صفحه اخبار

رسوايي گروگان‌گيران معيشت مردم در پيش است

مالك شريعتي نماينده مجلس درباره گروگانگيري معيشت مردم در كانال تلگرامي خود نوشت: انشاءالله به زودي جزييات دقيق تري درباره ‎گروگان گيري معيشت مردم توسط غربگرايان به ملت خواهيم گفت

به شرط حيات، طراحي و ارتباطات مرموز و پيامهاي مخفيانه رد و بدل شده ميان دلالان وطن فروش با ‎كدخداي جديد رسوا خواهد شد؛ همان ها كه سال 1379 "ديك چني" را مخفيانه به تهران آوردند و...

رييس دستگاه قضا:
تخلفات در واگذاري‌ها را پيگيري مي‌كنيم

اولويت اين قوه در برخورد با ساخت و ساز هاي غيرمجاز، تخلفات درشت، ويلا ها و ساختمان هاي بزرگ است نه آلونك هاي 40 يا 50 متري.

آيت ا... سيد ابراهيم رييسي در نشست با اعضاي فراكسيون روحانيت مجلس شوراي اسلامي از مجلس ازدهم به عنوان مجلسي ولايتمدار، انقلابي و مردمي و ضد فساد ياد كرد كه نسبت به مسائل كشور مطلّع است و دغدغه رفع مشكلات مردم را دارد.

رييس قوه قضاييه با اشاره به دغدغه مشترك دستگاه قضا و مجلس براي رفع مشكلات توليد و تلاش براي جلوگيري از تعطيلي كارگاه ها و كارخانه ها و جهش توليد، تأكيد كرد: بايد با جهت دهي تسهيلات به سوي نظام توليد و حمايت هاي تقنيني و قضايي به كارآفرينان و سرمايه گذاران اطمينان دهيم كه آن ها را در رونق توليد پشتيباني خواهيم كرد.

آيت ا... رييسي اجراي اصل 44 قانون اساسي را از تأكيدات رهبري و سياست هاي قطعي نظام دانست و تصريح كرد: حتماً بايد تصدي گري دولت كاهش يابد و نظارت و حمايت و توانمندسازي بخش خصوصي تقويت شود.

رييس قوه قضاييه با بيان اين كه تخلفات اندك در حوزه خصوصي سازي نبايد مانع اجراي سياست هاي اصل 44 شود، متذكر شد: قوه قضاييه تخلفات در واگذاري ها را با جديت پيگيري مي كند و هيچ زماني اين كار متوقف نشده است، اما نبايد سياست مصوب نظام بر زمين بماند بلكه بايد روند صحيح خود را طي كند.

آيت ا... رييسي با اشاره به لزوم حمايت از مديران ميداني عرصه توليد، تأكيد كرد: ما بايد به مديران شجاع و انقلابي جرأت ريسك پذيري بدهيم تا آن ها در شرايط تحريم احساس كنند دستگاه قضايي و ديگر بخش هاي نظام از آن ها حمايت مي كنند.

بي‌اطلاعي مجلس ازادعاي دولت براي برنامه 9 ماهه اقتصادي

حجت‌الاسلام عليرضا سليمي عضو هيات رئيسه مجلس شوراي اسلامي در پاسخ به اين پرسش كه رئيس جمهور اخيراً اعلام كرده كه «دولت تصميمات مهمي براي 9 ماه آينده اتخاذ كرده كه ربطي هم به انتخابات آمريكا ندارد»، آيا مجلس در جريان اين تصميمات قرار دارد و از جزئيات اين برنامه خبري موجود است، گفت: هيچ نامه اي به مجلس در اين زمينه داده نشده و از جزئيات هم خبري نداريم.

عضو هيات رئيسه مجلس شوراي اسلامي ادامه داد: البته اميدواريم كه دولت اگر برنامه‌اي هم دارد انجام دهد و ما هم انتظار اقدام از سوي دولت را داريم.

وي خاطر نشان كرد: دولت به ما چيزي نگفته است و اگر هم برنامه اي دارد به صورت شفاف و زمان بندي شده اعلام كند.

حسن روحاني روز چهارشنبه هفته گذشته در جلسه هيات دولت، با بيان اين كه در جلسات هفته گذشته ستاد اقتصادي دولت تصميمات مهمي براي 9 ماه آينده اتخاذ شده و هماهنگي هاي لازم بين دستگاه هاي اقتصادي همچون وزارت اقتصاد، وزارت صمت و بانك مركزي ايجاد شده است، گفت: تصميمات اقتصادي دولت از چند هفته قبل بدون توجه به اين كه در آمريكا چه اتفاقي مي‌افتد اتخاذ شده است.

سخنگوي ارشد نيروهاي مسلح:
آمادگي بسيار خوبي براي مقابله با هر نوع تهديدي در مرزهايمان داريم

سخنگوي ارشد نيروهاي مسلح جمهوري اسلامي ايران تاكيد كرد: آمادگي بسيار خوبي براي مقابله با هر نوع تهديدي در مرزهايمان با حضور نيروهاي مرزباني و واحدهايي از نيروي زميني سپاه و ارتش را داريم.

سردار «ابوالفضل شكارچي»، سخنگوي ارشد نيروهاي مسلح جمهوري اسلامي ايران با اشاره به منويات رهبر معظم انقلاب دربارة مناقشه قره باغ، گفت: مقام معظم رهبري بر باز پس دادن سرزمين‌هاي اشغالي آذربايجان توسط ارمنستان تأكيد كردند، جمهوري اسلامي ايران اميدوار است اين مهم از طريق گفت وگو محقق شده و جان و مال مردم دو كشور از راه جنگ مورد تعرض قرار نگيرد.

شكارچي افزود: ضمن اين كه هر دو كشور را همسايه مي دانيم و به هر دو كشور طرف مناقشه قره باغ احترام مي گذاريم، در عين حال به آزاد سازي سرزمين هاي اشغالي تاكيد داريم، نكته ديگر اين كه مراقبت شود مردم آن جا كه ارامنه هم هستند آسيب نبينند، به ويژه ارامنه اي كه در مناطق مسلمانان سكونت دارند.

سخنگوي ارشد نيروهاي مسلح تصريح كرد: از آن جا كه جمهوري اسلامي ايران با جمهوري آذربايجان و ارمنستان مرز مشترك دارد و براي جمهوري اسلامي، امنيت خطوط مرزي و شهروندان مرزنشين در اولويت قرار دارد، دو كشور به شدت مراقب باشند كه كوچكترين تعرضي به جمهوري اسلامي ايران، واكنش قاطع دربر خواهد داشت.

نخستين بالگرد ملي به زودي ساخته مي‌شود

فرمانده هوانيروز ارتش گفت: با توجه به دستور رهبر معظم كه گفتند بايد بالگرد ملي ساخته شود، طراحي ها انجام شده و با دستور فرمانده نيروي زميني ارتش اين كار در حال انجام است.

امير سرتيپ دوم خلبان يوسف قرباني، فرمانده هوانيروز ارتش گفت: امروز ناوگان عظيم بالگردي هوانيروز ارتش جمهوري اسلامي در حوزه توان رزمي و قدرت بازدارندگي به عنوان قدرت برتر خاورميانه محسوب مي شود.

امير قرباني خاطرنشان كرد: در بحث قطعه سازي توانستيم نهضت قطعه سازي كه مورد تاكيد رهبر معظم انقلاب بود، را ايجاد كنيم و 500 نوع قطعه در هوانيروز ساخته مي‌شود كه بر روي بالگردها نصب شده است.

وي كه با ايرنا گفتگو مي كرد، نصب سامانه ديد در شب را يكي از پروژه هاي هوانيروز عنوان كرد و گفت: يكي از كارهايي كه براي نخستين بار در كشور و منطقه خاورميانه توسط متخصصين و خلبانان و پرسنل فني هوانيروز و شركت هاي دانش بنيان به صورت يك مجموعه اجرا شد، نصب سامانه ديد در شب بر روي بالگردها و تست آن در رزمايش ها و تمرينات شبانه در مناطق عملياتي بود.

فرمانده هوانيروز با بيان اين كه هوانيروز عراق اخيرا بازديدي از هوانيروز ما داشتند و قرار شد ما هم بازديد متقابلي داشته باشيم، گفت: طرف عراقي خيلي مايل بود كه از قطعات ما خريداري كند و سامانه هاي ديد در شب توليد كشورمان روي بالگردهاي آنها نصب شود.

طعنه عضو اصلاح طلب شوراي شهر تهران به رئيس جمهور؛
كنار نتايج انتخابات آمريكا آمار كرونا را هم ببينيد!

اميدوارم رئيس جمهور محترم و دلتمردان فرصت كرده باشند به آمار پنجشنبه درگذشتگان كرونا در تهران نيم‌نگاهي بيندازند؛ شايد قانع شدند تهران بايد تعطيل شود.

علي اعطا، يكي از اصلاح طلبان حاضر در شوراي شهر تهران با انتشار توييت طعنه آميزي خطاب به روحاني نوشت: «همه نگاه ها متوجه انتخابات آمريكا ست. طبيعي هم هست. اميدوارم رئيس‌جمهور محترم و دولتمردان فرصت كرده باشند به آمار پنجشنبه درگذشتگان كرونا در تهران نيم نگاهي بيندازند؛ شايد قانع شدند تهران بايد تعطيل شود. از عدد و آمار حرفي نمي زنم. دوستان حتما بهتر از ما اطلاع دارند».

اين طعنه اعطا به روحاني و افراد نزديك به او در حالي مطرح مي شود كه روحاني گفته است «فرق ندارد پيروز انتخابات آمريكا كيست». البته علي‌رغم اين سخن رئيس دولت راستگويان، آقاي رئيس جمهور در سخنان روز پنجشنبه خود كار ترامپ را پيش از اعلام رسمي نتايج انتخابات آمريكا تمام كردند و با جمله «اين آقايي كه در كاخ سفيد بود حتي در دوران كرونا تحريم را تشديد كرد» از ترامپ ياد كردند. اصلاح طلبان هم كه ستادهاي تبليغاتي خود براي بايدن را پيش از آغاز انتخابات آمريكا راه انداخته بودند و حتي در روزهاي گذشته به طور علني از منفعت پيروزي دموكرات ها براي بهره برداري انتخاباتي اصلاح طلبان سخن به ميان آوردند.

اميدواري دوباره دولتي ها براي كاهش قيمت ها!

معاون توزيع و تنظيم بازار وزارت صمت با بيان اين كه قيمت برنج و روغن و كره بر اساس نوسانات ارزي شكل مي گيرد گفت: اميدوارم كه قيمت اين محصولات در يكي دو ماه آينده كاهش يابد.

به گزارش خبرگزاري تسنيم، سعيد عباسي صارمي معاون دفتر توزيع و تنظيم بازار وزارت صمت عنوان كرد: در دفتر برنامه ريزي تأمين توزيع و تنظيم بازار كالاي اساسي كشور و در چند بخش به نمايندگي از تنظيم بازار اقداماتي را انجام مي دهيم اما اصلي ترين كار ما تأمين كالا بر اساس نياز كشور به كالاي اساسي است، نسبت به تأمين با اولويت داخلي اقدام مي كنيم.

اين مقام مسؤول ادامه داد: امسال براي تأمين 60 ميليون تن كالاي اساسي برنامه ريزي صورت گرفته است، از اين ميان 35 تا 40 ميليون از محل كالاهاي توليد داخلي تأمين مي شود و حدود 20 تا 25 ميليون هم بايد از طريق واردات تأمين شود.

عباسي صارمي خاطرنشان كرد: در اكثر كالاها بحث رقابت بازار را داريم. متأسفانه با افزايش نرخ ارز قيمتها به سرعت اضافه مي شود اما در كاهش نرخ اين طور نيست و خيلي تدريجي ارزاني رخ مي دهد. من اميدوارم در يكي دو ماه كاهش شود. قيمت تخم مرغ الآن كم شده است و براي اقلامي كه قابليت نگهداري ندارند معمولاً همين اتفاق رخ مي دهد.

10 درصد ازاموال كشف شده براي افشاءكننده فساد مالي

نايب رئيس كميسيون قضايي مجلس با بيان اين كه طرح سوت زني هفته آينده در دستوركار كميسيون قضايي قرار مي گيرد گفت: بر اساس اين طرح 10 درصد از اموال كشف شده بر اثر فساد به كسي كه فساد را افشا كند اهداء مي شود.

حجت الاسلام حسن نوروزي نماينده مردم رباط كريم در مجلس شوراي اسلامي گفت: طرح سوت زني هفته آينده در دستوركار كميسيون قضايي مجلس قرار مي گيرد.

وي افزود: بر اساس اين طرح حمايت هاي اطلاعاتي، امنيتي و شغلي به طور كامل از كساني كه فساد را افشا مي كنند، به عمل مي آيد و براي افشاكنندگان فساد جايزه و هديه اي هم در نظر گرفته شده است.

نايب رئيس كميسيون قضايي مجلس اظهار داشت: بر اساس اين طرح 10 درصد از اموال كشف شده به عنوان هديه در اختيار كسي كه فساد مالي را افشا كند قرار مي گيرد.

نوروزي خاطرنشان كرد: همچنين در جلسه هفته آينده كميسيون طرح قانون مهريه در دستوركار كميسيون قرار خواهد داشت و مورد رسيدگي قرار خواهد گرفت.

وي افزود: بر اساس اين طرح كسي كه محكوم به پرداخت مهريه است زندان نمي رود و اگر دارايي دارد، دارايي وي فروخته و مهريه از آن طريق پرداخت مي شود كه اثبات داشتن مال و اموال فرد محكوم برعهده زوجه است.

نايب رئيس كميسيون قضايي مجلس در پايان گفت: همچنين بر اساس اين طرح اگر فرد محكوم به پرداخت مهريه مال و اموالي نداشته باشد، بخشي از حقوق وي به صورت ماهانه براي مهريه پرداخت مي شود و اين كه چه مقدار از اين حقوق براي مهريه پرداخت شود به تشخيص قاضي بازمي گردد.

 گوناگون

توئيت گردي


واكنش حساب توييتر دفتر رهبر انقلاب به شكست ترامپ
صفحه توييتر انگليسي دفتر آيت ا... خامنه اي در واكنش به شكست ترامپ در انتخابات نوشت: اوضاع در ايالات متحده و آنچه آنها خود در مورد انتخابات خود مي گويند يك نمايش است! اين نمونه اي از چهره زشت ليبرال دموكراسي در ايالات متحده است. صرف‌نظر از نتيجه، يك چيز كاملاً واضح است، سقوط قطعي سياسي، مدني و اخلاقي رژيم ايالات متحده است.

هويج و چماق خارجي ادامه دارد اما كنش مستقل دولت...
سيداحسان خاندوزي، نماينده مجلس در واكنش به كاهش نرخ دلار طي توييتي نوشت: پيشاپيش از تقويت ارزش ريال خوشحاليم اما خوشحالتر بوديم اگر مديون تلاش دولت ما بود نه مرهون تغيير دولت دشمن و خوشحالتر بوديم اگر پايدار باشد. مثل كاهش وابستگي ما به نفت كه باز محصول اراده خارجي بود.
هويج و چماق خارجي ادامه دارد اما كنش مستقل دولت ايران كجاست؟

پيام توييتري زينب سليماني بعد از شكست ترامپ
زينب سليماني در واكنش به شكست ترامپ در انتخابات طي توييتي نوشت: باخت ترامپ قمارباز و جنايتكار در انتخابات آمريكا امري نيست كه خوشحالي خود از آن را پنهان كنيم. احمق درجه يكي كه مشاوران احمق تر به او گفته بودند با آفريدن آن شب شوم و سياه، آينده خود را تضمين مي كند؛ غافل از اين كه خداوند در كمين نشسته و خون سردار قهرمان ايرانيان او را به يكي از نفرت‌انگيزترين سياستمداران جهان تبديل خواهد كرد، چنان‌كه حتي مردم جامعه خودش، افول و رسوايي اش را جشن بگيرند.
جهان از ياد نمي برد كه سرباز ملت ايران گفت « ترامپ قمارباز! من حريف تو هستم» و هم او حالا بر اريكه عرش ايستاده و نجوا مي كند «ولاتحسبن الذين قتلوا في سبيل الله امواتا با احيا عند ربهم يرزقون» و تازه اين اول راه است و و مسير «انتقام سخت» تازه گشوده شده است.
اما خوشحالي از رفتن ترامپ جنايتكار هرگز به معناي رضايت از روي كار آمدن كسي نيست كه خود از بانيان داعش است و شهادت سردار ما را «اجراي عدالت» خواند. آن كه تقاص خون حاج قاسم را خواهد داد آمريكا در كليت و تماميت آن است و الا اينها كه مي آيند و مي روند به تعبير آن سيد حكيم«سرشان به قدر بند كفش حاج قاسم نمي ارزد»

بيانيه بايدن در شهادت سردار سليماني فراموش نمي شود
مصطفي قمري وفا فعال رسانه اي درباره بيانيه بايدن در شب شهادت حاج قاسم سليماني طي توييتي نوشت:
بايدن اعلام كرد رئيس جمهور آمريكا شدم!
اما هيچ ايراني باغيرت و باشرفي بيانيه بايدن در شب شهادت حاج قاسم سليماني را فراموش نمي كند: هيچ آمريكايي‌اي در مرگ قاسم سليماني عزاداري نمي كند. او مستحق اين مرگ بود...
«جنتلمن‌هاي پشت ميز مذاكره، همون تروريست‌هاي فرودگاه بغدادند! »

ديدگاه شمخاني درباره عبرت ترامپ براي آيندگان
علي شمخاني، دبير شوراي عالي امنيت ملي در واكنش به باخت ترامپ طي توييتي نوشت: پايان ترامپ، شگفتي نيست، حكم مقدر تاريخ است. بيشتر مردم آمريكا بر كارنامه سراسر ناكاميِ تفكري كه قلدري و زورگويي را حلال مشكلات مي دانست، مهر مردودي زدند. آيا دولت منتخب اين درك را دارد كه زير قاب عكس او در كاخ سفيد به جاي عبارت چهل وپنجمين رييس جمهور بنويسد: «عبرت آيندگان»

آيا دلار 30 هزار توماني به خاطر FATF بود؟
مسعود براتي، كارشناس مسائل سياسي در توييتر نوشت: خب يك سلامي خدمت تمام عزيزان رسانه اي، كارشناس، بازرگان و بانكدار عرض كنم كه در ماه هاي اخير تلاش‌هاي فراواني كردند كه بگويند: دلار 30 هزار توماني به خاطر FATF است.
احتمالا انتخاب بايدن به صورت خودكار ايران را از ليست سياه FATF خارج كرده!
همين، سلام من را به ايشان برسونيد!

 اخبار ويژه


شباهت ها و تفاوت هاي آمريكاي 2020 و ايران 88
انتخابات پرمناقشه رياست جمهوري آمريكا به طرز قابل ملاحظه اي، خاطره انتخابات رياست جمهوري ايران در سال 88 را زنده كرد.
آنچه پاي انتخابات 88 ايران را به انتخابات 2020 آمريكا باز كرد طيفي از شباهت ها، تفاوت ها و تناقضات بود كه در مقايسه بين اين دو انتخابات خود را نشان مي داد.
مهم ترين شباهت انتخابات 2020 آمريكا و 88 ايران، رفتار كانديداهاي بازنده دو انتخابات است. زمزمه هاي تقلّب پيش از برگزاري انتخابات و اعلام پيروزي قبل از پايان شمارش آراء اتفاقي بود كه سال 88 از سوي كانديداي شكست خورده انتخابات يعني ميرحسين موسوي رخ داد و در انتخابات 2020 آمريكا نيز از سوي دونالد ترامپ رئيس جمهور اين كشور صورت گرفت.
با اين تفاوت كه ترامپ، اعلام پيروزي نهايي نكرد و مدعي شد كه در آستانه پيروزي نهايي، آراء او به طرز عجيبي به سمت رقيب برگشته است.
رفتار دو طرف، شباهت هاي ديگري نيز دارد، از جمله اينكه موسوي و ترامپ هر دو زير بار نتيجه انتخابات نرفتند، با اين تفاوت كه در سال 88 موسوي حاضر نشد به ساختارهاي قانوني رجوع كند، اما ترامپ بارها اعلام كرده است كه به نهادهاي قانوني كشور شكايت خواهد برد.
از شباهت هاي رفتاري موسوي و ترامپ كه بگذريم، به تناقض هايي مي رسيم كه باز هم پاي انتخابات 88 را به وسط مي كشد. اتفاق غيرمنتظره اي كه در انتخابات رياست جمهوري آمريكا رخ داد، رفتار رسانه هاي بيگانه در قبال انتخابات آمريكا و واكنش آن ها به زير سؤال بردن انتخابات توسط ترامپ بود. رفتاري كه در تناقض 180 درجه اي با رويه اي است كه همين رسانه ها نسبت به انتخابات سال 88 ايران اتخاذ كردند.

افول اخلاق در كليساي كاتوليك با حمايت از همجنس بازي!
رسانه هاي جهان از جمله "نيويورك تايمز" طي گزارشي اعلام كرند پاپ فرانسيس در يك مستند ويدئويي گفت: "همجنس گرايان حق عضويت تحت يك خانواده را دارند. آن ها فرزندان خدا هستند و حقّ داشتنِ يك خانواده را دارند. هيچ كس نبايد به خاطر آن بيرون رانده شود و يا بدبخت شود.
فرانسيس براي اولين بار به عنوان پاپ گفت كه زوج هاي همجنسگرا شايسته شناخت روابط قانوني خود هستند و آن چه ما بايد ايجاد كنيم، يك قانون اتحاديه مدني است. به اين ترتيب آن ها از نظر قانوني تحت پوشش قرار مي گيرند. من پاي آن ايستاده ام!
بر پايه اين گزارش، بسياري از كاتوليك هاي همجنسگرا و متحدان آن ها در خارج از كليسا از اظهارات پاپ استقبال كردند.
اين گزارش مي افزايد: منتقدان محافظه كار وي در سلسله مراتب كليسا و به ويژه در جناح محافظه كار كليسا در ايالات متحده كه سال ها او را به رقيق كردن آموزه كليسا متهم مي كردند، اين اظهارات را متعارض با آموزش كليسا مي دانند. نيويورك تايمز ادامه مي دهد: اسقف توماس توبين از پراويدنس در اين باره گفت: "بيانيه پاپ به وضوح در تضاد با آموزه هاي طولاني مدت كليسا در مورد اتحاديه هاي همجنس است"
كارگردان اين مستند،" اوگني آفيينفسكي" به نيويورك تايمز گفت كه فرانسيس مستقيماً اظهارات اين فيلم را به او گفته است. وي در پاسخ به سؤالي درباره زمان اظهارات پاپ پاسخ نداد. گفتني است در سال 2010، هنگامي كه آرژانتين در آستانه تأييد ازدواج همجنس گرايان بود، فرانسيس، اسقف اعظم وقت بوينس آيرس، از ايدة اتحاديه هاي مدني براي زوج هاي همجنسگرا حمايت كرد.

چرا ايران نسبت به دوگانه ترامپ- بايدن نگران نيست؟
درحالي كه اكثر كشورهاي جهان نسبت به انتخابات امريكا حساس بودند و دوگانه ترامپ- بايدن بر سياست گذاري كشورشان اثر بخش است, ايران و روسيه و چين نسبت به اين دوگانگي اظهار بي طرفي كرده، اظهار داشتند پيروزي هر يك از نامزدهاي جمهوري خواه و دموكرات تاثيري بر موضع ما نسبت به امريكا ندارد. بررسي اين مساله نشان مي دهد كه كشورها تا چه اندازه از اقتدار و استقلال سياسي برخوردار هستند. بي ترديد كشورهايي مانند عربستان سعودي، بحرين، امارات و.... كه از استقلال سياسي و اقتدار ملي بي بهره اند به شدت تحت تاثير تغييرات سياسي در امريكا هستند و بايد به گونه اي موضع گيري كنند كه سياستمداران امريكايي به آن ها روي خوش نشان بدهند. در انتخابات سال 1976 كه كارتر از دموكرات ها به پيروزي رسيد شاه ايران حامي نامزد جمهوري خواهان بود و به او نيز كمك هاي مالي نيز كرد. زماني كه كارتر به پيروزي رسيد به شدت به هراس افتاده بود از اين جهت همسرش فرح را در راس هياتي از زنان همراه با هداياي خاص به امريكا فرستاد تا دل كارتر را به دست آورند. امروز نيز در گزارش ها آمده است كه وليعهد عربستان سعودي بن سلمان، كه كشورش را قدرتمندترين كشور منطقه مي پندارد، از شكست ترامپ و پيروزي بايدن اظهار نگراني كرده است زيرا فكر مي كند با حمايت هاي بي دريغ مالي عربستان از ترامپ و پيروزي بايدن موقعيتشان به خطر مي افتد و ممكن است وزنه بن نايف در رژيم آل سعود سنگين شود. بي ترديد اين گاو شيرده براي حفظ موقعيت خودش بايد حال خوبي به بايدن نيز بدهد. اما رهبر جمهوري اسلامي همانند دو ابرقدرت ديگر با اقتدار كامل اعلام مي كنند سياست ما با آمدن اين و آن در امريكا تغييري نمي كند. اين موضع گيري نشانه استقلال و اقتدار ملي يك كشور است موضعي كه ايران را در سطح يك ابرقدرت قرار مي دهد.