شد و نمايندگان موافقت كردند كه در صورتي كه شوراي نگهبان نظري داشته باشد هيأت رئيسه آن را اعمال كند، لذا هيأت رئيسه اين موضوع را با شوراي نگهبان قطعي كرده، نه با هيأت عالي نظارت مجمع تشخيص كه باب جديدي براي قانونگذاري باشد.

عملكرد كوتاه‌مدت دولت سيزدهم اصلاح‌طلبان را از انتخابات آينده نااميد كرده‌است

حميدرضا ترقي عضو شوراي مركزي حزب موتلفه اسلامي در گفت‌وگو با فارس، با بيان اين‌كه با توجه به عملكرد كوتاه‌مدت دولت سيزدهم اثبات شد كه تمام بهانه‌هايي كه اصلاح‌طلبان براي عدم حل مشكلات اقتصادي كشور مي‌آوردند و آن مشكلات را به برجام و پذيرش FATF وصل مي‌كردند، باطل بوده و با هدف تخريب افكار عمومي جامعه بود تا بتوانند اهداف آمريكا را در كشور پياده كنند، اظهار داشت: امروز كه مي‌بينند نظام جمهوري اسلامي بدون اين‌كه امتيازي به غرب بدهد و FATF را بپذيرد و مشكلات اقتصادي را به برجام گره بزند، به سمت حل مشكلات اقتصادي حركت كند و حتي منابع درآمدهاي ارزي را به سمت كشور برگرداند و امتيازي هم به غربي‌ها ندهد، احساس مي‌كنند كه مردم در دوره آينده به اينها روي نخواهند آورد و فريب افكار و دسيسه‌هاي آنها را نخواهند خورد و از طرفي نيز بايد پاسخگويي صدمات و خساراتي كه به كشور وارد كردند باشند.

وي افزود: وجود اين بهانه كه اصلاح‌طلبان مطرح مي‌كنند كه ما با شرط و شروط در انتخابات شركت مي‌كنيم، چيز جديدي نيست و اصلاح‌طلبان آن‌را بارها به اشكال مختلف مطرح كرده‌اند و هربار كه ديده‌اند مردم به سمت جريان فكري ديگري گرايش دارند، يا انتخابات را زير سوال برده‌اند، يا انگ تقلب به نظام زده‌اند و يا شوراي نگهبان را تحت فشار قرار داده‌اند.

 توئيت گرديخاطره زينب سليماني از روزه‌داري سردار دل‌ها
زينب سليماني در توييتر نوشت: ‏تلفن خانه زنگ خورد. بابا بود با صداي خسته. پرسيدم‎افطار كرديد؟ گفتند بچه‌ها برايم در قرارگاه افطار آماده كردند اما نرفتم و در خط ماندم و با رزمنده‌ها سفره انداختيم و نان پنير مختصري خورديم. گفتم چرا قرارگاه نرفتيد؟ گفتند «ميترسم در غيبتم مظلومي با زبان روزه، اسير و يا شهيد شود.»

چه كساني صداي اعتراض مرحوم سلحشور را از پشت‌پرده سينما خفه كردند؟
كاربرفضاي مجازي در توييتر نوشت: ترانه عليدوستي در مصاحبه با بي‌بي‌سي گفته «صداي اعتراض‌ها به آزار جنسي زنان در سينماي ايران به جايي نمي‌رسد» و يك عده هم براي شجاعتش هورا كشيدند! ما البته هنوز يادمان نرفته روزي كه مرحوم سلحشور از پشت‌پرده سينما گفت، همين خانم و رفقايش بيانيه نوشتند و صداي سلحشور را خفه كردند!

سينمايي كه ظاهرش اين طوريه از باطنش توقعي نميشه داشت!
كاربرفضاي مجازي در توييتر نوشت: خانم‌هاي فعال سينما پشت سر هم دارن از باجگيري جنسي تو پروژه‌هاي سينمايي افشاگري مي‌كنن. سينمايي كه ظاهرش طوريه كه خيلي از فيلم‌هاش رو نميشه با خانواده ديد، از باطنش توقعي غير از اين نميشه داشت!

دموكراسي هم داشته باشي ولي باهاش نباشي فرقي نمي‌كند
عبدالله گنجي فعال رسانه‌اي در توييتر نوشت: عمران خان گفته از سفارت آمريكا پيام دريافت كرده كه اگر اجازه ايجاد پايگاه نظامي ندهد ساقط خواهد شد. العامري به سفير انگليس در بغداد گفته: اطلاعاتي داريم كه مويد دخالت شما در اوضاع سياسي عراق است. نظام سلطه در هر صورت نظام سلطه است دموكراسي هم داشته باشي ولي باهاش نباشي فرقي نميكند.

سيستم سرمايه‌داري رو چي بنا ميشه؟
يك كاربر فضاي مجازي در توييتر نوشت: ‏حالا كه بحث جام‌جهاني داغه يادآوري كنم از سال ۲۰۱۰ تا ۲۰۲۰ حدود ۶۵۰۰ كارگر براي اين‌كه به هر قيمتي قطر آماده جام‌جهاني بشه بر اثر فشار كاري توي قطر كشته شدن!
سيستم سرمايه‌داري روي خون ضعيف‌ترها بنا ميشه؛ حقوق‌بشر هم لال مادرزاد!

وقتي كاركردن توي معدن سخت‌ترين كار دنيا نيست!
يك كاربر فضاي مجازي در توييتر نوشت: وقتي كارمند BBC فارسي باشي كه الان ندوني طرفداري تيم زادگاهت رو كني يا ملكه‌ت يا قبله آمالت، تازه مي‌فهمي كاركردن توي معدن سخت‌ترين كار دنيا نيست.

توييت نخست وزير پاكستان درباره مبارزه با باطل
عمران خان، نخست وزير پاكستان در توييتر نوشت: در كربلا، در مواجهه با دشمني كه تعدادشان بسيار بيشتر بود، امام حسين(ع) و اهل بيت و پيروانش جان خود را فدا كردند تا تفاوت حق(حق) و باطل(باطل) را به مردم نشان دهند. امروز ما براي حقيقت و ميهن پرستي عليه باطل و خيانت مبارزه مي‌كنيم.

دنيايي كه آمريكا با كشورها عين ارباب و رعيت برخورد ميكرد تمام شده!
يك كاربر فضاي مجازي در توييتر نوشت: ‏عمران خان در جواب درخواست جمعي از كشورهاي غربي مبني بر مشاركت پاكستان در تحريم روسيه گفت: "ما غلام شما نيستيم كه هرچه بگوييد انجام دهيم". ايشون قبلا هم با حضور پايگاه نظامي آمريكا در كشور مخالفت كرده بود..
دنيايي كه آمريكا با كشورها عين ارباب و رعيت برخورد ميكرد تمام شده! تمام!

 اخبار ويژهوعده رئيس مجلس به مردم:
طرح شفافيت آراء نمايندگان در ماه رمضان در صحن علني مجلس بررسي مي‌شود
محمدباقر قاليباف رئيس مجلس شوراي اسلامي ‌در جلسه علني مجلس و در پاسخ به تذكر يكي از نمايندگان اعلام كرد كه همواره دستوركارهاي صحن علني مجلس براي طرح در روزهاي آينده در هيأت رئيسه مجلس بحث مي‌شود.
وي افزود: قرار است در ماه رمضان طرح شفافيت آراء نمايندگان مجلس در صحن علني به بحث گذاشته شود.

سياستمدار عراقي خطاب به بارزاني: «زلنسكي» اربيل نباش؛ سپاه ايران شوخي ندارد
حسن العلوي، سياستمدار عراقي، در نامه‌اي به مسعود بارزاني، رئيس حزب دموكرات كردستان درخصوص تحولات اخير اربيل و حمله موشكي سپاه پاسداران به مقر سرويس جاسوسي رژيم صهيونيستي نوشت:
از درگيري با ايران اجتناب كن و زلنسكيِ اربيل نباش.
ايران همسايه‌تان است؛ شما بهتر از من ايران را مي‌شناسيد و مي‌دانيد كه موشك‌هاي سپاه پاسداران ايران از قدرت فزاينده‌اي برخوردار هستند. همچنين آگاه هستيد كه ايران و سپاه پاسداران بر سر امنيت ملي خود شوخي ندارند.
اگر در مواجهه با ايران قرار بگيري، همگان شما را رها خواهند كرد و آنگاه يا كشته خواهي شد و يا مجبور خواهي بود به يكي از كشورهاي عربي پناه ببري. نصيحت برادر و دوستِ خود را بپذير و متهورانه عمل نكن. نه با ايران دشمني كن و نه در مواجهه با آن قرار بگير.

وعده نماينده مشهد در مجلس:
عوامل موثر در اتفاقات ورزشگاه مشهد را معرفي مي‌كنيم
نصرالله پژمانفر نماينده مردم مشهد در مجلس شوراي اسلامي در نشست علني روز دوشنبه(15 فروردين) مجلس شوراي اسلامي در تذكر شفاهي خود گفت: از رئيس جمهور بابت سفري كه به استان خراسان رضوي داشتند، تشكر مي‌كنم. اين سفر پربركت بود و نكات بسيار مهمي را ايشان در اين سفر مدنظر قرار داد.
نايب رئيس كميسيون اصل 90 مجلس شوراي اسلامي با اشاره به حاشيه پيش آمده در مسابقه فوتبال ايران و لبنان در شهر مشهد تصريح كرد: موضوع پيش آمده در حاشيه مسابقه فوتبال دو تيم مذكور در ورزشگاه شهر مشهد در كميسيون اصل 90 به جد پيگيري مي‌شود و قطعاً با عواملي كه باعث بروز اين اتفاقات در ورزشگاه مشهد شدند، برخورد مي‌شود و گزارش آن را به مردم تقديم خواهيم كرد. برخي جريانات مي‌خواهند مسائل را در شهر مشهد به حاشيه ببرند.

روندي كه مي‌تواند مزاياي زيادي را نصيب ايران كند
رضا سراج، كارشناس مسائل سياسي نوشت: ‏با اقدام روسيه و برخي كشورهاي ديگر براي تجارت با پول ملي، دلار در حال از دست دادن سيطره كامل خود بر معاملات جهاني است. اين ابتكار آغاز روند افول دلار بوده و باعث حفظ ارزش پول ملي كشورها خواهد شد. ايران با قرار گرفتن در اين روند مي‌تواند به مزاياي زيادي برسد.