صفحه اخبار

هاشمي رفسنجاني و برنامه صندلي داغ

چندي پيش رسانه‌هاي مختلف اعلا‌م كردند كه آقاي رفسنجاني در صندلي داغ شركت و در ايام نوروز86 از شبكه دو پخش خواهد شد. اين خبر در ستون خبر ويژه هفته‌نامه پرتوسخن نيز درج شد؛ ولي پس از گذشت قريب به سه ماه از درج آن خبر هنوز از پخش برنامه صندلي داغ آقاي هاشمي خبري نشده است. بهدنبال درج خبري در سايت انصارنيوز مبني بر اين‌كه شنيده‌ها حاكي است كه آقاي هاشمي در اين برنامه شركت كرده ولي بنا به دلا‌ئلي از پخش آن جلوگيري شده است. تهيه‌كننده برنامه مذكور طي جوابيه‌اي به سايت انصارنيوز نوشته است: «برنامه صندلي داغ هيچ‌گاه از آقاي هاشمي برنامه‌اي ضبط نكرده كه اجازه پخش آن را پيدا كند.»

بنا به گزارش سايت انصارنيوز، پيش از اين فرشيد سعيدي مدير گروه اجتماعي شبكه دو از دعوت آقاي هاشمي براي صندلي داغ خبر داده و گفته بود كه اين برنامه به احتمال زياد همزمان با دههِ فجر پخش مي‌شود. گويا ناهماهنگي مديرگروه اجتماعي شبكه دو و تهيه‌كننده برنامه صندلي داغ در اعلا‌م زمان پخش برنامه صندلي داغ رفسنجاني باعث ايجاد ابهاماتي شده است.

مهم ترين دستاورد سفرهاي استاني

نماينده كرمان و راور ايجاد شور و نشاط و افزايش اميد در مردم را از مهمترين دستاوردهاي سفرهاي استاني رياست جمهوري دانست.

به گزارش خبرگزاري فارس، غلامرضا كرمي از سفر رئيسجمهور و هيأت دولت به استان كرمان قدرداني كرد و گفت: ايجاد شور و نشاط و افزايش اميد در مردم مهم‌ترين دستاورد سفرهاي استاني رياستجمهوري است كه خوشبختانه اين حالت در استان كرمان به وضوح مشاهده شد.

كرمي تأمين 8/1 ميليون تن گاز اتيلن براي خط لوله انتقال گاز، احداث 33 سالن ورزشي، ايجاد 800 واحد تعاوني توليدي توزيعي براي اشتغال جوانان، مجوز احداث باند دوم راه باغين، ماهان و بم به بزرگراه، طرح توسعه جنوب استان با هدف كپرزدايي، احداث 30 هزار واحد مسكوني روستايي، صدور مجوز ايجاد پالايشگاه در شهر كرمان، تأمين اعتبار دهكده المپيك، احداث استخر سرپوشيده، ايجاد دانشگاه،‌ تكميل و راهاندازي بيمارستان 300 تختخوابي آيتالله كاشاني، احداث فرهنگسراي بزرگ كرمان، جابجايي انبار نفت كرمان به خارج از شهر، تامين اعتبار مورد نياز آب سد صفارود، افزايش اعتبار فاضلاب شهر كرمان، احداث سد با هدف تأمين آب آشاميدني، احداث مركز آموزش عالي در رشته فرش دستباف و بازسازي نقاط آسيب ديده از زلزله را از جمله مواردي برشمرد كه به اهتمام نيازمند است.

نماينده كرمان و راور ابراز اميدواري كرد كه با پشتكار دولت و مسؤولين استان كرمان اقدامات اجرايي پيرامون تصميمات اتخاذ شده صورت گيرد.

حمايت آيت الله جوادي آملي از طرح امنيت اجتماعي

آيت الله جوادي آملي اقدام توهين آميز نشريات دانشجويي دانشگاه اميركبير نسبت به مقدسات اسلامي و اميرالمؤمنين(ع) را محكوم كرد و گفت: تمام اين اقدامات از سوي دشمنان سازماندهي شده است و با هدف برهم زدن اتحاد ملي و انسجام اسلامي صورت مي گيرد.

وي گفت: توهين به وجود مبارك حضرت علي(ع) كه بعد از پيامبر گرامي شايستهترين انسان روي زمين بوده ، امري نابخشودني است.

خطيب نمازجمعه قم در بخش ديگري از سخنان خود به مسأله اجراي طرح مبارزه با بدحجابي و ارتقاي امنيت اجتماعي از سوي نيروي انتظامي اشاره كرد و اظهار داشت: هيچ فرد يا گروهي حق ندارد در مسير حركتي كه نيروي انتظامي در پيش گرفته، خلل ايجاد كند.

آيت الله جوادي آملي، ترويج فساد و فحشا را مشكلي سياسي و امنيتي دانست و افزود: ورود گسترده كالاهاي قاچاق كه باعث ترويج فساد مي شود، حاكي از آن است كه اين اقدامات با برنامهريزي دشمنان صورت ميگيرد و به همين دليل و براي مقابله با دشمنان همه بايد نيروي انتظامي را در ارتقاي امنيت اجتماعي ياري دهند.

حسين شريعتمداري:
آن قدر ناجوانمرد نيستم كه از احمدي نژاد حمايت نكنم

مديرمسؤول روزنامه كيهان طي سخناني با موضوع «نقد دولت نهم» در جمع دانشجويان دانشگاه اصفهان با تأكيد بر اين‌كه «به عنوان نماينده آقاي احمدي‌نژاد در اين دانشگاه حضور نيافته‌ام» گفت: اما آنقدر هم ناجوانمرد نيستم كه از يك برادر پا بهكار و متعهد كه همه چيزش را براي مردم و انقلاب گذاشته حمايت نكنم.

به گزارش ايسنا، حسين شريعتمداري افزود: ميزان تحصيلات كلاسيك اعضاي كنوني دولت بسيار برتر از همه‌ دولتمردان قبلي است.

وي چگونگي انتخاب وزراي دولت نهم را نمونه‌اي از قانون‌گرايي دانست و تصريح كرد: همين مجلس اصولگرا كه اكثريت آن هم‌طيف آقاي احمدي‌نژاد هستند، به بعضي از وزراي پيشنهادياش را‡ي ندادند.

مدير مسؤول روزنامه كيهان درباره آن‌ چه مبني بر تغيير70 درصدي مديران در دولت نهم مطرح مي‌شود، گفت: براساس آمار، دولت اصلاحات ظرف 6 ماه 15 هزار مدير را تعويض و دولت كنوني ظرف 2 سال فقط 3 هزار نفر را عوض كرد.

مدير مسؤول روزنامه كيهان درباره كمك به مردم فلسطين اظهار داشت: كساني كه به مردم فلسطين كمك مي‌كنند هزينه امنيت خود را مي‌دهند و نبايد فكر كنند صدقه مي‌دهند.

شريعتمداري در پاسخ به سؤالي مبني بر طرح حجاب گفت: واقعيت اين است كه برخي‌ها قصد دارند طرح امنيت اجتماعي را در حد طرح حجاب عنوان كنند در حالي كه اين اقدام برخورد اصلي با باندهاي سازمان‌يافته است، اما كسي كه معتقد است نبايد با اين باندها برخورد شود، يا درك چنين برخوردهايي را ندارد و يا آلوده است.

سيدحسن نصرالله:
گزارش وينوگراد، پيروزي حزب ا... و شكست اسرائيل را در تاريخ ثبت كرد

سيدحسن نصرالله با اشاره به گزارش كميته اسرائيلي تحقيقات در مورد جنگ لبنان گفت، اين گزارش نتيجه نهايي جنگ اخير اسرائيل عليه لبنان را مشخص كرد و شكست اسرائيل و پيروزي حزب الله را براي هميشه در تاريخ به ثبت رساند.

دبيركل حزب الله لبنان اظهار داشت: من امروز نيامدهام كه برخلاف انتظار بسياري؛ اولمرت، حالوتس يا ديگر اعضاي دولت اسرائيل را سرزنش كنم. فقط جا دارد كه امروز به ياد حرف پرتز بيفتيم كه اخيرا اعلام كرد سيد حسن نصرالله در طول عمر خود هرگز نام مرا فراموش نخواهد كرد. از اين فرصت استفاده ميكنم و جواب او را ميدهم و مي گويم: آري! من هرگز نام كسي را كه اين فرصت بزرگ و تاريخي را براي ما فراهم ساخت تا بر دشمن خود -اسرائيل- پيروز شويم فراموش نخواهم كرد.

نصرالله افزود: من همان روز اول جنگ نيز گفتم كه اين دولت دولت كمتجربهاي است و امروز به ملتهاي منطقه ميگويم زماني كه اين دشمن شكست ميخورد و به شكست خود اعتراف ميكند بايد از چنين دشمني تجربه بياموزيم.

وي با اشاره به گزارش كميته وينوگراد تأكيد كرد: اين كميته با گزارشي كه ارايه داد نتيجه نهايي اين جنگ را مشخص كرد. زيرا بسياري تا بهامروز هنوز هم نميتوانستند نتيجه نهايي اين جنگ، يعني پيروزي ما يا شكست اسرائيل را باور كنند. در گزارش اين كميته بر شكست بسيار بزرگ اسراييل در جنگ اخير لبنان تأكيد شده است و از كلمه شكست بيش از صد بار در تك تك مفاد ذكر شده در اين گزارش استفاده شده است. بهطوري كه اولمرت مجبور شد به اشتباهات خطرناك خود در اين جنگ اعتراف كند و بگويد كه من در رهبري اين جنگ شكست خوردم. قصد اصلي من شماتت اسراييل نيست و نميخواهم اين كار را بكنم اما قصد دارم كه به ملتهاي منطقه بگويم بايد از چنين دشمني كه به شكست خود اعتراف ميكند عبرت آموخت.

80 درصد جمعيت بغداد بيننده شبكه العالم هستند

يك مركز تحقيقاتي خصوصي در واشنگتن در گزارشي تحليلي به عملكرد شبكه العالم و شبكههاي برون مرزي جمهوري اسلامي ايران پرداخته است. در ابتداي اين گزارش به تاريخچه و اهداف ايران در راه اندازي شبكهها اشاره شده و آمده است: صراحت ديدگاه رسانههاي ايران در مقايسه با موضع نظامي و ايستادگي اين كشور در برابر فشارهاي سياسي غرب، هم‌چنان كانون توجه بسياري از تحليلگران است.

اين گزارش با اشاره به نظرسنجي بهدست آمده از سوي نيروهاي امريكايي آورده است: شبكه العالم بيشترين اطمينان اذهان عمومي عراق را به خود جلب كرده است و شبكه رسانهاي عراق )SMN( و شبكه مذهبي نجف از ديگر شبكههايياند كه نسبت به ديگر شبكههاي موجود از محبوبيت بيش‌تري برخوردار هستند.

طبق نظرسنجي ديگري گفته شده بيش از80 درصد جمعيت بغداد به تماشاي برنامههاي العالم مي پردازند، بهطوري كه56 درصد آنها نيز اخبار مورد دلخواه خود را از اين شبكه دريافت ميكنند و اين به گونهاي است كه شبكه العالم، حتي براي جذب اطمينان بيشتر، خبرنگاراني را برميگزيند كه از لهجه محلي عراقي نيز برخوردارند.

مشاور نظامي رهبر انقلاب:
هيچ كشوري توان حمله به ايران را ندارد

‌‌جانشين رييس مشاوران نظامي مقام معظم رهبري تأكيد كرد:هيچ كشوري توان حمله به جمهوري اسلامي ايران را ندارد.

سرتيپ «ناصر آراسته» روز يكشنبه در گفت و گو با ايرنا گفت: دشمنان در صورت هرگونه تعرض به ايران، با مشت آهنين لشكر اسلام مواجه خواهند شد.

وي زندگي توا‡م با آرامش و صلح را از سياست‌هاي بنيادين جمهوري اسلامي ايران خواند و تصريح كرد: دكترين نظامي كشورمان بر اساس دفاع طرحريزي شده است و در صورت عدم تعرض، ايران خطري براي همسايگان بهشمار نمي‌رود.

‌سرتيپ آراسته با اظهار اينكه «دشمنان و به‌ويژه امريكا در صورت اطمينان از شكست و عدم توانايي جمهوري اسلامي، در تعرض به كشورمان درنگ نميكردند» گفت: شعارها و جنگ‌هاي رواني كه هم اكنون شاهد آن هستيم، گواهي بر اين مدعا است.

مشاور نظامي رهبر معظم انقلاب اسلامي افزود: ارتش با تجربه جنگ هشت ساله و بهره‌گيري از تاكتيك‌هاي روز و بوميكردن توان نظامي در نقطه‌اي از اقتدار قرار دارد كه با گذشته قابل قياس نيست.

سرتيپ آراسته، ناتواني اداره جنگ از سوي امريكا را دليل ديگري براي نپذيرفتن خطر حمله به ايران دانست و تصريح كرد: شرايط نظامي و سياسي منطقه خاورميانه به گونه‌اي است كه هيچ دشمني امكان حمله به ايران را ندارد.

روزنامه اسپانيايي:
جهان در گذر يك موج اسلام گرايي قرار گرفته است

به گزارش رجا نيوز، روزنامهِ اسپانيايي آ.ب.ث در مقاله‌اي با عنوان «در دفاع از اسرائيل» نوشت: هرچند كه عملكرد تلآويو قابل انتقاد باشد، اسرائيل امروزه تنها سپري است كه ما را در برابر موج اسلا‌م‌گرايي به رهبري ايران محافظت مي‌كند. اين روزنامه در عين حال نسبت به آسيب‌پذيري اسرائيل هشدار داد و نوشت: پرتاب فقط يك بمب روي تلآويو كه نيمي از جمعيت اين رژيم و بسياري از زيربناهاي حساس آن را در خود جا داده است براي نابودي اسرائيل كافي است.

نويسنده مقاله مذكور در ادامه نوشته است: نبايد شكي باقي بماند كه جهان اكنون در گذر يك موج اسلا‌م‌گرايي قرار گرفته است و گسترش اين موج امروزه با روش‌هاي بسيار متنوعي پيش مي‌رود وي مدعي شده اكنون موج ياد شده از تحميل مسائل شرعي اسلا‌مي در محله‌هايي از شهرهاي كشورهاي غربي گرفته تا ايجاد واهمه يا شانتاژ در سطح بين‌المللي را در برمي‌گيرد.

آ.ب.ث افزوده است: در اين ميان كسي كه به بهترين نحو، موج اسلا‌م‌گرايي را معرفي كرده محمود احمدي‌نژاد است كه گفته است جهان اسلا‌م در طول 300 سال گذشته كناره‌گيري كرده بود اما امروز شاهد موج جديد رشد اخلا‌ق و معنويتي هستيم كه در سرتاسر جهان اسلا‌م گسترش پيدا كرده است. ما بهزودي بلا‌هايي را از جهانمان پاكسازي مي‌كنيم. اين روزنامه نوشته است متأسفانه منظور احمدي‌نژاد از «بلا‌ها» همان اسرائيل و امريكا است.

نويسنده مزبور نوشته است: احمدي‌نژاد رسالت‌هاي [مرحوم امام] خميني را كه سقوط شاه، بي‌آبرويي صدام، ناپديد شدن اسرائيل و پيروزي بنيادگرايي اسلا‌مي در جهان اعلا‌م كرده بود، باور دارد. احمدي‌نژاد كه خود شاهد دو مورد نخست بوده است اكنون مي‌خواهد عامل تحقق خواسته سوم [امام] خميني يعني ناپديد شدن اسرائيل باشد.

ماجراي هتك حرمت دختر محجبه در دانشگاه تهران چه بود؟

يكي از اساتيد حق التدريس دانشكده هنر دانشگاه تهران در كلاس درس خود از دانشجويان خواست كه تصوير يك فرشته را نقاشي كنند. يكي از دانشجويان فرشتهاي را به تصوير ميكشد كه مو برسر نداشت. استاد مذكور به دانشجو ميگويد: چرا اين فرشته مو ندارد؟

در اين ميان، خانم... دانشجوي ديگر اين كلاس خطاب به استاد ميگويد: احتمالا نميخواسته تا موهاي اين فرشته مشخص شود. استاد مذكور به وي كه يك دانشجوي محجبه است، ميگويد «تو كه كچل هستي و خود را پوشاندهاي چرا حرف ميزني؟» در اين حين استاد دست خود را به زير روسري اين دختر محجبه برده و موهايش را از زير روسري بيرون ميكشد و به دانشجويان ميگويد: «نه! اين كچل نيست و مو دارد». در اين حين دانشجويان ديگر با قهقهه اين دختر محجبه را مورد تمسخر قرار ميدهند.

اقدام هتاكانه اين استاد در مقابل دانشجوي محجبه چنان بر او گران ميآيد كه درجا از حال رفته و به بيمارستان منتقل ميشود. آخرين گزارش حاكي است كه استاد مربوطه از دانشگاه اخراج شده است.

علي مطهري:
خوشحاليم كه دوران انحراف دستگاه هاي اجرايي تمام شد

دكتر علي مطهري در همايش بزرگداشت سالگرد شهادت استاد مطهري كه در دانشگاه علم و صنعت برگزار شد، اظهار داشت: برگزاري اين برنامهها در سراسر كشور نشان ميدهد كه قاتلان شهيد مطهري به هدف‌شان نرسيدند و هدف امام(ره) مبني بر زنده ماندن تفكر استاد مطهري هنوز برقرار است.

وي ويژگي برجسته شهيد مطهري را مصلح بودن دانست و با بيان خاطرات و خصوصياتي از اين استاد، افزود: مطهري صرفاً يك شخص نيست بلكه يك راه و يك تفكر است.

فرزند شهيد مطهري هم‌چنين در سخنانش تصريح كرد: خوشحاليم از اينكه بعد از يك دوران خطرناك و انحرافي، سكان امور در دست نيروهاي متدين و اصولي قرار گرفته است.

علي مطهري مصوبه شوراي عالي انقلاب فرهنگي مبني بر افتتاح بنياد علمي فرهنگي شهيد مطهري را نشاندهنده اهميت رئيس جمهور به افكار استاد مطهري دانست.

دولت با تمام توان در برابر مافياي اقتصادي ايستاده است

نماينده بويراحمد و دنا در مجلس‌‌هفتم در ديدار با با دانشجويان ياسوج به بيان تلاش‌‌هاي دولت نهم به منظور رفع محروميت در مناطق محروم كشور پرداخت و يادآور شد: دولت نهم، انقلابي‌‌ترين و راديكال‌‌ترين دولت جمهوري اسلامي ايران است.

ستار هدايت خواه گفت: دولت احمدي‌‌نژاد، ايران را به همه دنيا معرفي كرد و با پشتوانه مردم از حق و حقوق مسلم آنان دفاع نموده و مي‌‌نمايد.

عضو كميسيون فرهنگي مجلس‌‌هفتم افزود : دولت عدالت‌‌گستر احمدي‌‌نژاد اكنون تيشه به ريشه كساني زده است كه اصولي را بنا نهادند كه در آن روحيه شهادت طلبي را منكر مي‌‌شدند و اعتراض عليه خدا را ترويج مي‌‌كردند.

هدايت‌‌خواه افزود: دولت نهم آمد تا اصل عدالت را كه در دولت‌‌هاي پيشين به بوته فراموشي سپرده شده بود، احياء كند و در اين راه هم موفقيت چشم‌‌گيري داشته است.

به گفته اين نماينده مجلس شوراي اسلامي، دولت احمدي‌‌نژاد تنها دولتي است كه توان مقابله با مافياي اقتصادي در كشور را دارد و با تمام توان در مقابل اين مافيا ايستادگي مي‌‌نمايد.

عضو كميسيون فرهنگي مجلس‌‌هفتم گفت: معتقدم اگر برخي بگذارند دولت كار كند، خوب كار مي‌‌كند و ثمره تلاش‌‌هاي آن را مردم به خوبي درك خواهند نمود.

نماينده شهرستان هاي بويراحمد و دنا در مجلس‌‌هفتم گفت: محبوب‌‌ترين چهره ميان جوانان و مسلمانان همه دنيا دكتر احمدي‌‌نژاد است، زيرا وي با شجاعت انقلاب را به دنيا صادر كرد.

علامه فضل الله:
واشنگتن با تهديدها بيش از اين آبروي خود را نبرد

مرجع تقليد شيعيان لبنان گفت: امريكا با تهديد ما به جنگ داخلي بيش تر از اين آبروي خود را نبرد.

به گزارش خبرگزاريها به نقل از روزنامه «السفير» چاپ لبنان، علامه محمدحسين فضلالله درديدار با هيئتي از اعضاي مجمع خيريه بر ضرورت هوشياري و آگاهي ملت لبنان در قبال حوادث منطقه تأكيد كرد و هرگونه زيادهروي در ايجاد نگراني و نيز كوتاهي در اطلاعرساني در قبال حوادث منطقه را رد كرد.

وي افزود: ما ملتي نيستيم كه تهديد به جنگ شويم و تمام تلاشها و تهديدات امريكا عليه ما مبني بر اين‌كه با جنگ داخلي روبهرو هستيم با اين هدف صورت ميگيرد كه فكر كنيم هيچ راهي بهجز مذاكره با دولت امريكا نداريم. علامه فضلالله گفت: امريكا ميخواهد آبروي از دست رفته خود در منطقه را دوباره بيابد و برخي طرحهايش را اجرا كند.

حمايت رئيس آژانس انرژي از برنامه اتمي ايران

رئيس آژانس بين‌المللي انرژي تأكيد كرد كه از نگاه وي هيچ دليل منطقي براي محروم ساختن ايران از دستيابي به انرژي هسته‌اي وجود ندارد. وي هم‌چنين رويكرد دوگانه كشورهاي غربي در زمينه دستيابي كشورها به فن‌آوري هسته‌اي را مورد نكوهش قرار داد.

به گزارش خبرگزاري رويترز، كلود مانديل كه در پاريس سخن مي‌گفت، با اشاره به وضعيت كنوني پرونده هسته‌اي ايران گفت: من كاملا متوجه هستم كه موضوع دستيابي تهران به انرژي هسته‌اي با بسياري مسائل ديگر گره خورده است، ولي از نقطه‌نظر تحولات مربوط به بازار انرژي هيچ دليلي نمي‌بينم كه برپايه آن ايران را از اضافه كردن برق اتمي به سبد انرژي كنوني‌اش بازداشت.

مانديل در ادامه با انتقاد تلويحي از رويكردهاي دوگانه در برخورد با كشورهايي كه درصدد دستيابي به انرژي هسته‌اي هستند گفت: اگر واقعا به اين معتقديم كه ايجاد تنوع در انرژي مصرفي كشورها بهترين راه براي افزايش امنيت منابع انرژي است بايد اين حق را به‌صورت نامشروط براي همه محفوظ بدانيم.

تحقيقات از موسويان به اتهام جاسوسي ادامه دارد

تحقيقات از موسويان به اتهام جاسوسي هم‌چنان ادامه دارد. يك منبع موثق در گفت‌وگو با فارس با اشاره به آخرين وضعيت حسين موسويان عضوارشد تيم مذاكره‌كننده سابق هسته‌اي و معاون مركز تحقيقات استراتژيك مجمع تشخيص مصلحت نظام گفت:‌ ايشان در حال حاضر در بند مربوط به وزارت اطلا‌عات زندان اوين بازداشت است و تحقيقات و بازجويي در مورد وي ادامه دارد.

وي گفت: اتهام ايشان جاسوسي در مورد مسائل هسته‌اي است و به همين دليل پرونده وي در دادسراي انقلا‌ب زيرنظر مستقيم حداد معاون امنيت دادستان تهران مفتوح است. اين منبع موثق تصريح كرد: متهم در حال حاضر جهت بازجويي تحويل وزارت اطلا‌عات است.

وي در خصوص صدور قرار وثيقه جهت آزادي ايشان گفت: تا به اين لحظه قراري در اين خصوص صادر نشده و ايشان كماكان در بازداشت به سر مي‌برد.

در حالي‌كه تحقيق در مورد اتهام وارده به آقاي موسويان ادامه دارد. اما با كمال تعجب ديده مي‌شود كه برخي از نشريات سرسختانه خواستار آزادي وي شده‌اند!

افزايش بودجه راديوي سازمان سيا براي تضعيف دولت احمدي نژاد

راديو فردا ارگان سازمان سيا كه سال‌هاست در جهت تضعيف نظام اسلا‌مي تلا‌ش مي‌كند اخيراً بودجه آن با 38 درصد افزايش به 688 ميليون‌ريال افزايش يافت. اين افزايش بودجه از سوي دولت امريكا به منظور تضعيف و مقابله با دولت احمدي‌نژاد و موقعيت سياسي، اجتماعي ايشان در ايران و جهان اختصاص يافته است.

فرار 800000 يهودي از فلسطين اشغالي!

روزنامه آهارانوت طي گزارشي روند خروج يهوديان از فلسطين اشغالي را در شرايط كنوني بيش از ورود آن‌ها دانست و نوشت در20 سال گذشته براي اولين‌بار آمار مهاجرت به فلسطين اشغالي كم‌تر از خروج دائمي آن‌ها بوده است اين روزنامه آمار يهودياني كه تاكنون از فلسطين اشغالي خارج شده‌اند را 800000 نفر ذكر كرد.

بازديد رئيس جمهور از سايت بررسي نامه ها

رئيس جمهور به طور سرزده از سايت بررسي نامه‌هاي مردمي در سفرهاي استاني رئيس جمهور بازديد كرد.

به گزارش خبرگزاري فارس، محمود احمدي‌نژاد رئيس جمهور در بازديد از اين سايت از مراحل مختلف بررسي نامه‌هاي مردمي به رئيس جمهور ديدن كرد و با مسؤولان سايت از نزديك آشنا شد.

در اين سايت بيش از 400 نفر كار بررسي نامه‌ها، موضوع بندي و ارسال به مراحل بعدي را بر عهده دارند.

ادعاي يك مقام امريكايي:
ايران مي تواند تا چند سال ديگر، ايالات متحده را هم مورد هدف قرار دهد

يك مقام مسؤول وزارت امور خارجه امريكا ادعا كرد ايران ممكن است تا هشت سال ديگر به يك موشك دوربرد دست يابد كه قادر است واشنگتن را هدف قرار دهد.

به گزارش فرانس پرس، معاون وزير امور خارجه امريكا در امور امنيت بينالمللي و منع گسترش سلاحهاي هستهاي گفت: اين موشك را احتمالا كره شمالي در اختيار ايران قرار ميدهد. كره شمالي پيش تر نيز موشكهاي بالستيك را دراختيار تهران قرار داده بود.

وي در جريان سخناني در كنگره افزود: سرويس هاي امنيتي امريكا عقيده دارند تهران تا سال 2015 ميلادي ميتواند به يك موشك دوربرد دست يابد.

نشريه چيني زبان تصريح كرد
فقط رهبر ايران شهامت مبارزه با امريكا را دارد

نشريه «گلوبال پي پل» وابسته به روزنامه چيني زبان «گلوبال تايمز» با اشاره به محبوبيت رهبر معظم انقلاب در جهان اسلام، از ايشان به عنوان تنها رهبري نام برده است كه جرا‡ت رويارويي و مبارزه با آمريكا را دارد. اين نشريه كه هر دوهفته يكبار يكي از شخصيتهاي برجسته جهاني را معرفي ميكند، شماره اخير خود را به معرفي شخصيت، سوابق و فعاليت هاي سياسي - اجتماعي حضرت آيت الله خامنه اي (رهبر معظم انقلاب اسلامي) اختصاص داده است.

در اين نشريه از رهبر معظم انقلاب بهعنوان رهبري كه از متن مردم برخاسته و نقطهاي در مركز شهر تهران را براي زندگي و اقامت دائم خود برگزيده، ياد شده و اين مسائل را به عنوان نشانههايي از مردمي بودن و علاقه قشرهاي مختلف مردم به ايشان نام برده است. نشريه چيني هم‌چنين به نقش محوري رهبر معظم انقلاب در حل اختلافهاي ميانگروهي، جناحي و حفظ وحدت و ثبات در صحنه سياسي ايران اشاره كرده و از ايشان به عنوان نماد و عامل وحدت ملي، ثبات سياسي و امنيت كشور نام برده است. در بخش ديگري از گزارش اين نشريه چيني، به خصوصيات اخلاقي و منش رهبر معظم انقلاب اسلامي و اهميت و احترامي كه مردم ايران براي ايشان قائل هستند و نفوذ كلامي كه معظم له در ميان مردم دارند، اشاره شده است.

 يادداشت هفته

سخني با مخالفان طرح امنيت اجتماعي
اين هم نوعي كار فرهنگي است!

  دبير سرويس فرهنگي و اجتماعي

اعلام طرح اخير نيروي انتظامي مبني بر برخورد قاطع با پديده بدحجابي، موجي از اميدواري را در دل هاي مردم دين باور كشورمان گستراند و مراجع بزرگوار تقليد نيز در ديدار سردار احمدي مقدم، از آن حمايت كردند ؛اما در اين ميان، برخي افراد و گروه هاي سياسي، در مواردي پا از جادهِ انصاف فراتر گذاشتند و در مقابل اين طرح ايستادگي كردند. سركار خانم كديور در مطلبي با اشاره به پديده بدحجابي نوشته است: «داشتن پوشش، تالي تلو مؤمن بودن يك زن مسلمان است و اين امر هم حاصل نمي شود مگر اين كه اعتقاد و باور به پوشش در زنان و دختران ايجاد شود و اين مهم نيز با الزام، زور و سركوب]![ و برخوردهاي فصلي مأمورين انتظامي حاصل نمي شود.» (1)
در حاشيه ادعاهاي مذكور، چند نكته را متذكر مي شويم:
1. براي نهادينه شدن ارزش هاي ديني و هنجارهاي اجتماعي در درازمدت، فعاليت هاي گسترده و هماهنگ فرهنگي لازم است ولي به هيچ روي كافي نيست؛ بلكه در كوتاه مدت بايد در كنار بسترسازي فرهنگي، از ابزار قهريه نيز بهره گرفت. استدلال خانم كديور، مانند اين است كه به جاي برخورد قاطع با سارقان و قاتلا‌ن ، آن ها را به حال خود رها كنيم و به برخي كارهاي كليشه اي به ظاهر فرهنگي دل خوش داريم تا شايد احترام به جان و اموال ديگران، براي همگان نهادينه شود؛ امري كه هرگز رخ نخواهد داد! از سوي ديگر، فعاليت فرهنگي اصطلاحي است كه از آن برداشت هاي مختلفي مي شود و نميتوان آن را يگانه راهكار براي حل معضلات جامعه دانست. به راستي خانم كديور، آقاي مهاجراني و ديگر همفكرانشان در دوران هشت ساله موسوم به اصلاحات براي نهادينه شدن فرهنگ حجاب و باورهاي اعتقادي در جامعه اسلامي كدام فعاليت فرهنگي را انجام داده اند؟!
بي گمان، سست كردن پايه هاي حجاب با سخنان روشنفكرمآبانه آن هم از سوي برخي مسؤولان وقت كه از قضا مسؤوليت فرهنگ سازي و گسترش فرهنگ اسلامي را بر عهده داشتند و نيز مطبوعات همسو با آن ها، اقدامي كاملاً ضدفرهنگي بود كه بعضاً در آن دوران صورت مي گرفت. طبيعي است چنان چه مسؤولان پيشين ، مسؤوليت فرهنگي خود را به درستي انجام مي دادند، امروزه بدحجابي و مفاسد اجتماعي وضعيت ديگري داشت.
2. فعاليت نيروي انتظامي در طرح اخير، دامنه بسيار گسترده اي دارد و شگفت آور نيست اگر در بين هزاران مآمور زحمت كش اين نيرو، عده اي انگشت شمار نتوانند و يا نخواهند به وظيفه خود، آن گونه كه شايسته است، عمل كنند اما منصفانه نيست كه چشم بر توفيقهاي چشمگير اين طرح فروبنديم و به بهانه برخي كاستي هاي احتمالي، همه برنامه را ناكارآمد نشان دهيم و با تعبير «سركوب»! تلاش هاي ايثارگرانه نيروهاي انتظامي را زير سؤال بريم .
3. مرد يا زن بدحجاب، افزون بر اين كه حريم شرع مقدس را زيرپا ميگذارند، به حقوق ديگر افراد اجتماع نيز تجاوز ميكنند. طبيعي است برخلاف اقليت انگشت شمار، اكثر مردم خواهان محيطي فارغ از جلوه هاي نابهنجاري هستند و به شدت نگران خود و فرزندانشان مي باشند. كودكان و جوانان اين سرزمين حق دارند در محيطي پاك سرشار از فضايل اخلاقي و به‌دور از آلودگي هاي شهواني زندگي كنند و اين مهم با تلاش نيروي انتظامي، قوه قضائيه وتوده مردم دينباور كشورمان تحقق يافتني است. براساس آمار و مشاهدات، حتي اكثر مردان و زنان بدحجاب نيز پس از نصيحت دلسوزانه و پي بردن به فوايد پوشش مناسب، از رفتار قبلي خود دست برمي دارند و به اكثريت ملحق مي شوند. در اين ميان فقط اقليتي بسيار اندك باقي مي مانند كه همچنان بر هنجارشكني خود اصرار مي ورزند و بايد با آن ها برخورد مناسب صورت گيرد. به راستي آيا شايسته است براي يك دستمال، قيصريه اي را به آتش كشيد و به بهانه پشتيباني از برخي عناصر نابهنجار، اكثريت جامعه را از حق داشتن محيطي آرام و مطمئن براي خود و خانواده شان محروم كرد؟!
4. خانم كديور، برخوردهاي نيروي انتظامي را زير سؤال برده و خواهان كار فرهنگي شده اند؛ غافل از اين كه اقدام اخير نيروي انتظامي نيز خود كاري فرهنگي است؛ هرچند در پوششي ديگر صورت ميگيرد. طبيعي است هر كار فرهنگي براي توفيق و استمرار به دو عامل نياز دارد:1. وجود مقتضي ؛2. نبود مانع. در موضوع مورد بحث؛ مقتضي، همان ترويج فرهنگ ناب اسلا‌مي درباره حجاب و بازگوكردن فوايد رعايت آن، و مانع نيز كاستن از آثار ويرانگر مظاهر فرهنگ بيحجابي است. بيگمان اگر صرفاً به بُعد آموزشي و اخلاقي تاكيد شود ولي از آثار مخرب مبلّغان بدحجابي... غفلت كنيم و اجازه دهيم افراد با پوشش هاي نامناسب، آزادانه در همه جا تردد كنند، نبايد چندان به بازدهي كار فرهنگي خوش بين بود؛ چرا كه زنان بدحجاب - اگرچه ناخواسته- خود در حال اجراي كارفرهنگي البته در جهت منفي هستند و بايد با آن ها به عنوان فرهنگستيزان خاموش، برخورد كرد. بنابراين، برخورد قانوني با بدحجابي، خود بخشي از كار فرهنگي به شمار ميآيد و كساني كه از ضرورت كار فرهنگي سخن ميگويند، اگر در گفتار خود صداقت دارند، بايد از اين برخوردها حمايت كنند.
پينوشت
1. اعتماد، شماره 1371ز اين برخوردها حمايت كنند.
پينوشت
1. اعتماد، شماره 1371