صفحه اخبار

مقام معظم رهبري در سالروز قيام 19 دي مردم قم:
ورود واكسن آمريكايي و انگليسي به كشور را ممنوع است

حضرت آيت الله العظمي خامنه اي(مدظله)، در سخناني تلويزيوني به مناسبت سالروز قيام 19 دي مردم قم، بر ضرورت حراست از ياد و نام اين قيام تعيين كننده و مضمون ديني و ضدّامريكايي آن تأكيد كردند.

ايشان در ادامه افزودند: دو شخصيت بزرگ علمي، يعني شهيد فخري زاده و آيت الله مصباح يزدي، هر دو در عرصه هاي كاري خويش، چهره هاي برجسته اي بودند كه بايد از ميراث ارزشمند آنها مراقبت شود و راه آنان به بهترين وجه ادامه يابد.

ايشان با اشاره به حوادث روزهاي اخير در آمريكا مانند حمله به كنگره و فرار نمايندگان از تونل هاي مخفي افزودند: آنها در فتنه 88 به دنبال نا امني و ايجاد آشوب و جنگ داخلي در ايران بودند كه موفق نشدند و خداوند همين مساله را در سال 99 بر سر خودشان آورد.

رهبر انقلاب اسلامي در بخش ديگري از سخنانشان به مسئله برجام و آغاز غني سازي 20 درصد اشاره كردند و گفتند: اين بحث را مطرح مي كنند كه آمريكا به برجام برگردد يا برنگردد؟ جمهوري اسلامي هيچ اصرار و عجله اي براي بازگشت آمريكا به برجام ندارد، بلكه مطالبه منطقي ما رفع تحريم ها و بازگرداندن حق غصب شده ملت است كه اين وظيفه آمريكا و اروپايي هاست.

ايشان تصميم مجلس و اقدام دولت براي كاهش بخش ديگري از تعهدات برجام را كاملاً درست و عقلاني دانستند و گفتند: عمل كردن جمهوري اسلامي به همه تعهدات خود در شرايطي كه طرف مقابل به همه تعهدات خود عمل نمي كند، بي معني است.

حضرت آيت الله خامنه اي در ادامه، ورود واكسن آمريكايي و انگليسي به كشور را ممنوع اعلام كردند و گفتند: آمريكايي ها اگر توانسته بودند واكسن توليد كنند اين افتضاح كرونايي در كشورشان به وجود نمي آمد كه در يك روز حدود 4 هزار نفر تلفات داشته باشند.

ايشان افزودند: البته با سابقه اي كه فرانسوي ها در قضيه خونهاي آلوده دارند، به آنها هم خوش بين نيستم، اما تهيه واكسن از كشورهاي ديگر هيچ مشكلي ندارد.

رئيس دستگاه قضا دستورالعمل بازپس گيري اموال نامشروع احتمالي مسؤولان را ابلاغ كرد

رئيس قوه قضائيه با ابلاغ دستورالعملي، دادستاني كل را موظف كرد با همكاري دستگاه‌هاي نظارتي و امنيتي و سازمان هاي مردم نهاد هرگونه مستنداتي كه حاكي از سوء استفاده احتمالي مسؤولين از موقعيت شغلي يا جايگاه مديريتي و كسب اموال نامشروع شده را پيگيري كند.

بهمن ماه سال 98 بود كه مجلس شوراي اسلامي به منظور اجرايي شدن اصل 49 قانون اساسي طرح «اعاده اموال نامشروع» را تصويب و آن را تبديل به قانون كرد.

اين قانون كه با هدف مقابله و مبارزه با فساد تصويب شده به دنبال آن است كه اموال نامشروع مسؤولان را كه به واسطه سوءاستفاده از جايگاه شغلي و مديريتي آن ها كسب شده شناسايي و به بيت المال يا صاحبان حق بازگرداند.

در همين راستا آيت ا... رئيسي نيز در جهت اجراي همه جانبه و سريعتر اين قانون و تقويت و تسريع مبارزه با فساد به خصوص فساد در بين مديران و مسؤولان، دستورالعملي را ابلاغ نموده كه مركز آمار و فناوري اطلاعات قوه قضائيه و دادستاني كل كشور را موظف مي كند ظرف مدت يك ماه با كمك سامانه رسيدگي به دارائي و اموال مسؤولان، مقدمات اجراي اين قانون را فراهم و شناسايي اين گونه اموال را آغاز كنند.

بر اساس اين دستورالعمل، سازمان بازرسي كل كشور، ديوان محاسبات، دستگاه هاي امنيتي، پليس و سازمان هاي مردم نهاد به دادستاني كل كشور در شناسايي اموال نامشروع كمك خواهند كرد و دادستاني موظف است با اولويت رسيدگي به ثروت هاي كلان نامشروع و بدون ملاحظه ي مقام و مسؤوليت فرد خاطي به تخلفات رسيدگي نمايد.

رئيس جمهور نبايد پيام دوگانه به خارج از كشور ارسال كند

نماينده خرم آباد در مجلس گفت: چه دليلي دارد كه مقام معظم رهبري سياست هاي كلان نظام را مشخص مي كنند فردا يا چند روز بعد رئيس جمهور عكس آن را بيان مي كند و قابل قبول نيست كه او برخلاف سياست هاي كلان نظام حركت كند .

مهرداد ويس كرمي نماينده مردم خرم آباد در مجلس شوراي اسلامي، در جلسه علني مجلس و در جريان بررسي اصلاح قانون انتخابات رياست جمهوري اظهار داشت: برخي اوقات افرادي كه رئيس جمهور مي شوند فكر مي كنند كه عضوي از يك حزب يا جناح بوده و يا اهل يك شهر و يا استان هستند و متوجه نيستند كه بايد به مسائل كشور به مسائل كلان نگاه كنند.

وي افزود: رئيس جمهور شخص دوم مملكت است و بايد نگاهي كلان ملي و بين المللي داشته باشد.

واكنش ابطحي به اظهارات فائزه هاشمي:
باور كنيد وضع معيشت مردم مثل خاندان هاشمي نيست!

محمدعلي ابطحي فعال سياسي اصلاح طلب و رئيس دفتر سيدمحمد خاتمي در دولت اصلاحات به اظهارات روز گذشته فائزه هاشمي مبني بر ابراز تمايل براي تداوم فشار اقتصادي آمريكا عليه ايران واكنش نشان داد.

ابطحي در صفحه شخصي خود در توييتر نوشت: سركار خانم فائزه هاشمي! كاش آرزو نمي كرديد ترامپ بماند براي فشار بيشتر به ايران. باور كنيد وضع معيشت بيشتر مردم، مثل خاندان هاشمي نيست. رنج بردند از دوران تحريم و فشار. هيچ قوم و ملتي با نگاه به خارجي سربلند نشده.

 گوناگون

ميثاق

عهدنامه اساتيد، طلاب و دانشجويان دانش آموخته ادوار 25 ساله طرح ولايت

اساتيد، طلاب و دانشجويان دانش آموختگان ادوار 25 ساله طرح ولايت در عهدنامه‌اي با ميراث گران قدر علامه ذوفنون آيت الله مصباح يزدي رحمت الله عليه ميثاق مجدد بستند.
متن اين بيانيه و عهدنامه بدين شرح است:
بسم الله الرحمن الرحيم
إنما يخشي اللهَ من عباده العلماءُ
خبر ناگوار رحلت فقيه بزرگ و فيلسوف كم نظير و متفكر عالي مقام، حكيم مجاهد و عارف مبارز، حضرت علامه آيت الله مصباح يزدي رحمت الله عليه، جهان اسلام و تشيع و حوزه ها و مراكز علمي اسلامي در سراسر جهان را به سوگ نشاند.
اين علامه بزرگوار، بيش از هفتاد سال از عمر پربركت و شريف خود را در راه شناخت اسلام و دفاع از مباني اسلام ناب محمدي صل الله عليه و آله و مبارزه بي امان با جريان هاي انحرافي صرف كردند و در اين راه از سرزنش هيچ ملامت گري نهراسيدند و يك تنه، همه هستي و آبروي خويش را بر كف نهاده و براي دفاع از اسلام سياسي و ولايت مطلقه فقيه، با خناسان مسلط و اربابان قدرت و ثروت مصاف داد و همه گونه تهمت و آزار و ستيز را به جان خريد و لحظه اي از جهاد خستگي ناپذير عليه شياطين باز نايستاد.
انديشه هاي اين فقيه بصير و علامه زمان شناس، همگي تبييني روشن و روان برآمده از عقل و تعاليم قرآن مجيد و معارف زلال محمد و آل محمد صلوات الله عليهم اجمعين است، كه براي هميشه گنجي بي پايان از فكر و انديشه صائب را در اختيار جويندگان انديشه ناب اسلام محمدي صل الله عليه و آله و علوي قرار داده است.
علامه آيت الله مصباح يزدي با مديريتي كارآمد و بصيرتي شگرف، مرزهاي اعتقادي اسلام را ديده باني و حراست كرده و مقتدرانه و دلاورانه، از فرماندهان بي نظير جبهه نبرد عليه كفر و التقاط و انحراف و تحريف و تزوير بود. او بي نظير فرمانده ارشد جنگ هاي نرم، طراح نبردهاي فرهنگي عليه شبيخون دشمن و نيز مولد انديشه هاي راهبردي انقلاب اسلامي و در يك كلام مطيع واقعي ولي فقيه زمانش بود. جايگاه عقبه تئوريك نظام، بحق زيبنده ايشان بود.
اين عالم رباني در يكي از چالشي ترين گردنه هاي تاريخي اسلام، در صيانت از هويت ديني و اسلامي جامعه اسلامي در برابر هجمه هاي بي سابقه اي كه از سوي جهان سلطه به هويت ديني و اسلامي جوامع اسلامي انجام گرفت، نقشي بي بديل ايفا نمود.
حضرت علامه آيت الله مصباح يزدي ، به خوبي مي دانست كه مهمترين و ريشه اي ترين ركن اقتدار يك كشور، نيروي انساني جوان با زيرساخت فكري محكم است كه ضامن همه پيشرفت هاي آن كشور خواهد بود. زماني كه سيل خانمان برانداز مكاتب التقاطي و انديشه هاي كمونيستي، اومانيستي، سكولاريستي و ليبراليستي بر سرزمين فكر و فرهنگ جوانان سرازير شد، ايشان نه تنها سدي محكم و خانه اي امن براي جوانان مهيا كردند، بلكه آنان را با سلاح تفكر عميق، مسلح كرد و شمشير مبارزه به دست آنان داد و هزاران هزار افسر جوان جنگ نرم را در گوشه و كنار كشور اسلامي و حتي در اقصي نقاط جهان تربيت كرد كه همگي خاري در چشم دشمنان اسلام و انقلاب هستند و آمادگي ايستادگي در برابر غرب و شرق را دارند.
طرح ولايت محصول علم نافع، اخلاص و صفاي بي نظير و نگاه نافذ و بصير و تدبير فوق العاده و دورانديشانه ايشان، ساليان سال است كه پناهگاه جوانان، اردوگاه سربازي حضرت حجت (عج)، دوكوهه جنگ نرم و پرورشگاه كادرهاي تراز انقلاب اسلامي گرديده است.
ما، دانش آموختگان ادوار مختلف طرح ولايت، خوشه چينان خرمن پرفيض علم و معرفت حضرت علامه آيت الله مصباح يزدي رحمت الله عليه ، بر خود فرض مي دانيم كه هر چند اندك، حق حيات فكري و معنوي حضرت استاد را ادا كنيم.
اكنون كه غم بزرگ فقدان حضرت استاد در دلهاي ما زبانه مي كشد و در حسرت يكبار ديدار معظم له، چون شمع مي سوزيم و مي سازيم، با ايشان تجديد ميثاق مي كنيم كه راه اين پرچمدار تفكر اسلام ناب را زنده و پرچمي را كه در راه نبرد عليه التقاط و تحريف و تزوير و جنگ با دشمنان دين خدا برافراشته بود، همچنان برافراشته نگه داريم و از هيچ تلاشي در اين راستا فروگذار نباشيم.
توسعه طرح ولايت، برجسته ترين ثمرات حيات طيبه ايشان، در سراسر جهان و نيز معرفي شخصيت جامع الابعاد ايشان را راهبرد اساسي خود مي دانيم و با حفظ ارتباط نظام مند خود با موسسه امام خميني (ره) و شاگردان ممتاز و اثرگذار ايشان، اين خط را كه خط اصيل اسلام ناب محمدي صل الله عليه و آله است، ادامه داده و همچون گذشته پيروي همه جانبه و با استقامت از ولي امر زمان خويش را همواره سرلوحه حيات سياسي، فرهنگي و اجتماعي خويش قرار خواهيم داد.
اميد است كه تفضلات آن عزيز سفر كرده كه در ايام حضر نصيب ما مي شد، در ايام سفر نيز كه محدوديت هاي عالم ماده برطرف گرديده و دست آن جناب بازتر است، بيشتر و بهتر نصيبمان گردد و از هدايت هاي ايشان بهره مند گرديم.
و العاقبه للمتقين
جمعي از دانش آموختگان ادوار 25 ساله طرح ولايت

 اخبار کوتاهيك نماينده مجلس:
دولت دست دانشمندان داخلي را براي توليد واكسن بسته است
علي اصغر عنابستاني در صحن علني در نطق ميان دستور گفت: جناب رئيس جمهور مي گويند چنان گران كرديم كه مردم نفهميدند؛ آقاي روحاني مردم خوب مي فهمند اما به واسطه نجابت و نظام، ضعف عملكرد پرتكرار شما را تحمل مي كنند؛ شما اشتباه فهميده ايد كه كشور را به اين ورطه غلط انداخته ايد؛ شما اشتباه فهميده ايد كه در كشوري كه سال ها است پرچمدار واكسن سازي است براي تامين واكسن چشم اميد به دشمن دوخته ايد و دست دانشمندان ما را براي توليد واكسن بسته ايد.
وي ادامه داد: چرا براي ساخت واكسن مدت ها فرصت سوزي كرديد و به مؤسسات مربوطه اجازه كار نداديد؟ چرا هنوز به انستيتو رازي اجازه آزمايش انساني نمي دهيد؟ كشورهايي كه تمام تلاش خود را بر عليه ملت ايران به كار گرفته اند و حتي از ورود داروهاي مهمي مانند داروي سرطان، بيماري هاي خاص و حتي داروي بيماران پروانه اي به كشور جلوگيري كردند چگونه ناگهان دلسوز ملت ما شدند و براي سلامت ملت ما واكسن تعارف مي كنند؟

لايحه بودجه سال 1400 هم برجامي است و هم بايدني!
محمدجواد عسكري نماينده مردم داراب در مجلس شوراي اسلامي در جلسه علني مجلس در تذكر شفاهي خطاب به رئيس جمهور گفت: آقاي رئيس جمهور شما با شعار تدبير و اميد روي كار آمديد اما افسوس كه هم بي تدبيري كرديد و هم يأس و نااميدي ايجاد كرديد، توصيه مي كنم به دامن مردم بازگرديد و با نگاه به درون، اقتصاد مقاومتي را وجهه همت خود قرار دهيد.
نماينده مردم داراب و زرين دشت در مجلس يازدهم ادامه داد: لايحه بودجه سال 1400 هم برجامي است، هم بايدني و هم مذاكره اي! يقيناً مجلس در اين راستا تمهيداتي اتخاذ خواهد كرد كه مشكلي پيش نيايد.
اين نماينده مجلس خطاب به وزير امور خارجه گفت: وزارت امور خارجه بايد بستر لازم براي استفاده از ظرفيت هاي جمعيت چندصد ميليوني همسايگان در بخش صادرات محصولات كشاورزي ايران را فراهم كند تا هم به اشتغال و رونق توليد كمك كند و هم در شرايط تحريم، جايگزين مناسب براي فروش نفت باشد.

آيت الله كعبي:
ترويج انديشه ناب اسلام آرمان علامه مصباح يزدي بود
آيت ا... عباس كعبي عضو مجلس خبرگان رهبري در مراسم بزرگداشت دانشجويي حكيم مجاهد علامه محمدتقي مصباح يزدي كه در مسجد دانشگاه تهران برگزار شد،گفت: علامه مصباح يزدي به نهضت اسلامي سازي اسلام ناب معتقد بودند و اكنون نيازمند اين نهضت هستيم كه مؤسسه پژوهشي و آموزشي امام خميني كه از ايشان به يادگار مانده است بايد موردتوجه قرار گرفته و از آن بهره برداري كرد.
وي افزود: علامه مصباح يزدي خلاء علامه طباطبايي و آيت ا... مطهري را به درستي پر كرده و مسير را براي همگان مشخص كردند زيرا ايشان نقش محوري در احياگري داشتند و بايد كتاب هاي او را در ميان دانشجويان و مردم ترويج داده شود.
عضو مجلس خبرگان رهبري اضافه كرد: با ترويج انديشه ناب اسلام كه آرمان علامه مصباح يزدي بود بايد اين مكتب گسترش داده شود؛ ايشان ولايت مدار بوده و نمونه بارز مجاهد حكيم هستند.