صفحه اخبار

امام خامنه‌اي مطرح كردند:
ابتدا بايد تمام تحريم‌ها لغو شود

حضرت آيت‌الله خامنه‌اي (مد ظله العالي) فرمانده معظم كل قوا، در ديدار جمعي از فرماندهان نيروي هوايي و پدافند هوايي ارتش، بيعت تاريخي همافران با امام خميني(ره) در 19 بهمن 57 را يكي از شگفتي سازي هاي مهم و از عوامل اصلي پيروزي انقلاب و همچنين نشان دهنده خطاي محاسباتي آمريكايي ها برشمردند و گفتند: لازمه استمرار حركت پرشتاب انقلاب، حضور مردم در صحنه، كار و تلاش بي وقفه، اتحاد كلمه بخصوص ميان مسؤولان، اعتماد به وعده الهي و افزايش مؤلفه هاي قدرت ملي در عمل است.

ايشان با تأكيد بر اين كه خطاي محاسباتي آمريكا در قبال ايران ادامه دارد و همچنان درك و شناخت صحيحي از ملت ايران ندارند، افزودند: يك نمونه از اين خطاي محاسباتي در فتنه 88 بود كه رييس جمهور دموكرات آمريكا به خيال آن كه كار را تمام خواهد كرد، رسماً از فتنه حمايت كرد.

رهبر انقلاب اسلامي تحريم هاي بي سابقه با هدف از پا درآرودن ايران را نمونه ديگري از خطاهاي محاسباتي آمريكا برشمردند و گفتند: يكي از همان احمق هاي درجه يك، دو سال پيش گفته بود كه عيد ژانويه 2019 را در تهران جشن مي گيريم. حالا آن شخص خودش به زباله دان تاريخ رفته و رييس او هم با لگد و با افتضاح از كاخ سفيد اخراج شده است اما جمهوري اسلامي ايران به لطف خداوند سربلند ايستاده است.

رهبر انقلاب اسلامي تأكيد كردند: با نشستن و تماشا كردن هيچ كاري پيش نمي رود. مسؤولان با حضور در ميدان كار و عمل، و با اعتماد به خدا، دائماً مولفه هاي قدرت ملي را افزايش دهند و در عمل توليد قدرت كنند.

ايشان يكي از مظاهر توليد قدرت را تقويت نيروهاي مسلح به تناسب اقتضائات منطقه اي و بين المللي برشمردند و با تجليل از رزمايش هاي اخير افزودند: انجام چنين رزمايش هاي بزرگ و اعجاب برانگيز، آن هم در شرايط تحريم، در واقع تأمين امنيت ملي به دست فرزندان كشور در نيروهاي مسلح كشور و بسيار افتخار آميز است.

ايشان افزودند: ثانياً بر اساس منطق و استدلال، آمريكا و سه كشور اروپايي كه تعهدات برجامي خود را زير پا گذاشته اند، حق تعيين شرط و شروط براي برجام ندارند.

رهبر انقلاب اسلامي تأكيد كردند: آنها صرفاً در يك برهه بسيار كوتاه در اول كار، بعضي از تحريم ها را موقتاً تعطيل كردند اما بعداً تحريم ها را برگرداندند و حتي افزايش هم دادند، بنابراين حق گذاشتن شرط و شروط ندارند.

رهبر انقلاب اسلامي تأكيد كردند: طرفي كه حق دارد براي ادامه كار برجام شرط بگذارد، جمهوري اسلامي ايران است چرا كه از اول به همه تعهدات برجامي خود عمل كرد ولي آنها تعهدات خود را نقض كردند.

ايشان سياست قطعي، غيرقابل بازگشت و عدول ناپذير جمهوري اسلامي در خصوص برجام را كه مورد اتفاق همه مسؤولان كشور است، به اين شكل بيان كردند: اگر مي خواهند ايران به تعهدات برجامي خود برگردد بايد آمريكا تحريم ها را در عمل و نه با زبان و يا روي كاغذ، كلاً لغو كند، آن گاه پس از راستي آزماييِ صحت لغو تحريم ها، جمهوري اسلامي به تعهدات برجامي خود باز خواهد گشت.

آيت‌الله سيدابراهيم رئيسي مطرح كرد:
برخورد قاطع و دو برابري با مديران متخلف

آيت‌الله رئيسي در جلسه شوراي اداري استان گيلان، با اشاره به اين كه 22 بهمن جلوه قدرت الهي بود، تأكيد كرد: ملت ايران مقابل ستمگران و قدرت هاي سلطه گر به پشتوانه همين قدرت پيروز شد.

آيت الله رئيسي با بيان اين كه امام تحول خواه و تحول گرا بود، تصريح كرد: امام راحل به دنبال تحول در اخلاق، عمل و بخش هاي مختلف كشور بود و وابستگي ايشان را رنج مي داد. استقلال در حوزه هاي فرهنگي، اقتصادي، سياسي و اجتماعي براي ملتي كه از خفقان رنج مي برد، نعمت الهي محسوب مي شد.

رئيس قوه قضاييه در بخش ديگري از سخنان خود، با اشاره به اين كه ارتباطات ناسالم و زد و بندها در ادوار مختلف وجود داشته است، ادامه داد: اين مشكل مربوط به يك دولت نيست و بايد جلوي دست اندازي به جنگل را بگيريم و مديران متخلف بايد به صورت دو برابر مجازات شوند.

رئيس قوه قضائيه به موضوع ساخت و سازهاي غير مجاز در برخي مناطق استان گيلان نيز اشاره و تأكيد كرد: عدالت براي ساخت و ساز غيرمجاز مديران بايد به صورت مضاعف اجرا شود.

رئيس مجلس شوراي اسلامي
اقتصاد كشور از سوء مديريت رنج مي‌برد

رئيس مجلس شوراي اسلامي ضمن تبريك به مناسبت ايام دهه مبارك فجر، گفت: در اين ايام ياد امام و شهدا را گرامي مي‌داريم، امامي كه جز در راه خدا گام برنمي‌داشت و جز براي خدا كلامي نمي گفت. بدون شك امام و شهدا نقطه آغازين يك تحول عظيم در اين مقطع از تاريخ بوده‌اند كه توانستند باعث احياي مجدد اسلام شوند.

رئيس قوه مقننه، تصريح كرد: اين ظلم است كه بخواهيم امام را در چند جمله تعريف كنيم، يا در چند كلمه از ايشان تمجيد كنيم، يا عكسي از امام بگذاريم يا موزه اي در اين خصوص احداث كنيم، چرا كه عظمت و بزرگي امام به راه، باورها، آرمان ها و انديشه هاي ايشان است كه بايد بدان ها توجه كنيم.

قاليباف يادآور شد: امام، خداباور و مردم باور بودند، كما اين كه فرمودند "جمهوري اسلامي، نه يك كلمه بيشتر و نه يك كلمه كمتر"، كه حاكي از اين است هم باورها، هم اسلام و هم مردم در آن موضوعيت دارند.

رئيس مجلس شوراي اسلامي بيان كرد: با وجود همه اين توانمندي ها سوء مديريت در حوزه اقتصادي باعث شده امروز مردم در زندگي روزمره دچار مشكل شوند و هر روز بايد در صف تهيه مرغ با افزايش قيمت ها مواجه شوند و يا هر روز از ارزش پول ملي كاسته مي شود، حال به جاي اين كه براي رفع اين مشكلات چاره انديشي شود، حرف هاي غيرواقعي در مورد بازار زده مي شود كه ريشه اين سوء مديريت ها به فاصله گرفتن از باورها و انديشه هاي امام و شهدا و راه آنها باز مي گردد.

وي ادامه داد: اين شرايط همچنين نشان مي دهد به مردم و استفاده از ظرفيت جوانان مان اعتقاد نداريم و از توان و خلاقيت هاي آنها استفاده نمي كنيم و متاسفانه براي رفع مشكلاتمان از دشمنان مان تمنّا مي كنيم، بنابراين هم كج انديشي وجود دارد و هم سوءمديريت داريم، تاجايي كه شرايط اقتصادي مردم وقتي 100 ميليارد دلار درآمد داريم با زماني كه 20 ميليارد دلار درآمد داريم، تفاوتي ندارد، بنابراين امروز با يك دوقطبي كارآمد و ناكارآمدي مواجهيم.

رئيس مركز پژوهش‌هاي مجلس:
سياست دولت فعلي به شدت التماسي است

دكتر عليرضا زاكاني گفت: در دولت آقاي احمدي‌نژاد شعار سياست خارجه، بازگشت به اصل آرمان‌هاي انقلاب بود و در دولت آقاي روحاني شعار، گره زدن مشكلات داخلي به سياست خارجي بود.

زاكاني تاكيد كرد: در سياست خارجه اگر در روابط با مستكبرين مصلحت و عزت و حكمت ناديده گرفته شود مطالبات يك طرفه است و اين چيزي است كه آنها مي خواهند.

رئيس مركز پژوهش هاي مجلس اظهار داشت: ما موقعي موفق خواهيم شد كه در روابط خارجي الگويي مانند شعارهاي اول انقلاب بسازيم.

وي افزود: ما بايد از يك طرف نگاه مان به ظرفيت هاي شرق باشد و از يك طرف نبايد سير ارتباط منطقي با غرب را از دست بدهيم و نكته مهم اين است كه اولويت اول تمام اين موارد نگاه به ظرفيت هاي داخلي است.

زاكاني اظهار داشت: ما به حفظ منطقه كمك كرديم اما هنر انتقال فرهنگ و اقتصاد به منطقه را نداشتيم. تركيه در بعضي موارد بود بهتر از ما در انتقال اقتصاد و فرهنگ عمل كرد و تمام بازار هاي كشورهاي منطقه را بدست گرفته است.

وي گفت: در مورد دور زدن تحريم بعنوان مثال آنها بانك هاي ما را تحريم كردند و اين حلقه تحريم ها گسترده تر مي شد و ما با استفاده از روابط مختلف توانستيم تحريم‌ها را دور بزنيم و انتقال مالي داشته باشيم.

زاكاني با بيان اين كه رفع تحريم ها با التماس نمي شود، گفت: سياست دولت فعلي به شدت سياست التماسي است.

رئيس مركز پژوهش هاي مجلس افزود: مشكل 2 چيز است، عدم خودباوري و نشناختن توانمندي ها و خودباختگي در مقابل آمريكا و نظام غربي.

سرلشكر سلامي:
آرايش مردم ايران براي عبور از تحريم‌ها جدي است

فرمانده كل سپاه پاسداران انقلاب اسلامي گفت: در كنار نيازهايي كه كشور براي پيشرفت احتياج دارد، خوشبختانه پتانسيل‌هاي خوبي در كشور وجود دارد و دشمنان تلاش مي كنند همه روزنه هاي پيشرفت را به روي ملت ما ببندند اما به همت جوانان هوشمند و پرتلاش، كه جهاد علمي و فناوري را در مسير پيشرفت كشور قرار داده اند امروز مي بينيم بسياري از محصولاتي كه تا قبل مجبور بوديم وارد كنيم و ما را به كشورهاي ديگر وابسته مي كرد به دست جوانان تلاشگر و دانشمند ما توليد مي شود.

سلامي با بيان اين كه ملت ما در حال پيشرفت است و ما در حال قطع همه وابستگي‌ها هستيم، تصريح كرد: به نظر ما تحريم يكي از فرصت هاي بزرگ تاريخي براي كشور ايران است نه يك فرصت در يك مقطع زماني.

فرمانده كل سپاه گفت: امروز تحريم به فرصتي براي تحريك انگيزه ها، باورها و اعتقادات مردم تبديل شده و به مفهوم واقعي يك تلاش واقعي در جامعه براي رفع همه نيازمندي‌ها ايجاد كرده است.

سلامي تأكيد كرد: ما نمي توانيم به هيچ كشوري وابسته باشيم و با كشورهاي ديگر متفاوت هستيم چرا كه در تحريم جهاني هستيم و هيچ كس به ما كمك نمي كند. حتي دوستان ما در بهترين حالت، با ما دشمني نمي كنند، اما هيچ كس به ما كمك نمي كند تا اين كشور روي پاي خودش بايستد.

اسرائيل ديفنس:
پهپادهاي ايران مي‌تواند ارتش ما را فلج كند

يك نشريه نظامي صهيونيستي اذعان كرد: پدافند هوايي اسرائيل نمي تواند از عهده مواجهه با پهپادهاي تهاجمي ايران برآيد.

«اسرائيل ديفنس» در گزارشي به بررسي توانمندي هاي پهپادهاي ايران و امكان مواجهه سيستم پدافندي اسرائيل پرداخت و نوشت: حملات اسكادران هاي مختلف و پهپادها از هر جهت و در ارتفاعات متعدد مي تواند از سامانه پدافند هوايي اسرائيل عبور كرده و مانورهاي نيروي زميني ارتش آن را مختل كند. ايران اخيرا مانورهاي زيادي با هواپيماهاي بدون سرنشين انجام داده كه اسرائيل نبايد اجازه بدهد توانايي هاي ايران در اين زمينه اسرائيلي ها را غافلگير كند؛ چرا كه اين كشور از زمان جنگ با عراق طي دهه‌هاي گذشته در حال توسعه هواپيماهاي بدون سرنشين بوده و جهش بزرگي در اين زمينه داشته است. چندين بار پهپادهاي آمريكايي و اسرائيلي توسط ايراني‌ها ساقط شده است.

ايران داراي دانشگاه هاي عالي در زمينه علوم دقيق و مهندسي بوده و فارغ‌التحصيلان زيادي در مشاغل مربوط به صنعت امنيتي دارد. پهپادهاي ايران بسته به نوع آن مي تواند از سامانه پدافند هوايي اسرائيل عبور كند. قرار نيست همه اين پهپادها وارد حريم هوايي اسرائيل شوند يا به همه اهداف برخورد كنند بلكه ضربه زدن تعدادي از آنها به اهداف نيز براي ايجاد ويراني و مرگ در اسرائيل كافي است.

به عنوان مثال اگر پهپادهاي ايران به ايستگاه هاي راداري اسرائيل برخورد كند سامانه دفاع هوايي كارايي خود را از دست مي دهد و امواج بعدي حملات با موفقيت بيشتري به هدف مي خورند. در اين شرايط بايد جنگ بزرگي را تصور كنيم كه با حملات پهپادي ايران همراه باشد.

لايحه بودجه 1400 بايد بر اساس واقعيات بسته شود نه احتمالات

مهدي عيسي‌زاده نماينده مردم مياندوآب در مجلس شوراي اسلامي، با اشاره به رد كليات لايحه بودجه 1400 در صحن علني مجلس شوراي اسلامي اظهار داشت: از وجنات لايحه بودجه 1400 مشخص بود كه مجلس انقلابي آن را تأييد نخواهد كرد؛ چراكه ما با لايحه‌اي موافقت خواهيم كرد كه براي دولت بعد و مردم ايجاد مشكل نكند.

وي تأكيد كرد: دولت بايد برابر واقعيت جامعه يعني تورم، گراني و در نظر گرفتن اوضاع و احوال دهك‌هاي پايين مخصوصا تبصره 14 حقوق بازنشستگان لشكري، كشوري و تأمين اجتماعي بودجه را اصلاح كند.

عيسي‌زاده گفت: لايحه بودجه 1400 بايد بر اساس واقعيات بسته شود نه احتمالات و همچنين اين لايحه بايد آنقدر روان و ساده بسته شود كه همه بدانند كه حق و حقوق‌شان از بودجه 1400 چقدر است.

وي بر تعامل بين دولت و مجلس تأكيد و تصريح كرد: دولت بايد طي دو هفته آينده كليات اصلاح شده لايحه بودجه 1400 را به مجلس ارائه دهد و مجلس آمادگي دارد تا عيد سه شيفته آن را بررسي و تصويب كند.

 يادداشت

نگاهي به بزرگترين دستاورد سياسي انقلاب اسلامي

 حجت‌الاسلام دكتر محمد ملك‌زاده

انقلاب اسلامي ايران در حالي به چهل و دومين سالگرد پيروزي خود رسيده است كه دستاورد ها و پيشرفت هاي آن در عرصه هاي داخلي و بين‌المللي اكنون بيش از گذشته نمايان گرديده است. امروز در چهل و دومين سالگرد پيروزي شكوهمند انقلاب اسلامي مي‌توانيم شاهد دستاوردهاي بزرگ انقلاب باشيم. به اعتراف دوست و دشمن، انقلاب اسلامي دستاوردهاي قابل توجهي در حوزه هاي مختلف سياسي، اقتصادي، فرهنگي، نظامي و... داشته است كه بسيار گسترده و مفصل مي باشند. مروري اجمالي بر برخي از اين دستاوردها در شرايط كنوني مي تواند ضمن تصحيح برخي تصورات غلط، در سطح جامعه موج اميدآفريني و ايستادگي بيش ازپيش مردم در برابر فشارهاي دشمنان باشد. يكي از مهمترين دستاوردهاي انقلاب در عرصه سياسي است. به اذعان دوست و دشمن مهمترين دستاورد سياسي انقلاب، استقلال سياسي است. استقلال سياسي سرمنشاء بسياري از افتخارات ديگر امروز ايران عزيز بوده است: اگر امروز ملت ما به رتبه 15 علمي جهان دست يافته است، ملتي كه تا چهل سال قبل، قريب نيمي از مردم آن از سواد خواندن و نوشتن محروم بودند، يك افتخار بزرگ براي انقلاب اسلامي است؛ كسب برترين فناوري هاي روز جهان كه برخي از آنها را معدود كشورهاي دنيا در اختيار دارند، يك افتخار براي انقلاب است؛ كشوري كه مردمش پيش از انقلاب در محروميت به سر مي بردند و در بسياري از مناطق از امكانات اوليه همچون آب و برق، مخابرات و راه هاي مناسب بي بهره بودند، اكنون در اوج پيشرفت و اقتدار ماهواره به فضا پرتاب مي كند؛ كشوري كه تا پيش از انقلاب در بسياري از لوازم عادي زندگي به آمريكا و اروپا وابسته بود اكنون در بسياري از فناوري هاي علمي به استقلال و خودكفايي رسيده است و پهپادهاي پيشرفته به كشورهاي قدرتمند جهان صادر ميكند؛ از بركت انقلاب اسلامي، اكنون ايران تنها كشور جهان است كه با افتخار مي تواند ادعا كند هيچ ترسي از آمريكا ندارد و در رويارويي مستقيم با قدرت هاي جهان سربلند و پيروز بيرون آمده است. به بركت انقلاب اسلامي، ايران طعم تلخ شكست را به نظام سلطه جهاني چشاند و قدرتهاي زورگوي جهاني را به چالش طلبيد؛ به بركت انقلاب اسلامي، امروز برخلاف گذشته قدرت آمريكا و هم پيمانانش در حال افول و قدرت جمهوري اسلامي ايران در حال افزايش است. بسياري از نهضت‌هاي آزاديخواهانه جهان از انقلاب اسلامي ايران الگو گرفته اند و... اينها همه به بركت استقلال سياسي ايران و عدم وابستگي به نظام سلطه جهاني است. ملت مستقل ايران با دستان خالي در برابر رژيم وابسته به غرب و مورد حمايت گسترده آمريكا ايستاد و پيروز شد. پس از انقلاب نيز در جنگي نابرابر به دفاع از كشور در مقابل دشمني پرداخت كه همه قدرت‌هاي جهاني از او حمايت مي كردند اما با اتكا به قدرت الهي و بدون نياز به حمايت قدرتهاي سلطه گر پيروز شد. مقايسه ايران مستقل با كشورهاي وابسته منطقه مي تواند ميزان عزت و افتخارات ايران را آشكار نمايد. هرگز فراموش نمي كنيم كه ترامپ در گرماگرم انتخابات رياست جمهوري آمريكا، ديدگاه واقعي خود درباره متحد استراتژيك ايالات متحده يعني كشور عربستان را كه يك كشور كاملا مطيع و وابسته به آمريكاست اين گونه اعلام كرد: «عربستان براي ما همچون گاوي شيرده است كه هر وقت بخواهيم از آن طلا و دلار مي‌دوشيم و هر وقت شيرش تمام شود، آن را سر مي بريم!» چنين حقارتي كه فقط شايسته حاكماني مستبد، وابسته و فاقد جايگاه مردمي است، شامل ايران پيش از انقلاب نيز بود. رفتار دولت آمريكا با ايران وابسته قبل از انقلاب اسلامي نيز همينطور تحقيرآميز بود. روزگاري كشور ايران تحت سلطه كامل آمريكا بود؛ آمريكا با مردم اين كشور مانند مردمان ساير كشورهاي زير سلطه رفتاري بسيار توهين آميز داشت؛ همچنانكه ترامپ بر زبان آورد، هرگاه مي خواست شير آنها را مي دوشيد، هر وقت مي خواست از آنها سواري و باركشي مي گرفت، و هر زمان اراده مي كرد، سر آنها را مي بريد! زماني در ايران دولت وابسته و بي اراده پهلوي، طبق دستور آمريكا، سربازان ايراني را با اسلحه هاي آمريكايي به عمان اعزام مي كرد تا به دستور اربابش جنبشي را كه مردم آن كشور برخلاف منافع امريكا به راه انداخته بودند سركوب كنند و منافع ملي امريكا را به قيمت به خطر انداختن جان سربازان ايراني پاس دارند! وضع آن دوران را با امروز مقايسه كنيم كه اكنون آمريكا در منطقه به وضعي دچار گشته كه بدون در نظر گرفتن ايران نمي تواند هيچ كاري از پيش ببرد. اين بزرگترين افتخار براي نظام مستقل جمهوري اسلامي است. اين افتخار ثمره خون هزاران شهيدي است كه ذلت ديروز را به عزت و اقتدار مثال زدني امروز تبديل كردند قدرت ايران مستقل امروز به حدي است كه مؤسسه هاتسن كه از نزديكترين مؤسسات نزديك به حزب جمهوري خواه آمريكاست، آن را در رديف هفتمين كشور قدرتمند جهان ارزيابي مي كند.
مقام معظم رهبري در بيانيه گام دوم انقلاب با تاكيد بر دفاع ابدي از نظريه نظام انقلابي به حفظ اين دستاورد بزرگ انقلاب اسلامي اشاره مي كند. شايد بتوان اين نظريه را شاه كليد بيانيه گام دوم رهبري توصيف كرد. تاكيد حضرت آيت الله خامنه اي بر مساله حفظ هويت انقلاب از طريق انقلابي بودن و انقلابي ماندن را بايد همواره يكي از موضوعات ثابت مطالبات ايشان دانست. ايشان در مقاطع مختلف همواره تاكيد ويژه اي بر لزوم صيانت از شور انقلابي، حفظ روحيه انقلابي، انقلابي عمل كردن و انقلابي گري داشته اند. رهبر معظم انقلاب بارها و از جمله در بيانيه مهم گام دوم انقلاب تاكيد نموده اند غفلت از شعارهاي اصيل انقلاب -كه استقلال از مهمترين آنهاست - براي ما زيانبار و موجب عقب ماندگي است و هرگاه ما نسبت به اين مهم بي توجهي داشتيم سرعت پيشرفت خود را كند نموده ايم. ايشان در كنار دستاوردهاي عظيمي كه براي يك دوره چهل ساله انقلاب بر مي شمرد اما تاكيد ايشان بر نظريه «نظام انقلابي» و دفاع ابدي از اين نظريه است تا آينده سازان انقلاب اسلامي با نگاه و روحيه انقلابي افق روشني پيش روي نظام جمهوري اسلامي ترسيم نمايند. اميد رهبر معظم انقلاب به جوانان انقلابي است كه با عملكرد انقلابي خويش ايران عزيز را الگوي كامل يك نظام پيشرفته اسلامي بسازند و انقلاب را هر چه بيشتر به آرمانش كه ايجاد تمدن نوين اسلامي و طلوع خورشيد ولايت عظمي است نزديك نمايند.

 اخبار ويژهحسين شريعتمداري:
آمريكا به دنبال گشودن راهي براي مذاكره درباره قدرت موشكي و منطقه‌اي ايران است
دولتمردان آمريكايي تظاهر مي كنند عجله‌اي براي بازگشت به برجام ندارند. آنها در حالي كه طرف ناقض توافق محسوب مي شوند، مي گويند «اگر ايران به تعهدات خود برگردد، ما هم به توافق برمي گرديم». اين در حالي است كه طبق قواعد حقوقي و عقلي، آنها بايد پيشاپيش تخلف خود را جبران كنند. محافل آمريكايي حتي درباره بازگشت به توافق هم نمي‌گويند كه قرار است تحريم‌هاي مالي، بانكي و نفتي را بردارند؛ بلكه مرادشان ذي حق شدن دوباره در برجام (جمله دسترسي به مكانيسم ماشه)، در ازاي وعده‌هايي مانند آزاد سازي محدود برخي منابع بانكي ايران، امكان خريد واكسن و گرفتن وام از صندوق بين‌المللي پول براي مهار كروناست! آن هم مشروط به گشودن باب مذاكره درباره قدرت موشكي و منطقه‌اي ايران!

كارشناس مسائل بين‌الملل:
بايدن به دنبال اجراي برجام نيست
كارشناس مسائل بين الملل گفت: قطعا بايدن به دنبال اين نيست كه برجام را اجرا كند؛ اوباما برجام را اجرا نكرد و بايدن و اطرافيان او از اوباما تندتر هستند.
دكتر مرندي افزود: اطرافيان او در گذشته گفتند خوب است از تحريم هاي ترامپ بعنوان اهرم فشار استفاده شود.
وي ادامه داد: اگر آن ها برجام را اجرا كنند و ما هم متقابلا اجرا مي كنيم ولي تا برجام را اجرا نكنند اين بحث ها و كارها بي فايده است.

تحليلگر نظامي خارجي:
مگر بازي است كه اسرائيل بتواند به ايران حمله كند!
سرتيپ "هشام جابر" تحليلگر نظامي در شبكه روسيااليوم گفت: تبعات خطرناك ماجراجويي هاي نتانياهو براي حمله به ايران بيشتر دامن صهيونيست ها را خواهد گرفت؛ اصلا نيازي نيست ايران موشكي شليك كند فقط كافي است جبهه جنوب را به سوي اسرائيل بگشايد؛ 150 هزار موشك دقيق در انتظار [صهيونيست ها] است.