صفحه اخبار

تقدير رهبر انقلاب اسلامي از رفتار اخلاقي و جوانمردانه قهرمانان ايراني در توكيو

رهبر انقلاب در ديدار قهرمانان المپيك و پارالمپيك ايران در بازي‌هاي ۲۰۲۰ توكيو، استفاده از چفيه بعنوان نماد ايثار و مقاومت و سجده‌ي خدا برروي چفيه را ارزشمند خواندند و فرمودند: اينها معنويت را در سطح افكار عمومي جهان و احساسات جهاني مي‌پراكند، منتشر ميكند، خيلي باارزش است.

ايشان افزودند: حجاب بانوان ورزشكار كه اين دختر عزيزمان گفتند واقعاً ارزش بزرگي است، پوشش چادر قهرمان طلايي اين مسابقات در جايگاه پرچمداري با چادر لباس ايراني زن مسلمان،اين را در مقابل چشم مردم دنيا نشان دادن، صحنه‌ي ابراز عشق و محبت به پرچم عزيز ايران، اشك شوق، اشك غيرت در مقابل پرچم كه دارد ميرود بالا، صحنه‌ي نماز خواندن، صحنه‌ي در آغوش گرفتن حريف مغلوب، صحنه‌ي احترام تيم واليبال به مادر شهيد

همچنين رهبر انقلاب در پي قهرماني تيم ملي واليبال كشورمان در آسيا پيام به اين شرح صادر كردند:

بسمه تعالي

پيروزي درخشان تيم ملي واليبال براي ملت ايران بسيار شيرين است. از شما جوانان عزيز و مربي ايرانيتان صميمانه تشكر ميكنم.

رئيسي:
وزارتخانه‌ها ظرفيت‌هاي همكاري با سازمان همكاري‌هاي شانگهاي را شناسايي كنند

رئيس جمهور گفت: وزارتخانه‌ها ظرفيت‌هاي همكاري با سازمان همكاري‌هاي شانگهاي را شناسايي و در مسير رشد اقتصادي فعال كنند.

به گزارش خبرگزاري فارس، آيت‌ا... سيد ابراهيم رئيسي در جلسه هيات دولت با اشاره به عضويت جمهوري اسلامي ايران در سازمان همكاري شانگهاي گفت: امروز نه تنها وزارت امور خارجه بلكه همه وزارتخانه‌ها مسووليت و ماموريت دارند كه از ظرفيت ايجاد شده، نهايت استفاده را در رونق و شكوفايي اقتصادي كشور بعمل بياورند.

رييس جمهور خاطر نشان كرد: امروز كشورهاي عضو شانگهاي نيز زمينه و بستر همكاري با جمهوري اسلامي ايران را از هر زمان ديگري مهياتر مي‌دانند و احساس مي‌كنند مي‌توانند همكاري‌هاي بهتر و بيشتري را با ايران رقم بزنند و در سخنان خود نيز بر تقويت و تعميق سطح همكاري با تهران تاكيد داشتند.

رئيسي تسريع در فعال كردن بندر چابهار را مورد تاكيد قرار داد و اظهارداشت: بندر چابهار دروازه ارتباط با كشورهاي آسيايي و جهان است، لذا شتاب در توسعه و بهره برداري آن، از اهميت زيادي برخوردار است.

نيروهاي مسلح بساط گروه‌هاي ضد انقلاب مسلح را جمع خواهند كرد

رئيس ستاد كل نيرو‌هاي مسلح با تأكيد بر اين‌كه مسؤولان اقليم شمال عراق نبايد اجازه دهند ضدانقلاب مسلح در شمال عراق پادگان نظامي، مقر راديو و تلويزيون داشته باشند و به مرز ما حمله كنند، گفت: نيروهاي مسلح بساط اين گروه‌ها را جمع خواهند كرد.

به گزارش خبرگزاري صدا و سيما، سردار سرلشكر پاسدار باقري رئيس ستاد كل نيروهاي مسلح در مراسم توديع و معارفه جانشين ستاد كل نيرو‌هاي مسلح با اشاره به عمليات اخير سپاه پاسداران در شمال عراق و اقليم كردستان گفت: مسؤولان اين اقليم و دولت عراق بايد براي برخورد با اين گروهك‌ها اقدام كنند.

وي با هشدار به آمريكايي‌ها مبني بر اين‌كه پايگاه آن‌ها در اين منطقه نيز بايد جمع گردد و نبايد به عنوان كانون ضد انقلاب و سازماندهي آن‌ها استفاده شود، گفت: عمليات‌هاي ما در برخورد با گروهك‌هاي ضد انقلاب ادامه خواهد داشت و هيچ گونه شيطنتي را در اين مرز‌ها تحمل نمي‌كنيم.

سرلشكر باقري افزود: برخورد با اين گروهك‌ها حق ماست و منشور سازمان ملل متحد هم اين حق را براي ما در نظر گرفته است.

رئيس ستاد كل نيروهاي مسلح تاكيد كرد: نيروهاي مسلح بساط اين گروه‌ها را جمع خواهند كرد.

از دستاوردهاي راهبردي سپاه در حوزه چك و خنثي‌سازي بمب رونمايي شد

ربات غواص يونس با ماموريت رصد و شناسايي سطح زيرين كشتي‌ها و دكل‌هاي نفتي، راكت چك و بازرسي با كاربرد بازرسي بدني، متلاشي‌كننده بمب و تله انفجاري رعد ۱ با قابليت متلاشي كردن بسته‌هاي انفجاري، آشكارساز مواد منفجره نسل ۱ و ۲ با قابليت آناليز ميداني مواد منفجره و مخدر و انواع ربات‌هاي كشف و خنثي‌سازي بمب و مواد منفجره از جمله دستاوردهايي است كه با فرمانده كل سپاه رونمايي شد.

سردار سلامي در اين مراسم گفت: دستاوردهاي دفاعي ايران متوقف نمي‌شود. اين ربات‌ها به دست توانمند متخصصان داخل ساخته شده. ربات هوشمند نافذ تازه آغاز راه است و اين داستان ادامه دارد.

ترامپ:
آمريكا در حال تبديل شدن به چاه فاضلاب بشريت است

دونالد ترامپ رئيس جمهور سابق آمريكا در بيانيه‌اي ضمن انتقاد از ورود مهاجران غيرقانوني به اين كشور، اين موضوع را بزرگ‌ترين بحران در تاريخ آمريكا خواند. او همچنين در اين بيانيه آمريكا را در حال تبديل شدن به چاه فاضلاب بشريت توصيف كرد.

جزئيات جديد نيويورك تايمز از نحوجزئيات جديد نيويورك تايمز از نحوه ترور شهيد فخري زادهه ترور شهيد فخري زاده

روزنامه نيويورك تايمز مدعي شد: عمليات منجر به شهادت دكتر فخري زاده، اولين تلاش عوامل موساد نبوده است. در سال ۲۰۰۹ يك گروه ضربت طي عملياتي برنامه‌ريزي شده به دنبال ترور اين دانشمند هسته‌اي بوده‌اند و براي اين كار منتظر آمدن فخري‌زاده بودند اما اين عمليات در لحظه آخر لغو شد. موساد به لو رفتن اين عمليات مشكوك شده بود و ظاهرا ايران براي آنها تله گذاشته بود. اما اين بار موساد مي‌خواست چيز جديدي را امتحان كند. عامل ترور كه يك تيرانداز ماهر بود، موقعيت خود را تعيين و اسلحه را آماده شليك كرده و به آرامي ماشه را لمس كرد. اگرچه، او به هيچ وجه در نزديكي آبسرد نبود. تك تيرانداز هزاران مايل‌ دورتر، در محلي مخفي به صفحه نمايش يك كامپيوتر چشم دوخته بود. تمام گروه ضربت تا آن موقع ايران را ترك كرده بودند. در اين عمليات فناوري تك تيرانداز دقيق كامپيوتري ارتقا يافته با هوش مصنوعي و رصد چند دوربينه از طريق ماهواره براي اولين بار به كار رفت كه سلاح آن قادر به شليك ۶۰۰ گلوله در يك دقيقه بود. برخلاف پهپادها، اين سلاح رباتيك در آسمان هيچ توجهي را به خود جلب نمي‌كرد. بخش رباتيك سلاح طوري طراحي شده بود كه كف وانت جا شود. سرانجام در مرحله آخر كار، وانت پر از مواد منفجره شد تا پس از ترور، منفجر شود و هيچ ردي باقي نگذارد. شليك چنين سلاحي پيچيدگي‌هاي ديگري هم داشت. ارزيابي ايران مبني بر اين‌كه حمله توسط يك سلاح خودكار كنترل از راه دور «مجهز به هوش مصنوعي» انجام شده بود، صحت داشت.

يك نماينده مجلس:
ظريف در نامه به مسؤولان نظام ادعا كرده بود كه FATF مانع عضويت در شانگهاي است

نماينده مردم تهران در مجلس شوراي اسلامي با تاكيد بر اهميت عضويت ايران در سازمان همكاري‌هاي شانگهاي بيان كرد: طي سال‌هاي اخير شاهد تغيير سريع نظم اقتصاد جهاني و توزيع قدرت در نظام بين‌الملل هستيم و نظم برخاسته از جنگ جهاني دوم به رهبري آمريكا دچار بحران شده است. اين موضوع پس از حوادث ۱۱ سپتامبر تا امروز خصوصاً در منطقه غرب آسيا كه آخرين آن خروج از سر استيصال از افغانستان بوده است، به خوبي نشان‌گر ورود به مرحله زوال هژموني آمريكا و دوره گذار به يك نظم جديد هستيم.

به نوشته رجانيوز علي خضريان ضمن تاكيد بر رسوا شدن آنهايي كه موانع توهمي مانند وضعيت ايران در نسبت با FATF را مانع عضويت در سازمان همكاري‌هاي شانگهاي مي‌دانستند بيان كرد: سال گذشته آقاي ظريف، وزير سابق امور خارجه در نامه‌اي به مسولان نظام در حالي اين ادعا را مطرح كرده بود كه اكنون مشخص شد اين ادعاهاي خلاف واقع صرفا به منظور پيشبرد اهداف سياسي جريان غربگرا بوده و بنيه واقعي و كارشناسي لازم را نداشته است.

اعتصاب غذاي 100 اسير فلسطيني در زندان عوفر

مركز اسراي فلسطيني از آغاز اعتصاب غذاي 100 اسير فلسطيني در زندان عوفر در واكنش به عهدشكني صهيونست‌ها خبر داد.

به گزارش فارس، مركز اسراي فلسطيني «نادي الاسير» [باشگاه اسير] اعلام كرد كه اسراي فلسطيني در زندان «عوفر»، اسامي ۱۰۰ نفر را به اداره زندان‌ها داده‌ و اعلام كرده‌اند كه در صورت تداوم اقدامات آزاردهنده اين اداره عليه اسرا، اين افراد، اعتصاب تدريجي خود را آغاز خواهند كرد و اين اقدام منوط به تصميمات اداره زندان‌ها طي ساعات آتي است.

به نوشته پايگاه خبري «الميادين»، اين مركز اعلام كرد كه اين ۱۰۰ اسير فلسطيني در زندان عوفر از تمامي گروه‌هاي فلسطيني هستند و در صورت عقب‌نشيني مديريت زندان از توافق حاصله در خصوص متوقف كردن سركوب و آزار و اذيت اسرا كه پس از عمليات «به دست آوردن آزادي» از زندان جلبوع، آغاز شد، اعتصاب غذاي تدريجي را آغاز خواهند كرد.

كارلوس كي‌روش اجازه پوشيدن برند داخلي را به ملي‌پوشان نداد!

مالك پوشاك ورزشي «مجيد» با اعلام اين مطلب كه كارلوس كي‌روش اجازه پوشيدن برند داخلي را به ملي‌پوشان نداد! گفت: اين درحاليست كه اين توليدي با نام تجاري مروژ تاكنون توانسته درعرصه پوشاك ورزشي با غول‌هاي دنيا رقابت داشته باشه

اوج درخشش مروژ در المپيك ۲۰۱۶ ريو بود. كه ورزشكاران ۳۵ كشور از ۱۰۵ كشور در دهكده المپيك از اين برند استفاده كرده بودند.

رژه اقتدار تانكرهاي سوخت ايراني در مقابل چشم دشمنان مقاومت

بالاخره پس از ماه‌ها دست و پنجه نرم كردن مردم لبنان با نبود سوخت كه در پي تحريم‌هاي آمريكا به وجود آمده بود، با ورود سوخت ارسالي ايران به اين كشور، خنده بر لب لبناني‌ها نقش بست.

به گزارش رجانيوز، تانكرهاي پر تعداد حامل سوخت ايران كه از سمت بندر بانياس سوريه به لبنان در حال حركت بودند، در ميان استقبال مردم، وارد اين كشور شدند.

سيدحسن نصرالله دبيركل حزب‌الله لبنان در سخنراني خود در روز عاشورا، با اشاره به بحران سوختي ايجاد شده در لبنان، اعلام كرد كه به زودي كشتي‌هاي حامل سوخت جمهوري اسلامي ايران به سمت لبنان حركت خواهند كرد.

با توجه به اقدامات آمريكا و رژيم صهيونيستي در تشديد نارضايتي مردمي در لبنان، سيدحسن نصرالله در سخنراني ياد شده به آنها هشدار داد و گفت: از نخستين لحظه حركت كشتي به سمت لبنان ما آن را قلمرو لبنان مي‌دانيم.

آتش ‌تهيه «شرق» اصلاح‌طلب براي غرب اصلاح‌طلب دوست!

اين روزها، برخي رسانه‌هاي اصلاح‌طلب از جمله روزنامه شرق با انتشار اخبار غيرواقعي علاوه بر دادن سوژه به رسانه‌هاي معاند، باعث تشويش افكار عمومي و نااميدي مردم مي‌شود.

روزنامه شرق، چند هفته‌اي است كه با روي كار آمدن دولت جديد، تلاش خودش را به كار گرفته تا با اخبار جنجالي و حتي دروغين خودش را در صدر اخبار نگه دارد.

اين روزنامه‌ اصلاح‌طلب، هفته پيش در ادعايي عجيب مدعي شد كه آموزش و پرورش مصوبه‌اي را به مدارس ابلاغ كرده كه از ارائه كارنامه و پرونده دانش آموز به مادران خودداري شود!‌

موضوعي كه بلافاصله با واكنش آموزش و پرورش روبرو شد و اين دروغ تكذيب شد. محمدحسين كفراشي مديركل رسيدگي به شكايات آموزش و پرورش گفت: به هيچ وجه چنين قانون و بخشنامه‌اي وجود ندارد

ادعاي روزنامه شرق اما بلافاصله به سرخط بسياري از رسانه‌ها و حتي شبكه‌هاي ماهواره‌اي فارسي زبان تبديل شد.

ادعاهايي همچون پيش‌فروش واكسن بركت، مراسم معارفه تجملاتي زاكاني، تضعيف واكسن‌هاي شرقي مورد استفاده در ايران و... از موارد ديگر اخبار دروغ شرق بوده‌است.

به نظر مي‌رسد روي كار آمدن دولت انقلابي و اتخاذ رويكرد خدمت‌گرايي توسط مديران اجرايي چندان به مذاق روزنامه شرق و حاميان آنها خوش نيامده و اين رسانه‌ها تلاش مي‌كنند با خبرسازي‌هاي جعلي مكرر، فضاي رواني جامعه را به التهاب بكشانند.

در ايران توليدكنندگان خودرو آقا هستند و خريداران رعيت!

سياهكلي، عضو كميسيون صنايع مجلس گفت: بازار انحصاري خودرو براي دو خودروساز كشورمان باعث شده است كه به دليل در اختيار داشتن بازار، خودروسازان ايراني لوس و ننر شوند.

در ايران توليدكنندگان خودرو آقا هستند و خريداران رعيت در حالي كه اين موضوع در دنيا بر عكس است و راه حل اين موضوع اين است كه تعداد خودرو سازان را به ۱۰ خودروساز افزايش دهيم.

ما صنعت خودروسازي نداريم؛ توليد خودرو داريم. اگر صنعت خودرو سازي داشتيم تحريم بر خودروسازي اثر نمي‌كرد.

سفير روسيه در ايران:
پذيرش عضويت ايران در شانگهاي اولين موفقيت سياست خارجي آقاي رئيسي بود

سفير روسيه در تهران ضمن ابراز رضايت از پذيرش عضويت ايران در سازمان همكاري شانگهاي، آن را اولين موفقيت سياست خارجي رئيسي و اميرعبداللهيان خواند.

به نوشته رجانيوز لوان جاگاريان سفير فدراسيون روسيه در ايران از تصميم اتخاذ شده در اجلاس سران سازمان همكاري شانگهاي تاجيكستان مبني بر پذيرش ايران در سازمان همكاري شانگهاي ابراز رضايت كرد.

 اخبار ويژه4 مقر گروهك‌هاي ضدانقلاب در شمال عراق منهدم شد
به گزارش خبرگزاري فارس، سردار مجيد ارجمندفر در جمع خبرنگاران اظهار داشت: گروهك ‌‌هاي ضد انقلاب با فاصله كمي در جدار مرز ايران مستقر شده بودند كه در اين زمينه هشدارهاي لازم به دولت عراق و مسوولان و مديران در شمال اين كشور همسايه به آنان داده شده بود.
وي اظهار داشت: ما گفته و تذكر داده بوديم كه اگر كوچك‌ترين خطايي از اين گروهك هاي معاند ديده شود پاسخ سختي دريافت خواهند كرد كه اين امر سبب متلاشي شدن چهار مقر اين گروههاي ضد انقلاب شده است.
سپاه پاسداران انقلاب اسلامي طي هفته گذشته در پاسخ به اقدامات اخير گروهك‌هاي ضد انقلاب در منطقه با يك پاسخ قاطع مقر آنها را در شمال عراق مورد اصابت گلوله و موشك قرار دادند.

روزه سكوت رئيس جمهور سابق در خانه‌اش
حدود چهل الي پنجاه روز است كه «حسن روحاني» رئيس جمهور سابق دولت را تحويل «سيد ابراهيم رئيسي» داده است. طي اين مدت اتفاقات مثبتي در حوزه اجرايي كشور رخ داده است. از تامين واكسن براي كشورمان تا پيوستن ايران به پيمان شانگهاي كه مي‌توان گفت كارنامه قابل قبولي از دولت سيزدهم را تا به اينجا رقم زده است.
اما بسياري شايد اين سئوال را بپرسد كه از رئيس جمهور سابق چه خبر و وي فعاليت سياسي خود را چگونه ادامه مي‌دهد. در همين زمينه گمانه زني‌هاي رسانه‌اي مختلفي مطرح شده است. برخي عنوان مي‌كنند كه وي به احتمال زياد به مجمع تشخيص مصلحت نظام مي‌رود. اما«آيت الله محسن مجتهد شبستري»، عضو مجمع تشخيص مصلحت نظام عنوان كرده است كه «عضويت حسن روحاني در مجمع تشخيص مصلحت نظام بعيد است.»

يك چهره اصلاح‏طلب:
اگر خاتمي هم مي‎آمد رأي نمي‎آورديم
مديرمسؤول روزنامه اصلاح‎طلبِ ابتكار با شركت در برنامه دستخط گفت: در انتخابات رياست‌جمهوري سيزدهم اصلاحات شانس پيروزي نداشت. نه فقط عارف، بلكه حتي اگر خاتمي هم مي‎آمد شانس قطعي نداشتيم.
مردم از تماميت‎خواهي‎ها خسته شدند و گفتند تا كِي بايد كشور را دستِ يك جريان بدهيم و آن‎ها بعد از ۸ سال بگويند نشد و نگذاشتند.

گره‌زنندگان واردات واكسن به FATF در دولت سابق بايد محاكمه شوند
نماينده همدان در مجلس با تقدير از اقدامات دولت آيت الله رئيسي در واردات انبوه واكسن كرونا، خواستار محاكمه مسئولين سابق به دليل گره زدن واردات واكسن به عدم تصويب FATF شد.
حجت‌الاسلام احمدحسين فلاحي عضو كميسيون آموزش و تحقيقات مجلس شوراي اسلامي در گفت‌وگو با فارس، با اشاره به واردات حجم انبوهي از واكسن كرونا اظهار داشت: متأسفانه برخي از مديران دولت سابق واردات واكسن را به FATF و مبادلات بانكي گره مي‌زدند كه با واردات حجم زيادي واكسن در دولت آيت‌الله رئيسي اين خلاف‌گويي آنان كاملاً روشن شد و واكسنيه كردن مردم سرعت بالايي به خود گرفته است و روسياهي براي غربگراها مانده ضمن اينكه محدوديت‌هاي سني تزريق واكسن هم در اكثر استان‌ها برداشته شده است.
وي افزود: هم‌اكنون در اكثر استان‌ها محدوديت‌هاي سني تزريق واكسيناسيون برداشته شده است و افراد بالاي 18 سال مي‌توانند واكسن كرونا بزنند؛ متأسفانه در دولت سابق سرنوشت كشور را به مذاكرات با اروپا و آمريكا گره مي‌زدند در حاليكه اكنون مشخص شده بدون آنها هم مي‌توانيم مسير كشور را پيش ببريم و نيازهاي‌مان را تأمين كنيم.

 توئيت گرديشانگهاي؛ شكل‌گيري مربع قدرت شرق با «ايران»
سيد نظام‌الدين موسوي در واكنش به عضويت دائم ايران در سازمان شانگهاي نوشت: ايران به عنوان عضو رسمي اجلاس شانگهاي پذيرفته شد. حالا در كنار روسيه، چين و هند، جمهوري اسلامي ايران ضلع چهارم «مربع قدرت شرق» را شكل مي‌دهد. وارد نظم نويني در قرن 21 شده‌ايم كه از منظر اقتصادي و سياسي، مربع قدرت شرق، اثرگذارترين بازيگر اين نظم جديد است.

بهانه‌هاي روحاني؛ از واردات بيل تا واكسن
يك كاربر در صفحه توئيترخود نوشت: دراين دولت بدون برجام و FATF اين حجم از واردات واكسن انجام شد ولي يادش بخير قبلا افرادي داشتيم كه واردات بيل و خلال دندون و غذاي سگ را هم ماحصل برجام ميدونستد.

گردن‌زدن سند نحس
كاربر «عيار» هم در پي انحلال اجراي سند 2030 اين گونه واكنش نشان داد: ‏سند نحس ۲۰۳۰ به دستور رئيسي گردن زده شد؛ تمام.

لغو 2030 به زبان طنز
همچنين اسماعيلي به زبان طنز، خبر از لغو سند ضد ايراني اسلامي 2030 در كشور داده است: آقاي رئيسي طي يك حركت نمايشي و انتخاباتي اجراي سند 2030 را لغو كردند.

ضربه كاري به غرب و غرب‌پرستي
كاربر ديگري هم درباره لغو سند 2030 نوشت: ضربه‌ي كاري به دشمن لزوماً با سلاح و موشك نيست؛ بعضي وقتا لغو اجراي يك سند مثل 2030 دشمن رو خيلي ملايم ضربه مغزي مي‌كنه.

كار نكرده، ديدار طلبيده
رستم پور يكي ديگر ازكاربران توئيتري با اشاره به كيفيت و كميت فعاليت‌هاي فرهنگي ابراز كرد: ‏برخي تا كتاب و مقاله‌اي مي‌نويسند، انتظار دارند سريع حمايت شوند و ديدار رهبري بروند. كار فرهنگي يعني ساخت بيش از ۶۰۰ قسمت انيمشين جذاب پرمحتوا براي كودكان...

شيرين و شيرين‌تر
ماك شريعتي نماينده مجلس در توئيتي نوشت: رأي قاطع مجلس(203 رأي) به كليات «تسهيل صدور برخي مجوزهاي كسب و كار» مهمترين مانع زدايي از اشتغال جوانان است. اين اتفاق شيرين، با حضور كم نظير شخص وزير اقتصاد در مجلس، براي اعلام حمايت از طرح و نمايش «اراده مشترك مجلس و دولت» براي جل معضلات اقتصادي، شيرين‌تر هم شد.