صفحه اخبار

پيام تسليت رهبر انقلاب در پي درگذشت والده حجت الاسلام والمسلمين فاضل لنكراني

حضرت آيت الله خامنه اي در پيامي درگذشت والده مكرمه حجت الاسلام والمسلمين فاضل لنكراني را تسليت گفتند.

در پيام رهبر انقلاب اسلامي آمده است: جناب حجةالاسلام والمسلمين آقاي حاج شيخ محمّدجواد فاضل لنكراني دامت افاضاته

درگذشت والده ي مكرّمه رحمةالله عليها را به جنابعالي و ديگر بازماندگان آن مرحومه تسليت عرض مي كنم و رحمت و رضوان الهي را براي ايشان و نيز والد مكرّم مرحوم آيةالله فاضل لنكراني مسألت مي نمايم.

رئيسي:
اطرافيان مسؤولان بايد صالح و مردمدار باشند

آيت ا... سيد ابراهيم رئيسي در جلسه هيئت دولت با اشاره به اهميت آرامش خاطر مردم در خصوص تثبيت قيمت ها، اظهار داشت: مسؤولين مربوطه به ويژه وزارت جهاد كشاورزي و ستاد تنظيم بازار با تشديد نظارت ها براي بازار شب يلدا، كاري كنند كه مردم براي تهيه اقلام مورد نياز خود با كمبود و گراني مواجه نباشند.

رئيسي همچنين بر نظارت دقيق و به هنگام بر قيمت ها و كنترل بازار تأكيد كرد و گفت: لازم است روند نظارت بر قيمت كالاها به ويژه اقلام ضروري و معيشتي مردم تشديد شود تا شاهد افزايش قيمت نباشيم.

رئيس جمهور همچنين مردم را به مراقبت بيشتر در مقابل جلوگيري از شيوع سويه جديد بيماري كرونا توصيه كرد.

رئيسي اخلاص و عمل صالح را رمز ماندگاري و بركت در اقدامات و فعاليت هاي وزرا و مسؤولين دانست و آنان را به مراقبت نسبت به اطرافيان خود فراخواند و گفت: اطرافيان يك مسؤول بايد اهل خير و عمل صالح و مردمدار باشند و در نگاه مردم به عنوان فردي شايسته معروف باشند.

مخبر:
به دنبال جلوگيري از خروج نخبگان هستيم

محمد مخبر با بيان اين كه اگر دانشگاه ها در جايگاه اصلي خود قرار گيرند مي توانند به درآمدزايي و خلق ثروت در كشور كمك كنند، اظهار داشت: دولت كاملاً آمادگي دارد تا در صورت هرگونه تعريف پروژه منطقه اي و ملي از سوي دانشگاه ها براي حل مشكلات كلان كشور، در حوزه هاي مختلف به ويژه آب، انرژي و محيط زيست از اساتيد دانشگاه ها، نخبگان و دانشجويان حمايت و پشتيباني كند.

وي با بيان اين كه تقويت ارتباط دولت و دانشگاهها از اولويت هاي دولت است، خاطرنشان كرد: رويكرد دولت سيزدهم در هم افزايي، همفكري و همكاري با دانشگاهها براي نيل به درآمدزايي، رشد اقتصادي و اشتغال پايدار در كشور است.

وي تصريح كرد: دولت به دنبال اين است كه با فراهم آوردن امكانات آموزشي و رفاهي و حمايت هاي مالي لازم از خروج نخبگان از كشور جلوگيري كند.

دولت سيزدهم به وعده اش عمل كرد؛
پرداخت ۲۶۵ ميليارد تومان به كشاورزان خسارت ديده از خشكسالي در اصفهان

در سي و سومين جلسه گارگروه سازگاري با كم آبي استان اصفهات مقرر شد تا پايان ماه 265 ميليارد تومان به كشاورزان خسارت ديده از خشكسالي پرداخت شود. همچنين براي سرعت بخشيدن به نصب كنتورهاي هوشمند تصميماتي گرفته شد. در اين جلسه مهم ترين موضوع نحوه پرداخت خسارات و مطالبات كشاورزان بود.

معاون هماهنگي و امور عمراني استانداري اصفهان با اشاره به پرداخت مطالبات كشاورزان، اظهار داشت: مقرر شد در مجموع حدود 265 ميليارد تومان تا پايان ماه به كشاورزان آسيب ديده از سوي جهاد كشاورزي پرداخت شود.

مهرداد زينليان افزود: آن دسته از كشاورزاني كه حق آبه دارند و در ليست جهاد كشاورزي ثبت شده اند شامل دريافت اين مطالبات هستند.

ديدار يكي از سران فتنه 88 با منتجب نيا

مهدي كروبي به منظور عيادت از همسر رسول منتجب‏نيا دبيركل حزب جمهوريت، در منزل وي حضور پيدا كرد.

در اين ديدار كه با حضور سيد هادي خامنه اي و محسن رهامي برگزار شد، حاضرين به گفت وگو درخصوص مسائل روز كشور پرداختند.

ترفندهاي ريخت و پاش در شركت هاي دولتي

علي اكبر كريمي نماينده مردم اراك و عضو كميسيون صنايع و معادن مجلس در گفت و گو با فارس با اعلام زيان ده بودن بسياري از شركت هاي دولتي گفت: اگر دولت فقط 10 شركت از سيصد و چند شركت دولتي را و بقيه را به صورت حساب شده و با نظارت واگذار كند، ضرر نمي كند.

كريمي همچنين به ترفندهاي رايج در شركت هاي دولتي براي ريخت و پاش ها اشاره مي كند و يادآور مي شود: به دليل مشكلات ساختاري، خود دولت ها هم علاقه اي به رها كردن اين شركت ها ندارند و بسياري از هزينه ها را به وسيله اين شركت ها انجام مي دهند.

اين نماينده مجلس در نهايت، تاكيد مي كند: براي حل اين مشكل و برداشتن بار سنگين شركت هاي دولتي از دوش بودجه عمومي كشور، بايد اقدام جسورانه كرد و راه حل آن نيز، ارائه لايحه اي مستقل از لايحه بودجه براي اصلاح ساختار اين شركت هاست.

مهدوي كيا بايد نسبت به رفتارش پاسخگو باشد

اسماعيل حسين زهي نماينده مجلس در خصوص اين كه سرمربي تيم ملي اميد كشورمان اخيرا در تيم ستارگان عرب مقابل منتخب جهان با سرمربيگري آورام گرانت كه فردي صهيونيست است، به ميدان رفته است، اظهار داشت: ما انتظار داريم ستارگان ما از ستارگان دنياي عرب الگو بگيرند. اين مسابقه غيررسمي بوده و انتظار داشتيم مهدي مهدوي كيا در اين بازي شركت نمي كرد چون به رسميت نشناختن اسرائيل از آرمان هاي ملت بزرگ ما است.

وي عنوان كرد: ما اين رژيم را به رسميت نمي شناسيم. اگر فردي رفته و در مسابقه اي شركت كرده، بايد پاسخگو باشد. هيچ رابطه اي با كشوري كه آن را به رسميت نمي شناسيم، نداريم اما اين زنجير بايد قطع شود. مهدوي كيا بايد بررسي مي كرد.

لازم به ذكر است در اين بازي پرچم رژيم صهيونيستي نيز بر روي پيراهن مهدوي كيا نقش بسته يود

رشد چشمگير بودجه فضايي كشور در سال 1401

معاون وزير ارتباطات با تاكيد بر اين كه مطابق اعتباراتي كه دولت در جدول ماده واحده بودجه براي بخش ارتباطات و فناوري اطلاعات ديده است، توجه ويژه اي به اين بخش شده است، افزود: مقايسه اعداد و ارقام نسبت به بودجه ۱۴۰۰ و سال هاي قبل از آن نشان مي دهد كه لايحه پيشنهادي بودجه ۱۴۰۱ در بخش شبكه ملي اطلاعات و صنعت فضا چند برابر سال ۱۴۰۰ است.

وي با بيان اين كه اگر اين لايحه تصويب و به قانون تبديل شود، توسعه چشمگيري را براي سال ۱۴۰۱ در بخش هاي مختلف حوزه ICT مشاهده خواهيم كرد، گفت: اين بودجه صرف عناوين مختلفي در لايه هاي شبكه ملي اطلاعات، اقتصاد ديجيتال، خدمات يكپارچه دولت هوشمند و صنعت فضايي خواهد شد.

معاون برنامه ريزي و نظارت راهبردي وزير ارتباطات ادامه داد: در لايحه بودجه ۱۴۰۱ بسياري از عناوين طرح ها و رديف هاي مستقل كاهش پيدا كرده است و به نوعي اعتبارات بسياري از طرح ها تجميع شده است. با اين وجود اعتبارات مربوط به حوزه ICT به مراتب بيشتر از سال گذشته است.

رهبر انصارالله:
عربستان كه حريم هوايي يمن را بسته، آن را به روي «بنت» باز كرد

رهبر انصارالله در ديدار چند هيأت از قبايل استانهاي مأرب، شبوه و البيضاء تصريح كرد،: عربستان سعودي كه حريم هوايي يمن را به روي مردم اين كشور بسته است، حريم هوايي مكه و مدينه را به روي نخست وزير رژيم صهيونيستي باز كرد تا به امارات سفر كند.

در همين ارتباط، الحوثي روز پيش از اين ديدار هم گفته بود: «جنايات ائتلاف متجاوز در يمن، از نظر جامعه بشري، لكه ننگ است... همه مردم مي گويند كه تجاوز به يمن، يك جنگ فاجعه بار است كه با كمترين معيار انساني و ارزشها و اخلاق همخواني ندارد».

وي خاطر نشان كرد، كشتارهاي وحشيانه در يمن، مردم اين كشور را هدف قرار مي دهد و اين محاصره و تجاوز براي هفتمين سال متوالي ادامه دارد، ولي همه جهان به امارات و عربستان مي گويند كه در حمله به يمن شكست خورده اند و به اهدافشان دست نخواهند يافت.

الحوثي با تأكيد بر اين كه تحقق اهداف ائتلاف سعودي، محال است، تصريح كرد، تداوم دفاع از ملت يمن، يك موضع صحيح و حكيمانه است و «اگر مصادره آزادي را قبول كنيم، صلح را نپذيرفته ايم، بلكه تسليم شده ايم».

پيشكسوت سينما و تلويزيون:
در ۸ سال اخير سينما تخريب شد

هوشنگ توكلي بازيگر و كارگردان سينما و تلويزيون در خصوص اهميت نظارت جدي بر توليدات سينمايي گفت: دستگاه هاي نظارتي بايد ديدگاه هاي خود در مورد توليدات سينمايي را علني كنند تا همه فيلمسازان در يك خط مشخص مبادرت به توليد نمايند.

اين سينماگر با تأكيد بر اين كه طي ۸ سال اخير سينما تخريب شد تصريح كرد: نقش امثال حسام‏الدين آشنا را كه باعث ابتذال در سينما شد نبايد ناديده گرفت. كساني كه هيچ تسلطي در حوزه فرهنگ و هنر نداشتند و به زعم خودشان نگاهي اصلاحاتي به سينما داشتند آمدند و سينما را ويرانه كردند و دستاوردهاي انقلاب اسلامي را ناديده گرفتند و حالا ما بايد با به كارگيري نيروهاي متعهد و متخصص و توجه ويژه به هنرمندان انقلابي و برجسته اين ضعف را جبران كنيم.

سامانه حراج الكترونيكي اموال تمليكي رونمايي شد

سيد احسان خاندوزي در بازديد از انبار هاي سازمان اموال تمليكي در شورآباد شهرستان ري از سامانه آزمايشي حراج اموال تمليكي رونمايي كرد.

وي با بيان اين كه اين سامانه از يازدهم دي ماه به صورت رسمي آغاز به كار مي كند و در دسترس عموم مردم قرار خواهد گرفت اظهار داشت: اين يك اتفاق بسيار مهم و كم سابقه در حوزه فروش هاي دولتي است كه اميدواريم شروعي براي ارتقاي ساز و كار هاي سازمان اموال تمليكي باشد.

نماينده قوه قضائيه در سازمان اموال تمليكي نيز بيان كرد كه: تاكنون حراج ها به صورت حضوري برگزار مي شد، اما از اين پس حراج حضوري نخواهيم داشت و تمامي حراج ها بايد به صورت الكترونيكي برگزار شود.

 اخبار ويژه


تقويت قدرت رزم ارتش با الحاق ۴ فروند زيردريايي
ناخدا يكم ستاد پوركزازي فرمانده كارخانجات نداجا در مراسم الحاق ناوشكن ايران الوند و 4 فروند زيردريايي به نيروي دريايي جمهوري اسلامي گفت: بازطراحي و ارتقا سامانه هاي رانش و سامانه هاي دفاعي ناوشكن الوند كه 94 متر طول، 1300 تن وزن و 26 گره دريايي سرعت دارد با حضور مداوم در ماموريت هاي دريايي خصوصا در دفاع مقدس تاثير بسزايي گذاشته و امروز تجهيزات و شناورهاي اين ناوشكن قهرمان در مدت 260 روز و صرف 46هزار نفر ساعت و تعويض 41 تن ورق فولادي به طوركامل تعمير شده است.

سناتور روس:
ناتو خود را براي اقدام نظامي عليه روسيه آماده مي كند
به گفته يك مقام پارلماني روسيه، افزايش حضور نظامي ناتو در اوكراين، گوياي برنامه اين ائتلاف براي استفاده از خاك اين كشور به عنوان عرصه اي براي جنگ با روسيه است و وزير امور خارجه بلاروس نيز با اين نظريه موافق است.

تجليل كميسر عالي
سازمان ملل از ايران
ميسر عالي سازمان ملل متحد در امور پناهندگان گفت: همكاري سخاوتمندانه ايران در پناه دادن به مردم مظلوم افغانستان ستودني است و نهادهاي بين المللي در امور پناهندگان كنار اين كشور هستند.

انتقاد شديد پارلمان اروپا از وضعيت حقوق زنان در عربستان
پارلمان اروپا از آزار و اذيت مداوم مدافعان حقوق زنان سعودي توسط مقامات سعودي ابراز تاسف كرد.
به گزارش سازمان حقوق بشر « القسط» پارلمان اروپا در بيانيه اي اعلام كرد كه فعالان زن آزاد شده پس از فشارهاي شديد بين المللي همچنان با نقض حقوق بشر و محدوديت هاي سختگيرانه مانند ممنوعيت سفر مواجه هستند.

باند بين المللي قاچاق اسلحه و مشروبات الكلي كشور در مازندران شناسايي و منهدم شد
سردار سياوش مسلمي در گفت و گو با تسنيم با بيان اين كه با اشراف اطلاعاتي و رصد سازمان اطلاعات سپاه كربلاي مازندران باند بزرگ بين المللي قاچاق سلاح شكاري و شورشي و مشروبات الكلي كه در سطح كشور اقدام به توزيع مي كرد، در مازندران شناسايي و منهدم شد ، اظهار كرد: سرشاخه هاي اين باند در كشورهاي همسايه قرار داشتند و دامنه فعاليت آنها در سطح كشور بوده است .

 توئيت گردي


آيا تحريم يك خبرنگار به نظام ضربه مي زند؟!
سيد محمد حسيني(معاون امور رئيس جمهور در مجلس) توئيت زد كه اول به نظر مي‏رسيد خبر تحريم آقاي علي رضواني توسط انگليس از باب مزاح و طنز مطرح شده، ولي بعد معلوم شد واقعيته؛ يا للعجب! آيا غربي‏ها تصور مي كنند با تحريم يك خبرنگار متعهد و ساعي به ج.ا.ا ضربه مي زنند!!
حميدرضا زندي هم در اين باره نوشت: تحريم علي رضواني در واقع نگراني و مخالفت انگليس با حرف هاي بدون تعارف ملت ايران است.

وضعيت براندازان بعد از رسوايي ماجراي گوهر عشقي
يك كاربر فضاي مجازي با انتشار كاريكاتوري در توييتر نوشت: ‏
وضعيت براندازان بعد از رسوايي ماجراي گوهر عشقي.


نسل سگ‎ها در تهران
طلبه خبرنگاري با توجه به ترويج نگهداري از سگ هاي زينتي و خانگي در كلان شهر تهران نوشت: اومدم پارك اطراف ستارخان، تعداد سگ ها و توله ها بيشتر از آدم ها هستند.
روزگاري سگ ها نگهبان آدم ها بودند، حالا آدم ها نگهبان سگ ها.

صد پسر در خون بغلتد، گم نگردد دختري...
يك كاربر فضاي مجازي در توييتر نوشت: صد پسر در خون بغلتد، گم نگردد دختري...
نيروهاي امنيتي و نظامي رژيم صهيونيستي، دختر شهيد فادي ابو شخيدم، عامل عمليات شهادت طلبانه چند روز پيش را كه منجر به هلاكت دو نظامي صهيونيست و زخمي شدن يك تن ديگر شده را به تلافي اقدام پدر، بازداشت كردند.

اخبار و تصاوير رؤساي جمهور پيشين در سايت زير
محمد مهدي رحيمي رييس روابط عمومي رياست جمهوري در توييتر نوشت: از امروز تمام اخبار و تصاوير روساي جمهور دولت هاي هفتم تا دهم بر روي سايت رياست جمهوري http://president.ir احيا شده و در دسترس است.
در روز تنفيذ آيت ا... رئيسي هم تأكيد شد آرشيو رئيس جمهور سابق بطوركامل حفظ شود.
اميدوارم مورد استفاده مناسب اهالي رسانه و پژوهشگران قرار بگيرد.

حيدر قرباني، معروف به راننده مرگ كيست؟
محمد فراهان سردبير خبرگزاري قوه قضاييه در توييتر نوشت: حيدر قرباني معروف به "راننده مرگ"، مسؤول نقل و انتقال تيم هاي ترور، فراهم كردن تجهيزات مورد نياز و شناسايي سوژه هاي ترور(شاهو كريميان، جبار اراهيمي و صديق اميني) در عمليات ها بوده و در واقع فرد اصلي اطلاعاتي و نقش اصلي در هدايت ترورها را برعهده داشته.

اين مدير بانكي مثل خاوري فراري نشود!
جواد كريمي قدوسي، نماينده مجلس در توييتر نوشت: ‏مديرعامل يك بانك خصوصي بيست سفر به ‎لندن و ۲۰ سفر به كشورهاي ديگر اروپايي داشته؛ وزارت اطلاعات و سازمان اطلاعات سپاه سريعا جلوي خروج از كشور اين مدير بانكي را بگيرند تا اتفاقي مشابه پرونده فرار خاوري مديرعامل اسبق بانك ملي تكرار نشود.

چرا وقتي حال خوبي داري بايد عاقبت به خيري ات را بطلبي؟
صفحه توييتر طوباي محبت نوشت: ‏مي گويند خداوند داستان ابليس را تعريف كرد تا بداني كه نمي شود به عبادتت، به تقربت، به جايگاهت اطمينان كني؛
خدا هيچ تعهدي براي آن كه تو همان كه هستي بماني، نداده است؛
شايد به همين دليل است كه سفارش شده وقتي حال خوبي داري، عاقبت به خيري ات را بطلبي.

علت افزايش بي رويه سگ هاي ولگرد در كشور چيست؟
يك كاربر فضاي مجازي در توييتر نوشت: افزايش بي رويه ي ‎سگ هاي ولگرد در ايران از مرز خطر رد شده و به نقطه ي فاجعه رسيده.
عامل اين امر غذادهي و امدادرساني به اصطلاح حاميان حيوانات و نا آگاهي عميق و احساسي برخورد كردن مردم و نداشتن قوانين درست در اين زمينه است.

قابل توجه كساني كه مدعي و دلسوز مردم ايران و جهان هستند!
يك كاربر فضاي مجازي در توييتر نوشت: ‏قطعنامه ي «حق دسترسي انسان ها به غذا» توي سازمان ملل به رأي گذاشته شد و فقط ۲ مخالف داشت: آمريكا و اسرائيل!
قابل توجه احمق هايي كه ميگن اينا دلسوز مردم ايران و جهان هستن!